علائم مرغ عشق حامله به چه شکل است ؟

باید بدانید که مرغ عشق ها و تمام خانواده پاراکیت ها تخم گذار هستند و از نظر علمی حامله نمیشوند . آنها بعد از تخم گذاشتن روی آن مینشینند تا جوجه به دنیا بیاید ، اما نشانه هایی وجود دارد که وجود تخم را در بدن آنها نشان میدهد . در اصل هیچ نشانه فیزیکی به جز افزایش چند گرم وزن در مرغ عشق حامله وجود ندارد .

فاصله بین تولید تخم در بدن مرغ عشق ماده تا تخم گذاشتن ۳۰ تا ۴۸ ساعت میباشد . مرغ عشق حامله ممکن است که شکم آن کمی گرد بشود .

علائم مرغ عشق حامله
علائم مرغ عشق حامله

به یاد داشته باشید که  مرغ عشق فقط یک تخم میگذارد بنابراین در بالا رفتن و پرواز کردن مشکل خاصی ندارند . اگر مرغ عشق دارای آشیانه ( محل نگهداری جوجه ) باشد امکان دارد که بیشتر وقت خود را داخل آن سپری کند . مرغ عشق شروع به تمیز کردن و چیدن آشیانه میشود . اگر در قفس آشیانه نداشته باشید مرغ عشق حامله خودش شروع به ساختن یک جا در گوشه قفس با ظرف غذا و چیزهای دیگر خواهد کرد . در زمان نزدیکی تخم گذاشتن پرنده رفتاری مانند تمیز کردن خود و قسمت هایی از قفس از خود نشان میدهد .

اگر پرنده شما ساعت ها زور میزند ، امکان دارد که دچار وضعیت اورژانسی گیر کردن تخم در بدنش شده باشد . توجه کنید که در این صورت باید سریعا به دامپزشک مراجعه کنید .

مرغ عشق حامله
مرغ عشق حامله

قابل ذکر است که قبل از تخم گذاشتن ریزش پرهای مرغ عشق زیاد شده و از پرهای ریخته شده برای درست کردن آشیانه استفاده میکند .

مرغ عشق حامله
مرغ عشق حامله
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. amir می گوید

    چرا مرغ عشق هلندی تخم نمیکذاره