حلال اولسون یعنی چی و چه مواقعی بکار می رود؟

اگر ترک زبان هستید حتما می دانید عبارت حلال السون یعنی چه و یا اینکه در جواب حلال اولسون چه باید گفت. بعد از اینکه رپر معروف سهراب ام جی آهنگی بنام حلال السون خواند، این عبارت در بین برخی مردم فراگیر شد. اما ممکن است برخی ندانند معنی حلال اولسون به فارسی چیست و یا اینکه بطور کلی حلال اولسون به چه معناست.

حالا میخواهیم ببینیم حلال اولسون یعنی چه و چه مواقعی کاربرد دارد. همراه مینویسم باشید.

حلال اولسون به چه معناست؟

معنی حلال اولسون به فارسی و در لغت به معنای حلالت باشه است و در مواقعی به کار میرود که فردی که به چیزی دست یافته که حق او بوده و شایسته رسیدن به آن بوده است. به عبارتی معنی حلال اولسون با عبارت شیر مادرت حلالت در زبان فارسی برابری می کند.

در جواب اینکه حلال اولسون به چه معناست می توان یادآور مثالی شد که فردی در ازای دریافت پاداش، کارش را به بهترین شکل انجام داده و فرد پاداش دهنده با رضایت قلبی و از صمیم قلب به او پاداش می دهد و از جمله حلال السون استفاده می کند. به معنی حلالت باشه.

در مورد معنی حلال السون تعابیر دیگری هم وجود دارد. از جمله اینکه یک واژه ترکی برگزفته از مذهب تسنن و به معنی گوارا (حلال) باشد و یا نوش جون است.

به این تعبیر، حلال السون معنی مباح کردن و حلال کردن نیز می دهد.

در مورد داستان واقعی ضرب المثل کله ش بوی قرمه سبزی میده بیشتر بدانید.

لعنت اولسون یعنی چی

حلال السون جمله مقابل لعنت السون است که در مواقعی به کار میرود که فردی با وجود دریافت مزد و پاداش، در کار خود کوتاهی می کند. لعنت السون نشانه ناضایتی و پشیمانی از لطفی که در حق فرد کرده است.

قسمتی از متن آهنگ حلال اوسون علی اردوان و سهراب ام جی

حلال اوسون

حلال اوسون

حلال اوسون

ما رو دیدی دایی فرار کن زود

حلال اوسون

حلال اوسون

حلال اوسون

ما رو دیدی دایی فرار کن زود

[ورس یک – سهراب ام جی]

(کی اومده؟)

داشمون میگه حلال اوسون

زاخار قبل همه سوء تفاهم بود

بی ادب میشن برا سُلطون

ولی ما رو میبینن میگن فدا قربون

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.