چه سیبی برای سرکه سیب مناسب است؟

بهترین سیب برای سرکه سیب کدام است

اگر می خواهید سرکه سیب خانگی درست کنید اما نمی دانید روش تهیه آن چگونه است و چه سیبی برای سرکه سیب مناسب است، این مطلب را تا انتها بخوانید.

سرکه سیب سرشار از کلسیم، پتاسیم، فسفر و منیزیم می باشد که یک معجون عالی برای سلامت و زیبایی پوست و مو بشمار می رود. هرچند سرکه سیب بصورت آماده وجود دارد، اما نوع خانگی آن بسیار مفیدتر و سالم تر است و با دانستن چند نکته می توانید براحتی در خانه سرکه سیب درست کنید. نوع سیبی که استفاده می کنید تاثیر زیادی در کیفیت سرکه سیب شما دارد. همراه مینویسم باشید تا به شما بگوییم چه سیبی برای سرکه سیب مناسب است؟

چه نوع سیبی برای سرکه سیب مناسب است

ممکن است تصمیم به درست کردن سرکه سیب داشته باشید و این سوال برای شما ایجاد شود که برای درست کردن سرکه سیب بهتر است از چه نوع سیبی استفاده کنیم یا اینکه سرکه سیب قرمز بهتر است یا سیب زرد؟

دستورهای مختلفی برای تهیه سرکه سیب وجود دارد، اما موضوعی که اهمیت دارد این است که از سیب طبیعی و ارگانیک استفاده کنید که هیچ ماده شیمیایی در آنها بکار نرفته باشد.

سرکه سیب با سیب زرد یا قرمز خیلی فرقی نمی کند، اما اگر می خواهید سرکه سیبی خوشرنگ با طعم تند و تیز داشته باشید بهتر است از سیب های مختلف استفاده کنید و سیب قرمز و سبز یا زرد را با هم ترکیب کنید. مثلا می توانید چند سیب زرد شیرین را با سیب قرمز و چند سیب گلاب مخلوط کنید.

جدا از اینکه چه از چه نوع سیبی برای سرکه سیب استفاده می کنید، می توانید از سیب هایی که بدون استفاده در یخچال مانده و حتی بخش هایی از آنها لک شده استفاده کنید.

سعی کنید از سیب رسیده و آبدار برای درست کردن سرکه سیب خانگی استفاده کنید.

طرز تهیه سرکه سیب با سیب زرد یا قرمز

برای تهیه سرکه سیب خانگی خوشمزه به روش زیر عمل کنید:

 1. بعد از شستشوی سیب ها با آب خنک، آنها را در قطعات کوچک برش بزنید و آنها را داخل ظرف مناسب ترشی که خشک و تمیز باشد، بریزید.
 2. روی سیب های داخل ظرف به اندازه 1 و نیم قاشق غذاخوری شکر بریزید.
 3. حالا کمی آب جوشیده خنک به مواد اضافه کنید (مقدار آب به اندازه ای باشد که فقط اطراف سیب ها را پر کند.) توجه نمایید که سر ظرف باید خالی باشد.
 4. ظرف سرکه سیب را در محیطی گرم قرار دهید. (ترجیحا دمای تا 30 درجه) و در آنرا با پارچه تمیز نخی محکم ببندید.
 5. بعد از چند روز متوجه جوشیدن سرکه خواهید شد، در این دوره در ظرف را نیمه باز بگذارید.
 6. حدود 5 روز بعد حشره های ریز درون سرکه خواهید دید که مگس سرکه هستند و برای ترش شدن سرکه مفید هستند. پس نگران نباشید.
 7. سرکه را به حال خود رها کنید و بعد از گذشت 5 هفته آنرا صاف کنید و از سرکه سیب بدست آمده لذت ببرید.

چه نوع سیبی برای سرکه سیب مناسب است

چند نکته طلایی برای درست کردن سرکه سیب

حالا که بخوبی متوجه شدید چه نوع سیبی برای سرکه سیب مناسب است و با مراحل تهیه آن نیز آشنا شدید، خوب است هنگام درست کردن سرکه سیب، این چند نکته را هم به یاد داشته باشید تا یک سرکه سیب خوشمزه و تند و تیز داشته باشید:

 • برای درست کردن سرکه سیب از سیب های رسیده و سالم استفاده کنید.
 • هنگام برش سیب ها برای تهیه سرکه سیب نیازی به خارج کردن دانه های سیب نیست.
 • تا هنگامی که سرکه سیب آماده و به اصطلاح ترش شود، بطور مرتب به آن سر بزنید و اگر مشاهده کردید سیب ها به ته ظرف رسیده اند، کمی سیب به آنها اضافه کنید.
 • اگر می خواهید در زمان خیلی کوتاهی سرکه سیب شما ترش بشود، هنگام آماده کردن سرکه سیب از زیاد ریختن آب بر روی سیب ها خودداری کنید.
 • بهتر است سرکه سیب را در ظرف شیشه ای نگهداری کنید. (از بکار بردن ظرف فلزی خودداری نمایید.)
 • اگر می خواهید فرآیند تخمیر در زمان کوتاهتری انجام شود، روی سیب های داخل ظرف مقدار کمی نان سنگک قرار دهید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.