نفقه چیست ؟ | آیا من می توانم نفقه دریافت نمایم؟

0
498
نفقه
نفقه

معنی نفقه

نفقه یا حمایت مالی از همسر، مبلغ پرداختی است که توسط یکی زوجین به دیگری پرداخت می شود که مطابق با توافقنامه یا تصمیم دادگاه است. هدف از پرداخت نفقه، اصلاح عوامل اقتصادی ناعادلانه ای است که به واسطه ی طلاق اتفاق می افتد. مثل زمانی که یکی از والدین به طور ناگهانی به یک منبع درآمد پس از طلاق احتیاج پیدا می کند، اما هرگز شغلی نداشته است. این نفقه نیازهای اولیه همسر را تامین می نماید. انواع مختلف پشتیبانی شامل: نفقه موقتی یا پرداخت یک جا، نحوه ی تعیین واجد شرایط بودن، محاسبه ی مقدار پرداختی، سوابق مهم پس اندازها هنگامی که پرداخت یا دریافت نفقه صورت می گیرد و مواردی از این قبیل.  همچنین لینک هایی (سایت هایی) در مورد منابع از قبیل راهنمای FindLaw در مورد حمایت از همسر وجود دارد.

نفقه چیست؟

نفقه یا حمایت مالی از همسر، مبلغ پرداختی است که توسط یکی از زوجین به دیگری پرداخت می شود تا وضعیت اقتصادی آن شخص را با در نظر گرفتن شرایط هر دو نفر آنها قبل و بعد از طلاق، بهبود ببخشد. دادگاه می تواند در مورد مبلغ ضروری حمایت مالی تصمیم بگیرد و یا اینکه زن و شوهر می توانند در مورد مبلغ مناسب حمایت مالی از همسر با هم توافق کنند.

عوامل زیادی بر مبلغ حمایت مالی از همسر تاثیر گذار است. از قبیل سن و شرایط فیزیکی هر یک از زوج سابق، زمان مورد نیاز جهت تحصیلات و یا آموزش برای خودکفا شدن، و استاندارد زندگی در طول ازدواج. با این حال، راهبردها و عوامل در هر کشوری متفاوت است. مقاله بنیادی نفقه در این بخش به طور کلی چیزهایی که شما نیاز دارید بدانید را بیان کرده است.

 

آیا من می توانم نفقه دریافت نمایم؟

نفقه
نفقه

اکثر کشورها الزامات خاصی دارند که شما باید واجد شرایط باشید تا مستحق دریافت نفقه و یا حمایت مالی همسر باشید. به عنوان مثال، شما ممکن است مجبور باشید که بیش از یک تعداد سال خاصی متاهل بوده باشید، به عنوان مثال ۱۰ سال. ممکن است لازم باشد که تحصیلات کم و سابقه کاری محدودی داشته باشید. به عنوان مثال، بازگشت فوری به کار برای همسر سابق امکان پذیر شده ولی به صورتی که سبک زندگی اش قابل مقایسه با زمانی که متاهل بوده است، نیست. همچنین نفقه هم شامل مرد و هم شامل زن می شود. نفقه تنها برای زن نیست که توسط مرد پرداخت شود، هر یک از طرفین که درآمد بیشتری نسبت به طرف دیگر داشته باشد، ممکن است ملزم به پرداخت موقت یا دائمی حمایت مالی از همسر باشد.

اگر در مورد واجد شرایط حمایت مالی همسر شدن کنجکاو هستید، پرسشنامه ” آیا شما مستحق دریافت حمایت مالی از همسر هستید؟” را بررسی نمایید.

 

جایگزین هایی برای پرداخت های ماهیانه ی حمایت از همسر

نفقه
نفقه

خبر خوب برای پرداخت کنندگان نفقه یا قانون حمایت از همسر: شما ممکن است بخواهید از خاطرات بدی که پرداخت ماهیانه در هر ماه برای شما تداعی می کند، پرهیز نموده و تمام مبلغ حمایت مالی را به صورت یک جا پرداخت نمایید. این بخش از مقاله راه حل هایی را جهت پرداخت یک جا نفقه و عواقب مالیاتی بالقوه را توضیح می دهد.

 

فرم ها و منابع مالی حمایت از همسر

این بخش لینک هایی دارد که منابع عالی مثل فرم های حمایت مالی از همسر و اطلاعاتی در مورد هر کشور دارد. علاوه بر این، مقالاتی در مورد مالیات ها و سوابقی است که ملاحضات مهمی را برای هر دو طرفین (زن و شوهر سابق) دارد. چرا مالیات ها و سوابق مالی برای نفقه حائز اهمیت است؟ یک دلیل اصلی این است که معمولا نفقه معاف از مالیات برای پرداخت کنندگان است، اما به عنوان درآمد برای دریافت کننده شامل مالیات می شود.

 

دریافت کمک قانونی

اگر طلاق می گیرید، ممکن است بخواهید با یک وکیل طلاق در مورد احتمالاتی که ممکن است در کشور خود نفقه دریافت نمایید، صحبت کنید. اگر شما هم اکنون مستحق دریافت نفقه شده اید، اما در دریافت نفقه از همسر خود دچار مشکل شده اید، ممکن است نیاز به یک وکیل خانوادگی یا وکیلی جهت این بدهی داشته باشید تا به شما کمک کند تا پول را دریافت نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید