فیبروز ابرو چیست و فرقی با میکروبلیدینگ ابرو دارد؟

در این مطلب قصد داریم به بیان فیبروز ابرو چیست و فرقی با میکروبلیدینگ ابرو دارد؟ بپردازیم. داشتن ابروهای زیبا و پر نه تنها برای محافظت از چشم ما در برابر عرق و ذرات خارجی با اهمیت است بلکه در برقراری ارتباط با اطرافیان نیز مهم است. ابروها برای چشم ها همچون قابی زیبا عمل می کنند و زییایی آنها برای ما اهمیت دارد.

فقدان ابرو یا داشتن ابرویی نامنظم کم پشت دغدغه آرایش و زیبایی افراد محسوب می شود. اما خوشبختانه برای اصلاح آن راه های بسیاری وجود دارد. یکی از این روش ها میکروبلیدینگ و فیبروز است که افرادی مشهور مانند بلا تورن ، لنا دانهام و مدونا از آن استقاده کرده اند. در ادامه این مطلب می توانید پاسخ پرسش فیبروز ابرو چیست و فرقی با میکروبلیدینگ ابرو دارد؟ را بدانید.

شیدینگ لب چیست و چقدر ماندگاری دارد؟ + عوارض شیدینگ لب

فیبروز ابرو چیست و چه تفاوتی با میکروبلیدینگ ابرو دارد؟

از روش میکروبلیدینگ برای پر کردن و زیبایی ابروها استفاده می شود. طرح ابروهایی هاشور خورده با رد تارهای موی ابرو که زیبایی را به صورت می بخشد. میکروبلیدینگ یک روش درمانی دائمی است که شامل استفاده از سوزن های ریز است که از آن برای خراش سطح پوست برای نفوذ رنگدانه استفاده می شود.

فیبروز نوعی میکروبلیدینگ محسوب می شود. در صورتی که میکروبلیدینگ توسط سوزن فیبروز و رنگ فیبروز انجام شود می توان گفت که از روش فیبروز برای هاشور ابروها استفاده شده است. موضوع استفاده از سوزن مخصوص و رنگ مخصوص برای انجام فیبروز بسیار مهم است چرا که در غیر این صورت فیبروز محسوب نمی شود. متد فیبروز برگرفته شده از یک شرکت در صربستان می باشد که نام فیبروز از این شرکت گرفته شده و روشی است که به طور اختصاصی برای ابروها استفاده می شود.

برخی نیز بر این باورند که روش میکروبلیدینگ برگرفته از کشور چین می باشد و در چندین سال گذشته وارد غرب شده و به یکی از پرطرفدار ترین روش های زیبایی بدیل گشته. میکروبلیدینگ توسط ابزاری متشکل از سوزن های بسیار ظریف برای نفوذ رنگدانه ها به سطح پوست انجام می شود. میکروبلیدینگ بر خلاف تاتو یا خالکوبی، با دست انجام می شود و به تکنسین اجازه می دهد کنترل بیشتری داشته باشد و نتایج نیمه دائمی با ظاهر طبیعی ایجاد کند.

مراحل فیبروز ابرو

برای قیبروز ابرو در مرحله اول خطوط تاج ابرو کشیده می شود و هر خط ایجاد شده را دوبار تمدید می کنند. مرحله دوم شوک دادن به رنگ است و بعد از 3 تا 4 دقیقه ابرو رنگ می گیرد و نوبت به مرحله سوم که بی حس کردن است می رسد. باید بدانید که 10 روز قبل از انجام فیبروز نباید ابروها را رنگ کرد. مرحله چهارم آرک ابرو و دم ابرو را نقاشی می کنند. برای اینکه ابروها کم رنگ نباشد ضخامت استروک ها را دو برابر می کنند.

در انجام فیروز ابرو رنگ پوست بسیار اهمیت دارد و با توجه به روشن و تیره بودن تعداد مراحل انجام فیبروز تغببر می کند. بهترین پوست برای انجام این کار پوست خشک و نرمال می باشد.

مراحل فیبروز ابرو
قبل و بعد فیبروز ابرو

میزان ماندگاری فیبروز ابرو

میزان ماندگاری فیبروز ابرو به موارد بسیاری مرتبط است و در حالت عادی فیبروز ابرو حدود 6 ماه تا 1 سال ماندگاری خواهد داشت. به دلیل اینکه این روش در عمق کمتری از پوست انجام می شود ماندگاری کمتری دارد. اگر هاشورها در عمق بیشتری زده شود قطعا عمر بیشتری خواهند داشت. کیفیت رنگ های استفاده شده در این روش نیز بسیار اهمیت داردو در صورت استفاده از رنگ مرغوب برای فیبروز ابرو ماندگاری آن بیشتر خواهد شد.

خواص روغن کرچک برای داشتن ابرو و مژه پرپشت

مدل های هاشور فیبروز ابرو 

در هاشور ابرو به روش فیبروز مدل های مختلفی با توجه به نوع و فرم صورت وحود دارد که شامل موارد زیر می شود :

 • هاشور فیبروز ابرو Spine – 3 : این روش معروف به تیغ ماهی است، نقطه کانونی هاشور را روی انتهای ابرو قرار می دهند و سایر قسمت های هاشور در جهت انتهایی ابرو زده می شوند.
 • هاشور فیبروز ابرو Spine – 5: هاشور ابروی آسیایی که در آن نقطه کانونی در قسمت پایینی ابروها و در جایی بین ابتدا و قوس ابروها قرار دارد.
 • هاشورفیبروز ابرو Spine – 6:  هاشور کلاسیک ابرو که نقطه کانونی آن در قسمت قوس پایینی ابروها قرار دارد و سایر هاشورها در جهت این نقطه زده می شوند.
 • هاشور فیروز ابرو Upper Spine: نقطه کانونی هاشور، قسمت بالایی ابروها قرار دارد و سایر هاشورها نیز در همان جهت انجام می شوند.
مدل های هاشور فیبروز ابرو 
انواع مختلف مدل های فیبروز ابرو

معایب و مزایای انجام فیبروز ابرو

قطعا انجام هر روش زیبایی بطور غیر طبیعی هچون تاتو و خالکوبی ، فیبروز همانقدر که موجب زیبایی و افزایش اعتماد به نفس افراد می شوند، معایبی نیز به همراه دارد که در ادامه به بیان انها می پردازیم.

مزایای فیبروز ابرو چیست؟

 •  قرینه سازی دو ابرو با هم
 • فرم دادن به تاج ابروها
 • ایجاد حالت بسیار ظریف و طبیعی برای ابروها
 • پاک کردن راحت این نوع تاتو و تغییر حالت دادن حالت ابرو
 • داشتن هزینه بسیار مناسب
 • به وجود آمدن التهاب کمتر در مقایسه با دیگر روش‌ها
 • وجود مدل‌های مختلف برای اجرای این متد
 • درد و سوزش کمتر نسبت به روش های قدیمی به دلیل کار کردن در عمق کم
 • با توجه به دستی انجام شدن این روش نیاز دقت بیشتری دارد.

فیبروز ابرو چه معایبی دارد؟

 • یکی از معایب مهم این روش این است که بر روی ابروهایی که از قبل تاتو دارند نمی توان فیبروز انجام داد.
 • شخص تکنیسین انجام دهتده  این کار باید بسیار مراقب باشد چرا که به دلیل انجام دستی این کار امکان آسیب رسیدن به دست بسیار بیشتر می باشد.
 • به دلیل وجود رنگ های نامرغوب در بازار امکان آسیب به پوست بیشتر است از این رو در انتخاب محل انجام فیبروز ابرو بسیار دقت کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.