طرز تهیه سوسیس بوقلمون و مرغ خانگی با طعم ویژه و عالی

طرز تهیه سوسیس خانگی با مرغ و بوقلمون

اگر به مواد نگهدارنده موجود در سوسیس و کالباس حساسیت دارید می توانید سوسیس خانگی درست کنید. در این پست طرز تهیه سوسیس مرغ و بوقلمون ارائه شده است.

سوسیس یکی از غذاهای حاضری پر طرفدار است که معمولا با گوشت مرغ و یا گوشت قرمز تهیه میشود. برای اطمینان از سلامت محصولاتی مانند سوسیس و کالباس میتوانید به راحتی آنها در منزل تهیه کرده و با خیال راحت نوش جان کنید. در ادامه این مطلب طرز تهیه سوسیس بوقلمون و مرغ ارائه شده است. با مینویسم همراه شوید.

دستور تهیه سوسیس بوقلمون و مرغ در منزل

در مطالب گذشته طرز تهیه سوسیس خانگی با مرغ ارائه شده. افزودن مقداری گوشت بوقلمون طعم عالی به سوسیس می دهد. در ادامه مواد مورد نیاز و مراحل طرز تهیه سوسیس بوقلمون و مرغ خانگی ارائه شده است:

مواد مورد نیاز برای تهیه سوسیس بوقلمون و مرغ خانگی

ران بوقلمون بدون استخوان 500 گرم
مغز ران مرغ 200 گرم
تخم مرغ 1 عدد
روغن مایع 3 قاشق غذا خوری
نشاسته 4 قاشق غذا خوری
شیر خشک 25 گرم
خمیر سیر 3\2 قاشق قذاخوری
رب پاپریکا 1 قاشق چایخوری
یخ 3\2 لیوان
نمک ۱ قاشق چایخوری سرپر
پودر سیر ۱ قاشق چایخوری
پودر پیاز ۱ قاشق چایخوری
جوز هندی ¼ قاشق چایخوری
میخک ۱ عدد خرد شده
پودر پاپریکا ۱ قاشق چایخوری
تخم گشنیز ۱ قاشق چایخوری
فلفل سیاه  ⅔ قاشق چایخوری
آویشن  ۱ قاشق چایخوری
در صورت نیاز اسانس دود ۳ قطره

مراحل طرز تهیه سوسیس خانگی با گوشت بوقلمون و مرغ

 • ابتدا ران بوقلمون و ران مرغ را خرد کنید. گوشت ها را به وسیله چرخ گوشت یا غذا ساز میکس یا له کنید. حنما باید گوشت حالت نیمه انجماد و سرد داشته باشد .
 • بعد از این که گوشت مرغ و بوقلمون را با هم خوب میکس کردید، تخم مرغ، روغن، نشاسته ذرت، شیر خشک ( اضافه کردن شیر خشک باعث می شود که آب اضافه گوشت را به خود جذب نماید.) به همراه شیر خشک، ادویه ها، نمک، خمیر سیر، و رب پاپریکا که سلیقه ای است اضافه کنید.
 • همه مواد را به وسیله غذا ساز با هم خوب مخلوط کنید.
 • باید این کار به مدت یک دقیقه کامل انجام شود و برای این که گوشت گرم نشود 4\3 پیمانه به مواد یخ اضافه کنید. خوب با هم میکس کنید تا زمانی که حالت خمیری داشته باشد.
 • بعد از این که همه مواد را با هم خوب میکس کردیم و حالت خمیری پیدا کرد، داخل قیف می ریزیم. بهتر است که از قیف برزنتی استفاده نمایید.
 • به کمک قیف داخل غلاف سوسیس بریزید.
 • هوای اضافی داخل غلاف را بگیرید. سپس با نخ ابریشمی سر و ته غلاف را خوب و محکم گره بزنید. حواستان باشد که هوای اضافی داخل غلاف را بگیرید.
 • سپس می توانید سوسیس ها را به اندازه ای که دوست دارید تقسیم کنید. با نخ خوب محکم کنید و بندید تا زمانی که داخل آب می پزند آب داخلش نفوذ نکند.
 • با روش بخارپز می توانید سوسیس ها را بپزید که با این روش بازدهی بهنری دارد. به مدت 1.30 ساعت اجازه دهید که پخت انجام شود .
 • بعد از این که سوسیس ها پختند داخل آب به همراه یخ بیندازید.
 • زمانی که به دمای محیط رسید به مدت 2 تا 3 ساعت داخل فریزر قرار دهید . بعد از 2 تا 3 ساعت ازفریزر خارج کنید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.