نذر نمک حضرت فاطمه زهرا چگونه است؟ (سفارش شده برای حاجت روایی)

نذر نمک حضرت فاطمه زهرا(س) به گفته بزرگان ما و از گذشته تا کنون برای رفع حاجات و نیازها از بهترین نذرها بوده است و بسیار توصیه شده است.خیلی ها برای گرفتن حاجات خود نذر می کنند و در صورتی که مشکلشان برطرف شد و گره کارشان گشوده شد نذر خود را ادا می کنند این نذر می تواند معنوی باشد مانند فرستان صلوات یا انجام یک کار خیر در حق دیگران و یا می تواند مادی باشد مثلا نذر کنیم در صورتی که خواسته مان محقق شد فلان مبلغ را به عده ای نیازمند ببخشیم.

یکی از نذرهایی که از قدیم وجود داشته نذر نمک حضرت فاطمه زهرا (س) است که خیلی ها حاجت خود را از طریق آن گرفته اند. در این نوشته قصد داریم تا کمی به آثار وبرکات این نذر نورانی بپردازیم.

نذر نمک برای حضرت فاطمه زهرا و برکات آن

نذر نمک حضرت فاطمه (س) به چه شکل است؟ نذر نمک به نیت فاطمه زهرا (س) به این شکل است که ابتدل نیت می کنند که در صورتی که فلان حاجت آن ها برآورده شود و یا مشکل خاصی از آن ها برطرف شود نمک را در بسته های کوچک بسته بندی می کنند و در بین عده مشخصی پخش می کنند و اشخاصی که نمک را دریافت می کنند نیز در لحظه دریافت نمک نذر می کنند که در صورتی که حاجتشان برآورده شود تعدادی نمک بسته بندی کنند و در بین مردم پخش کنند. برای گرفتن حاجت به واسطه حضرت فاطمه (س) علاوه بر نذر نمک می توانید نماز حضرت فاطمه (س) را نیز بخوانید.

بنابراین لازم است زمانی که نمک را پخش می کنید این توضیح را به افرادی که آن را دریافت می کنند دهید تا بدانندکه روند آن چگونه است زیرا همه با نحوه نذر نمک حضرت فاطمه زهرا (س) چگونه است پس اگر می خواهید این زنجیره حفظ شود آن را به دیگران توضیح دهید.

همچنین ببینید: عکس نوشته شهادت حضرت فاطمه

نذر نمک حضرت فاطمه از کجا آمده است؟

نذر نمک حضرت زهرا یک نذر قدیمی است و مادربزرگ ها نمک را نذر مخصوص حضرت زهرا می دانند. گفته می شود داستان نذر نمک از آن جا شکل گرفته که در قدیم مردم برای رفتن به امامزاده ها به خصوص امامزاده صالح که معمولا در مسیرهای صعب العبور و بالای کوه ها وجود داشته اند مجبور بوده اند در زمستان از روی یخ و برف زیادی عبور کنند به همین دلیل مردم نذر نمک می کرده اند و در مسیر نمک می ریخته اند تا یخ موجود در مسیر آب شود. نذر نمک از آن زمان در بین مردم رواج داشته ولی نمی توان به طور قطع گفت که تاریخچه نذر نمک دقیقا همین موضوع باشد. نذر نمک امامزاده صالح نیز بسیار مجرب است.

نذر نمک حضرت فاطمه زهرا یک نذر ساده و معنوی است که اگر آن را با خلوص نیت انجام دهید احساس معنوی خوبی خواهید داشت و به امید خدا حاجت روا خواهید شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.