بیوگرافی یلدا عباسی خواننده کرمانج و داستان زندگی هنری او + عکس

در این نوشته قصد داریم بیوگرافی یلدا عباسی خواننده و نوازنده موسیقی نواحی که شاید او را با آهنگ کرمانجی ارمان ارمان بشناسید را تقدیم شما کنیم. یلدا عباسی گفته: “«قصدم این است به موسیقی کردی در خراسان جانی دوباره ببخشم»” علاوه بر زندگی نامه یلدا عباسی تعدادی از عکس های یلدا عباسی در صفحه اینستاگرام او را نیز با شما به اشتراک می گذاریم.

بیوگرافی یلدا عباسی

عکس یلدا عباسی با لباس محلی خراسان

 • تاریخ تولد یلدا عباسی: ۱۱ آذر ۱۳۶۶
 • محل تولد یلدا عباسی: شیروان، استان خراسان شمالی
 • محل زندگی: تهران
 • حرفه: آوازخوانی، نوازنده دوتار و پیانو
 • آدرس پیج یلدا عباسی: yaldaabbasii@
 • همسر یلدا عباسی: مجرد
 • تحصیلات یلدا عباسی: فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران و آواز کلاسیک در کنسرواتوار جوزپه وردی، میلان

کودکی یلدا عباسی چگونه بود؟

یلدا عباسی در قوچان بزرگ شد. مادر و عمه پدری یلدا عباسی نیز صدای خوشی داشتند. مادرش فاطمه اسماعیلیان با نام هنری گلچهره در رادیو و تلویزیون فعالیت داشت و ماه‌بانو عباسی با نام هنری بانو شیروانی که از خوانندگان معروف موسیقی محلی خراسان بود عمه او بود. به گفته خود یلدا عباسی مادربزرگ او نیز دارای صدای خوشی است.

کودکی یلدا عباسی همراه با ساز بود. او از سن 11 سالگی به آموختن دوتار که ساز محلی قوچان است پرداخت. همچنین آواز کرمانجی را نزد مادر، عمه پدری، حمیدرضا نوربخش و پرواز همای فراگرفت. یلدا عباسی و همای در حال حاضر نیز مشغول همکاری می باشند. یلدا عباسی همچنین نزد رضا شاکری ردیف موسیقی ایرانی آموخت.

خواهر یلدا عباسی نوازنده دف می باشد.

یلدا عباسی در کودکی استعداد ویژه خود در زمینه موسیقی را به اثبات رساند و در جشنواره های موسیقی جوایز باارزشی دریافت نمود.

حتما گوش کنید: دانلود چند آهنگ کرمانجی غمگین با کیفیت بالا

یلدا عباسی و بازیگری

یلدا عباسی در فیلم طرقه که یک مستند داستانی به کارگردانی محمدحسن دامن‌زن نقش آفرینی نموده است که این فیلم برنده جوایز زیادی شد. داستان فیلم به زندگی زنان خواننده و نوازنده بود.

تشکیل گروه موسیقی نازار

یلدا عباسی گروه موسیقی نازار (به معنی دختر زیبا روی) را در سال ۱۳۹۴ تشکیل داد. این گروه متشکل از گروهی از زنان نوازنده می باشد که اجراهایی در خارج از کشور نیز داشته اند.

تحصیلات یلدا عباسی

یلدا عباسی در رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران تحصیل کرد و سپس به دنبال علاقه خود تحصیلاتش را در رشته آواز کلاسیک باروک در کنسرواتوار  را در دانشگاه جوزپه وردی میلان ایتالیا ادامه داد.

وی در زمینه تحصیلات خود گفته است:

“تحصیلات عالى در زمینه موسیقی‌ را امری مهم و حیاتی در جهت پیشرفت و شکل گرفتن موسیقی‌ می‌دانم. با وجود اینکه رشتهٔ تحصیلی ام فناوری و اطلاعات بوده ولی‌ هدف اصلی ام تحقیق و تحصیل در زمینه موسیقی‌ است و چندین سال است که بروی اواز و موسیقی‌ تمرکز نموده ام.”

سبک آموزش ساز و آواز

یلدا عباسی معتقد است موسیقی را باید بکر آموخت و آموزش داد و بنابراین از روی نت تدریس نمی کند.

آثار هنری و آلبوم های یلدا عباسی

 • اولین آلبوم یلدا عباسی آلبوم موسیقی کووات (به معنی باد) در سال 1389 با همخوانی فاطمه اسماعیلیان و محسن میرزازاده منتشر شد. یلدا عباسی و محسن میرزاده در زمینه های دیگری نیز همکاری داشته اند.
 • آلبوم موسیقی کووات ۲ در سال 1391
 • آلبوم موسیقی در حسرت دیدار به همراه پرواز همای
 • یلدا عباسی در سال 1397 با گروه موسیقی شیلر (به سرپرستی کریستوفر فون دیلن) در آلبوم موسیقی صبح دم همکاری داشت.

سبک موسیقی یلدا عباسی، موسیقی نواحی ایران، موسیقی نواحی خراسان و موسیقی کلاسیک می باشد. موسیقی فولکوریک و مقامی و کردی خراسان از علایق ویژه یلدا عباسی در زمینه موسیقی است.

اساتید یلدا عباسی

یلدا عباسی نزد اساتیدی چون مجید احمدی، اباصلت راستگو، رمضان بردری، محمدیگانه موسیقی را اموخت و در حال حاضر نزد مجتبی قیطاقی پژوهشگر موسیقی مقامی شمال خراسان می آموزد.

استاد یلدا عباسی در آوازهای محلی و مقامی مادرش بوده و در زمینه آواز ایرانی رضا شاکری را استاد خود می داند.

استاد صدا سازی یلدا عباسی حمیدرضا نوربخش و استاد تکنیک های خوانندگی و اواز کلاسیک یلدا عباسی، پرواز همای می باشد.

بخشی از صحبت های یلدا عباسی در رابطه با آشنایی او با پرواز همای:

“زمانی‌ که موسیقی دستگاهی را شروع به یاد گرفتن کردم و مدتی برای آموزش صداسازی آواز ایرانی به تهران و نزد استاد حمیدرضا نوربخش می‌‌ آمدم با آقای پرواز همای آشنا شدم. ایشان برای تور اروپایی خود به من پیشنهاد کار دادند من با ایشان همکاری کردم و بعد از اینکه از این تور برگشتیم به همراه مادرم در چندین فستیوال در کشورهای آلمان، سوئیس، ترکیه و… به اجرای برنامه پرداختیم. ”

یلدا عباسی از اشعار حسن روشان، علیرضا سپاهی، اسماعیل حسین پور برای کارهایش استفاده می کند.

بیوگرافی یلدا عباسی خواننده کرمانج را با هم خواندیم در ادامه تعدادی از عکس های یلدا عباسی تقدیم شما می شود.

عکس های یلدا عباسی

عکس یلدا عباسی در حال نوازندگیعکس یلدا عباسی خواننده ارمان ارمان

 

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.