بهترین سوره ها برای چله گرفتن

کدام سوره ها برای چله گرفتن مناسب است؟

برخی افراد برای رسیدن به حاجت و خواسته های قلبی خود، چله انجام می دهند. در این مقاله بهترین سوره ها برای چله گرفتن به شما معرفی می گردند.

یکی از کارهایی که اکثر مسلمانان و مومنان در لحظه های سختی و مشکلات انجام می دهند تا به حاجت و خواسته های خود برسند، چله گرفتن می باشد. خواندن قرآن در هر شرایطی بسیار ثواب و فضیلت دارد اما خواندن سوره های قرآن در دوره های چله آثار و برکات فراوانی دارد و به اجابت دعاها کمک می نماید. بنابراین هر فردی با خلوص و نیت قلبی این چله ها را انجام دهد و سوره های قرآن را بخواند، قطعا به خواسته و مراد دلش می رسد و خداوند درهای رحمت و حکمتش را به روی او می گشاید. در این پست بهترین سوره ها برای چله گرفتن به شما ارائه می گردد، با ما همراه باشید.

مناسب ترین و بهترین سوره های قرآن برای چله گرفتن

سوره هایی از قرآن در زیر آورده شده است که برای چله گرفتن بسیار تاثیرگذار و مجرب می باشد، بنابراین یم توانید با استفاده از این سوره های بافضلیت چله بگیرید و به دعاهایتان اجابت گردد.

سوره یس، سوره مناسب برای چله گرفتن 

یکی از مجرب ترین و پرفضلیت ترین سوره های قرآن برای چله گرفتن، خواندن سوره یس است. می توانید چله خواندن سوره یس را به صورت زیر انجام دهید.

 • در روایات آمده است:

“هرکس پس از نماز صبح و پیش از سخن گفتن با کسی، سوره یس بخواند و این دعا را قبل از تلاوت سوره مزبور ده مرتبه بخواند و سپس سوره را بخواند، هر حاجتی که از خداوند باری تعالی بخواهد، انشاالله برآورده خواهد شد.”

بنابراین می توانید چله بگیرید و به مدت 40 روز سوره یس را بخوانید تا به خواسته های خود برسید و دعاهایتان اجابت شود.

 • در برخی روایت ها آمده است که خواندن سوره یس شما را به حاجت هایتان می رساند.

در سوره یس، هفت “مبین” وجود دارد. که باید پس از رسیدن به هر یک از این مبین ها، این دعا را سه مرتبه بخوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم، سبحان المنفّس عن کل مدیون، سبحان المفرج عن کل محزون، سبحان الناصر عن کل مظلوم، سبحان المخلص عن کل مسجون، سبحان من جعل خزائنه بین الکاف و النون، سبحان انما امره اذا اراد شیئاً ان یقول له کن فیکون، سبحان الذی بیده ملکوت کل شی و الیه ترجعون.»

همچنین بخوانید: ختم بسم الله الرحمن الرحیم برای ثروت

انشاالله بعد از چله به خواسته خود برسید و حاجت روا شوید.

 • پیامبر اکرم (ص) می فرماید:

“هر کس سوره «یس» را قرائت نماید مانند آن است که ده بار قرآن را ختم نماید.”

همچنین رسول اکرم فرموده اند:

“هر کس سوره «یس» را برای رضای خدا بخواند خداوند او را خواهد بخشید و اجری همانند 12 ختم قرآن به او خواهد داد و اگر برای مریض در شرف مرگی خوانده شود، به تعداد حروف این سوره 10 فرشته نزد او به صف شده و برای او استغفار کرده و شاهد قبض روحش بوده و جنازه اش را تشییع می کنند و بر او نماز گزارده و شاهد دفنش هستند.”

چله گرفتن با آیت الکرسی

آیات 255 تا 257 سوره بقره، آیه الکرسی می باشد.

این آیات از قرآن کریم بسیار پرفضلیت و مجرب است و برای حاجت روایی خواندن آیه الکرسی نیز توصیه می شود، بنابراین با گرفتن چله و خواندن آیه الکرسی به مراد دل خود برسید.

برای خواندن متن آیت الکرسی بدون ترجمه کلیک کنید.

ختم هفت سوره برای چله گرفتن

در صحیفة المهدیه، صحفه 57 آمده است که هر کس این هفت سوره را ختم کند، حاجت روا خواهد شد، بنابراین نیت کرده و چله بگیرید و به صورت زیر این چله را انجام دهید.

 • شنبه سوره مبارکه «الفتح»، چهارده مرتبه (متن سوره فتح)
 • روز یکشنبه سوره مبارکه «یس»، چهارده مرتبه
 • روز دوشنبه سوره مبارکه «واقعه»، چهارده مرتبه (متن سوره واقعه)
 • روز سه شنبه سوره مبارکه «الرحمن»، چهارده مرتبه (متن سوره الرحمن)
 • روز چهار شنبه سوره مبارکه «جن»، چهارده مرتبه (متن سوره جن)
 • روز پنج شنبه سوره مبارکه «تبارک» (متن سوره تبارک)
 • جمعه الم سجده هر کدام چهارده مرتبه

چله گرفتن با سوره های پر فضیلت قرآن

سوره های قرآنی زیر بسیار مجرب است، از این رو نیت کرده و این سوره ها را از شنبه شروع کنید و تا 40 روز ادامه دهید تا حاجت های شما برآورده شود.

این سوره ها را به مدت 40 روز به ترتیب بخوانید تا به خواسته ها و حاجت های خود برسید.

بیشتر بخوانید: سوره قرآن برای بچه دار شدن

چله گرفتن با سوره قرآنی حدید

ختم سوره حدید را برای حاجت روایی و رسیدن به خواسته های قلبی خود به مدت 40 روز انجام دهید، به مدت 40 روز رو به قبله و با وضو سوره حدید را بخوانید، سپس این دعا را بخواند:

“بسم الله الرحمن الرحیم

اللهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ بِعِزَّتِکَ یا عَزیزُ وَ بِقُدْرَتِکَ یا قَدیرُ وَ بِحِکْمَتِکَ

یا حَکیمُ وَ بِرَحْمَتِکَ یا رَحمانُ وَ بِمَنِّکَ یا مَنّانُ وَ اَنْ تَحْفِظَنا بِالْاِیمانِ قائِماً قاعِداً راکِعاً ساجِداً

نائِماً وَ مَیِّتاً وَ عَلی کُلِّ حالٍ اَعُوذُ بِاللهِ مِنْ شَرِّ نَفْسی وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ ذی شَرٍّ وَ مِنْ شَرِّ

الشَیاطینَ الْجِنِّ وَ الْاِنسِ وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ دابَّهٍ اَنْتَ اخِذٌ بِناصِیَتِها اِنَّ رَبّی عَلی صِراطٍ مُسْتَقیمٍ

وَ صَلّی اللهُ عَلی مُحَمَّدٍ و آلِهِ اَجْمَعینَ”

سوره قرآنی لیل مناسب برای چله گرفتن

از دیگر سوره های قرآنی که برای چله گرتن بسیار توصیه می شود، سوره لیل می باشد. می توانید برای حاجت روایی و گشایش در مشکلات و دغدغه ها، ختم سوره لیل در 40 روز بگیرید.

می توانید به صورت زیر ختم سوره لیل بگیرید:

 • به مدت چهل شب و هر شب چهل بار سوره لیل را بخوانید و هنگامی که به آیه  “وَ مَا لِأَحَدٍ عِندَهُ مِن نِّعْمَهٍ تُجْزَى” رسیدید آن را 3 مرتبه تکرار کنید.
 • سپس سوره را به پایان برسانید.

حضرت محمد (ص) فرمودند:

“هر کسی (سوره لیل) را قرائت کند، خداوند به اندازه ای به او نعمت عطا می کند تا راضی شود ، و او را از سختی و تنگی عافیت بخشیده و کارها را بر او آسان می کند.”

همچنین بخوانید: بهترین سوره برای شکر خدا

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.