معنی اسم اسرا (اسم دخترانه اسرا به چه معناست)

معنی اسم اسرا چیه

اسم اسرا در بین اسم های دخترانه مذهبی وجود دارد که ریشه فارسی و عربی دارد. برای آشنایی با معنی اسم اسرا این مطلب را دنبال کنید.

شاید تصمیم گرفته باشید برای دختر خود اسم مذهبی انتخاب کنید. اسم های مذهبی ریشه عربی دارند و معمولا معنا و مفهوم زیبایی دارند. اسرا یکی از اسم های دخترانه مذهبی است که تلفظ صحیح آن اَسرا با فتح با الف می باشد. اما معنی اسم اسرا چیست. پیشنهاد می کنم قبل از انتخاب اسم اسرا، این مطلب از مینویسم را مطالعه کنید تا در مورد معنی اسم اسرا، فراوانی اسم اسرا، تعداد حروف ابجد اسم اسرا بیشتر بدانید و همچنین اسم های مشابه با اسم اسرا را بشناسید.

معني اسم اسرا چيست

اسرا اسم دخترانه با ریشه فارسی و عربی و نام هفدمین سوره قرآن می باشد، از اینرو به عنوان یک اسم مذهبی شناخته می شود. اسراء در زبان عربی به معنی سیر شبانه است و در قرآن کریم به معراج پیامبر (ص) و سفر ایشان از مسجد الاحرام به مسجد الاقصی اشاره دارد.

در زبان عبری معنی اسم اسراء، یاری رسان و کمک کننده است.

معنی اسم اسرا در گویش سمنانی، اشک می باشد و برای انتخاب اسم دخترانه مذهبی شیک می توانید از اسم اسرا استفاده کنید.

در مورد اینکه اسرا به فتح به الف می باشد یا کسر به الف، گفته می شود که بیشتر منابع اسم اسرا را کسر به الف و بصورت Esra  صحیح می دانند و معتقدند که تلفظ اسم اسرا بصورت فتح به الف Asra، تلفظ فارسی این اسم می باشد که به معنی اشک است.

معنی اسم اسرا در ثبت احوال

در ثبت احوال نیز معنی اسم اسرا به راه رفتن شبانه، نام سوره ای در قرآن و معراج پیامبر تعبیر شده است.

معنی اسم اسرا

حروف ابجد اسم اسرا

تعداد حروف ابجد اسم اسرا برابر با 262 می باشد. حروف ابجد صغیر اسم اسرا نیز 10 است.

فراوانی اسم اسرا در ثبت احوال

اسرا یکی از اسم های دخترانه مذهبی و با فراوانی زیاد می باشد. تا جایی که فراوانی اسم اسرا بیش از 61 هزار نفر است. البته در سال های اخیر کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

اسم شبیه به اسم اسرا

اگر به دنبال اسم شبیه اسرا یا اسمی که به اسرا بیاد هستید، اسم های اسما، السا، الهام، ایرسا، افرا، الکا، آتنا و آیدا را به عنوان چند اسم دختر که به اسم اسرا بیاد، در نظر داشته باشید.

برای انتخاب اسم پسر که به اسرا بیاد نیز می توانید اسامی احسان، آرسین، آرسام، ایمان، عرفان و اسحاق را استفاده کنید.

همچنین با معنی اسم نسیمه آشنا شوید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.