تقویم رویدادهای امروز 12 آذر و وقایع مهم تاریخی این روز

0
بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

در این صفحه همراه شما هستیم تا در تاریخ قدمی بزنیم و مهمترین رویدادهای تاریخ جهان را بررسی کنیم. وقایع مهمی که در تاریخ ۱۲ آذر مصادف با ۳ دسامبر رخ داده اند. اشخاص مشهور و تاثیر گذاری که در ۱۲ آذر به دنیا آمده اند و افرادی مهمی که در تاریخ نامشان پرآوازه بود و در این تاریخ درگذشته اند را بصورت مختصر و مفید بررسی خواهیم نمود.

رویدادهای مهم تاریخی مصادف با امروز ۱۲ آذر

12 آذر: روز جهانی معلولین

روز جهانی معلولین

گفته شده که بیش از پانصد میلیون نفر به دلیل نقص در سیستم روحی و مغزی جسمی و حسی دچار معلولیت هستند. در سالهای اخیر، در شناساندن و معرفی معلولین به جامعه اقدامات موثری صورت گرفته است.

۳ دسامبر ۱۲ آذر، روز جهانی معلولین است که در سال ۱۹۹۲ از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد نامگذاری شد. هدف از تعیین این روز ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیتهای مختلف و افزایش آگاهی هایی بوده که باید از پیوستن افراد معلول در جنبه‌ های سیاسی؛ اجتماعی؛ اقتصادی و فرهنگی زندگی صورت بگیرد.

تولد اشخاص مشهور جهان به تاریخ ۱۲ آذر

حجت اشرف زاده

تولد حجت اشرف زاده، خواننده ایرانی ۱۳۵۸

حجت اشرف زاده خواننده ایرانی است که در ۱۲ آذر سال ۱۳۵۸ در نیشابور متولد شد. او در رشته نرم افزار ادامه تحصیل داد و علاقه او به موسیقی زمینه‌ ساز ورود او به عرصه موسیقی شد.

او ابتدا موسیقی را نزد پدر آموخت و برای تکمیل آموزه‌ های خود نزد اساتیدی چون محمدرضا شجریان، پرویز مشکاتیان رفت. آهنگ ماه و ماهی از حجت اشرف زاده یکی از به یادماندنی‌ ترین قطعات او محسوب می‌شود.
او در سال ۱۳۹۸ ازدواج کرد، ازدواجی که به گفته خودش احساسات دخالت چندانی در آن نداشت و او عاشق شدن را پس از ازدواج تجربه کرد.

دانلود آهنگ ماه بی تکرار من با صدای حجت اشرف زاده با کیفیت اصلی

12 آذر: تولد سینا مهراد

تولد سینا مهراد، بازیگر جوان ایرانی ۱۳۷۰

۱۲ آذر سالروز تولد سینا مهراد، پسر کارگردان معروف، سعید سهیلی و برادر ساعد سهیلی و صبا سهیلی بازیگر ژن خوک می باشد که در سال ۱۳۷۰ در تهران متولد شده است.

او از سن ۱۹ سالگی کار تئاتر را به‌ صورت جدی اغاز نمود و علاوه بر بازیگری، دستیار کارگردان نیز بوده است. از مهم‌ ترین کار‌های او می‌توان به سریال پدر و فیلم سینمایی ژن خوک اشاره کرد که با آن‌ ها به معروفیت رسید.

دلیل اینکه چرا او، نام هنری “مهراد” را انتخاب کرده، مشخص نیست.او توانسته با اتکا به علم و استعداد خود در بازیگری به اوج محبوبیت دست یابد.

افراد مشهوری که در تاریخ ۱۲ آذر، از دنیا رفتند

12 اذر: درگذشت بهرام صادقی

درگذشت بهرام صادقی، نویسنده معاصر ایرانی ۱۳۶۳

بهرام صادقی، نویسنده معاصر ایرانی و از مهم‌ ترین چهره‌ های جُنگ اصفهان بود. از او یک مجموعه داستان کوتاه به نام سنگر و قمقمه‌ های خالی و یک داستان بلند به نام ملکوت باقی مانده‌ است. اغلب داستان‌ های او نمایانگر فروپاشی و بیهودگی زندگی شهری است.

او دوران تحصیل خود را در  دبیرستان ادب اصفهان طی نمود و در آنجا با افرادی چون منوچهر بدیعی، محمد حقوقی و رامین فرزاد و ایرج باقرپور آشنا شد و به تدریج توانست برخی از اشعارش را در مجلات به چاپ برساند.

اولین داستان کوتاه‌ بهرام صادقی در سن  ۲۰ سالگی او منتشر شد و «ملکوت»، تنها داستان بلندش، در بیست و پنج سالگی به انتشار رسید.

بهرام صادقی در ۱۲ آذر سال ۱۳۶۳ به دلیل ایست قلبی در منزلش در تهران درگذشت.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید