استعلام خلافی موتورسیکلت به 4 روش

2
38309
موتورسیکلت

استعلام خلافی موتورسیکلت

آیا شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که در طول سال چندین بار جریمه شده اما درمورد جرایم خود و مبلغ آن اطلاعات کاملی ندارید؟ با تدبیرپلیس راهور دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر و اتلاف وقت برای استعلام خلافی خودرو  نیست.برای این کار دو روش وجود دارد.

(به نظر می رسد در حال حاضر تنها روش دریافت خلافی موتورسیکلت مراجعه  به دفاتر پلیس۱۰+ و ارائه کارت شناسایی موتورسیکلت می باشد.) ولی میتوانید مراحل زیر را نیز امتخان نمایید !

روش اول اینکه به سایت http:rahvar 120.ir/lbs.jsp  مراجعه کرده و شماره ۸ رقمی درج شده در پشت کارت خودرو راوارد سایت کنید تا میزان خلافی ماشین شما نمایش داده شود.در این سایت می توانید خلافی خود را به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری پرداخت کنید. به این نکته نیز توجه کنید که بروزرسانی این سایت به صورت هفتگی انجام می شود و اگر در هفته جاری جریمه شده باشید قاعدتا در خلافی شما نمایش داده نخواهد شد.

 

روش دوم اینکه اگر به اینترنت دسترسی ندارید می توانید با شماره ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس بگیرید و با وارد کردن اطلاعات کارت ماشین خود تعداد و مبلغ خلافی خود را به دست آورید.

 

روش سوم از طریق پیامک صورت می گیرد شما باید شماره مندرج در پشت این کارت که یک کد ۱۷ رقمی به شکل عمودی است و با IR شروع می شود را به شماره ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ پیامک کنید.پس از چند لحظه مقدار خلافی ماشین و تعداد دفعات آن برای شما ارسال می شود. اگر بعد از کد ۱۷ رقمی * بزنید و به همان شماره ارسال کنید شناسه پرداخت و شناسه قبض هم برای شما ارسال خواهد شد که می توانید از طریق آن خلافی خودرو خود را پرداخت کنید.

روش چهارم حضوری است وباید با همراه داشتن  كارت شناسايی وسيله نقليه به یکی از شعب دفاتر پليس ۱۰+ مراجعه کرده و وضعيت جرايم رانندگی خود را پیگیری کنید که این روش شامل هزینه است.
اما برای گرفتن خلافی موتور سیکلت به نظر می رسد تنها راه حل موجود مراجعه حضوری به دفاتر مربوطه می  باشد.چرا که  با ارسال کد VIN به شماره پیامکی ذکرشده با پیغام ” این شماره VIN در سامانه ثبت نشده است” روبرو می شویم. همچنین در آدرس اینترنتی ذکر شده نیز نمی توان خلافی موتور را دریافت کرد.

2 دیدگاه ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید