سروتونین گیاهی

سروتونین گیاهی ؟

چای سبز

چای سبز یک مکمل طبیعی است که می تواند سطح سروتونین را افزایش می دهد زیرا حاوی اسید آمینه ال تیانین است. آزمایشات بالینی نشان داده است که چای سبز بر روی انتقال دهنده های عصبی در مغز، از جمله سروتونین و دوپامین تاثیر می گذارد. یک مطالعه در مورد اثرات چای سبز بر افراد مسن نشان داد که کسانی که اغلب چای سبز مصرف می کنند نشانه کمتری از افسردگی نسبت به دیگران نشان دادند. یک مطالعه نشان داد که نوشیدن بین ۲ تا ۵ فنجان چای سبز در روز می تواند به کاهش احساس افسردگی کمک کند چرا که چای سبز باعث تعادل سطح سروتونین و دوپامین در مغز می شود. اگر نباید کافئین مصرف کنید، می توانید مکمل کپسول چای سبز بدون کافئین بخرید.

زردچوبه (کورکومین)

زردچوبه حاوی ترکیب کورکومین است که می تواند به درمان افسردگی کمک کند و با افزایش سطح سروتین اضطراب را کاهش دهد. کورکومین هم چنین یکی از بهترین مکمل ها برای افزایش سطح دوپامین می باشد. هم چنین نشان داده شد که مکمل کورکومین می تواند اثر داروهای ضد افسردگی مانند فلوکستین، ونلافاکسین یا بوپروپیون را افزایش دهد. هر گونه مکمل کورکومین که شما مصرف می کنید تا سطح سروتونین را به طور طبیعی افزایش دهید، شامل پیپرین برای افزایش جذب زردچوبه نیز می باشد. پژوهش های فوق به این نتیجه رسیدند که مصرف کورکومین با پیپرین یک داروی ضد افسردگی طبیعی قوی است که می تواند به مدیریت افسردگی کمک کند.  یک مطالعه گزارش داد که مصرف ۵۰۰ میلی گرم کورکومین دو بار در روز به مدت ۸ هفته به بیماران کمک کرد تا نشانه هایی از بهبود در اختلالات خلق و خوی خود مشاهده کنند.

آناناس

به گفته برخی تحقیقات، آناناس منبع اصلی برملائین، پروتئینی است که می تواند عوارض جانبی شیمی درمانی را کاهش دهد و همچنین سرکوب سرفه ها را کاهش دهد. این دستور العمل را برای این دستور غذای خوشمزه فیونا کلاادا مرغ را با آناناس و نارگیل ترکیب کنید

 

۷ غذایی که سروتونین شما را تامین می کند !

 

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.