شعر گرگ درون استاد فریدون مشیری با تفسیر به همراه کلیپ

در این نوشته شعر گرگ درون فریدون مشیری را با هم بررسی می کنیم. متن کامل شعر گرگ درون فریدون مشیری که با نام گرگ نیز معروف است به همراه تفسیر و معنی شعر گرگ درون فریدون مشیری و همچنین کلیپی از دکلمه شعر گرگ درون فریدون مشیری توسط فریدون مشیری را خواهید دید. شعر گرگ درون یکی از اشعار زیبا و معروف فریدون مشیری است که درباره مبارزه با گرگ درون انسان ها و تفاوت انسان ها در برخورد با گرگ درون خودشان می باشد.

در شعر گرگ درون فریدون مشیری معتقد است که در درون هر آدمی گرگی نهفته است که در صورتی که فرصت لازم به او داده شود و در همان روزهای جوانی جلوی آن گرفته نشود ظهور پیدا می کند و باعث می شود انسان ها دارای این صفات گرگ گونه شوند. با ما همراه باشید.

شعر گرگ درون فریدون مشیری به همراه تفسیر و کلیپ

شعر گرگ درون فریدون مشیری در قالب مثنوی سروده شده است و فریدون مشیری این شعر را در کتاب از دیار آشتی منتشر نموده است. این شعر یادآور شعر زیبای سعدی است که می فرماید:

اگر این درنده خویی ز طبیعتت بمیرد

همه عمر زنده باشی به روان آدمیت

متن کامل شعر گرگ درون را در ادامه خواهید دید و تفسیر شعر گرگ و کلیپی که در آن استاد فریدون مشیری شعر گرگ را به زبان خودشان دکلمه می کنند نیز وجود دار.

متن شعر گرگ درون فریدون مشیری

گفت دانایى که گرگى خیره سر
هست پنهان در نهاد هر بشر
لاجرم جارى است پیکارى بزرگ
روز و شب مابین این انسان و گرگ
زور بازو چاره این گرگ نیست
صاحب اندیشه داند چاره چیست
اى بسا انسان رنجور و پریش
سخت پیچیده گلوى گرگ خویش
اى بسا زور آفرین مردِ دلیر
مانده در چنگال گرگ خود اسیر
هرکه گرگش را دراندازد به خاک
رفته رفته مى‌شود انسان پاک
هرکه با گرگش مدارا مى‌کند
خلق و خوى گرگ پیدا مى‌کند
هرکه از گرگش خورد دائم شکست
گرچه انسان مى‌نماید، گرگ هست
در جوانى جان گرگت را بگیر
واى اگر این گرگ گردد با تو پیر
روز پیرى گرکه باشى همچو شیر
ناتوانى در مصاف گرگ پیر
اینکه مردم یکدگر را مى‌درند
گرگهاشان رهنما و رهبرند
اینکه انسان هست این سان دردمند
گرگها فرمان روایى مى‌کنند
این ستمکاران که با هم همرهند
گرگهاشان آشنایان همند
گرگها همراه و انسانها غریب
با که باید گفت این حال عجیب

کلیپ دکلمه شعر گرگ درون توسط فریدون مشیری

تفسیر شعر گرگ درون فریدون مشیری

شعر گرگ درون یکی از اشعار معروف فریدون مشیری است. درون مایه اصلی و معنای اصلی شعر گرگ تمایلات حیوانی است که در انسان ها وجود دارد و در صورت بروز آن ها انسان ها شباهت زیادی به گرگ دارند. تفاوت انسان ها در نحوه برخورد با این گرگ درون است. انسان درستکار با گرگ درون خود مبارزه می کند و انسانی که با گرگ درون خود مدارا می کند به آن فرصت جولان می دهد و با گذشت زمان رفتاری گرگ گونه پیدا می کند.

شعر گرگ درون به لزوم مبارزه با نفس اشاره می کند تا انسان از خوی حیوانی و گرگ گونه خود فاصله بگیرد. البته نباید گرگ درون خود را نابود کنیم زیرا در این صورت به سمت افسردگی پیش می رویم بلکه باید درنده خویی این گرگ را کنترل کنیم تا از سرشت انسانی خود فاصله نگیریم.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.