معرفی ۱۰ مکان دیدنی برای بازدید در شهر بلگراد پایتخت زیبای کشور صربستان

زیباترین مناطق دیدنی شهر بلگراد صربستان پایتخت زیبا و کم نظیر در اروپا

بلگراد شهری باستانی و معروف به ققنوس سفید است زیرا بارها و بارها نابود و دوباره بازسازی شده است، بلگراد شهری است که همیشه در حال تحول می باشد.بلگراد در سال ۱۵۲۱ بدست نیروهای عثمانی اشغال و از آن تاریخ تا سال ۱۸۴۱ ضمیمه آن امپراتوری بود.

در این سال بلگراد در خلال نبردهای عثمانی و اتریش از ممالک عثمانی جدا شد و به امپراتوری اتریش-مجارستان پیوست. پس از فروپاشی امپراتوری اخیر در سال ۱۹۱۸ تا ۲۰۰۳ بلگراد پایتخت یوگسلاوی بود.

پایتخت صربستان به طور پیوسته جلوه ی جدیدی به محله های قدیمی می دهد و وقتی نوبت به فضاهای باز و بارهای شیک قدیمی می رسد، به راحتی رقابت با پایتخت مجارستان یعنی بوداپست است.

در این کشور و در نتیجه ی تمایل مردم به فضاهای باز، تا حد ممکن فرهنگ کافه ای و برگذاری جشن های شبانه پرشور در این مقصد اروپای جنوب شرقی پررونق می باشد و بسیار جدی گرفته می شود.

برخلاف برخی از شهرهای ساحلی، بلگراد هر دو رودخانه ی خود را در آغوش می کشد- دانوب و ساوا و هر دوی آن ها به محوطه هایی برای بارها، رستوران ها، مسیرهای دوچرخه سواری و پارک تبدیل شده اند و زیبایی خاص به این شهر داده اند و جاذبه های گردشگری فراوانی در اطراف این رودخانه ها ایجاد گردیده است.

فرقی ندارد که برای اولین بار از بلگراد دیدن می کنید یا نه، ما در این مطلب 10 تا از بهترین مکان های دیدنی شهر بلگراد را به شما معرفی میکنیم که نباید در سفر خود به آنجا این مناطق گردشگری زیبا را از دست بدهید:

پارک کالمگدان(Kalemegdan) کهن سال

جاذبه های گردشگری بلگراد؛پارک کالمگدان(Kalemegdan)به عنوان قدیمی ترین بخش بلگراد، کالمگدان متشکل از یک پارک و یک قلعه پهناور می باشد که بر فراز امتداد ساحلی در محل تلاقی دو رودخانه ی دانوب و ساوا قرار گرفته است.

کالمگدان، قلب سبز و تاریخی شهر است؛ مکانی برای گردش، نشستن، خوردن و دیدن فیلم در فضای باز در تابستان و لذت بردن از فستیوال های زیادی است که در 75 هکتار فضای پارک برگزار می شوند.

موزه ی در محل به شما ایده ای از تاریخ طولانی قلعه از زمان امپراطوری های سلتیک و رومی تا امپراطوری های عثمانی و اتریش را می دهد.در بیرون موزه، مجموعه ای از تانک ها را دنبال کنید که شما را به یک موزه نظامی می رساند و همچنین یک غرفه ی هنری و یک باغ وحش وجود دارد.

کلیسای Ruzica، چشم انداز غیرمنتظره ای از چلچراغ هایی ساخته شده از گلوله های باقیمانده از جنگ جهانی اول را به نمایش می گذارد.

کنز میهلایلوا(Knez Mihailova)

جاذبه های توریستی بلگراد Knez Mihailovaاگر کالمگدان قلب بلگراد است، پس کنز میهلایلوا شریان اصلی آن می باشد.

این شاهراه پیاده روی وسیع همواره لبریز از زندگی است، خواه مردمی که در تراس های کافه در حال صحبت کردن هستند، خواه صدای موسیقی که از آوازخوان های دوره گرد به گوش می رسد و یا بوی نمک ذرت بو داده ای که از غرفه های غذا به مشام می رسد.

ساختمان های نئوکلاسیک باشکوه قرن 19، بلوار را شکل می دهند. برای دوستداران هنر، موزه ی زپتر وجود دارد که مجموعه ی خارق العاده ای از هنر مدرن و معاصر را دارا می باشد.

دورکول(Dorćol) با غذاهای خوشمزه

دورگول؛ یکی از محله های قدیمی و جذاب بلگرادیکی از محله های قدیمی و جذاب بلگراد، دورکول با تعداد زیادی شروب فروشی و رستوران است.دلستر فروشی های جلوی Strahinjica Bana همواره جمعیت زیادی را جذب خود کرده است اما مکان های دیگری نیز وجود دارد.

دلستر فروشی عجیب و غریب و شیک در بلازناواک در Kneginje Ljubice و منوی خاورمیانه ای اسموکویکا در گوسپودار جاوانوا، هر دو ارزش دیدن را دارند.

دو نوشیدنی موردعلاقه ی مردم صربستان، دلستر و ایستک، در کارخانه ی تقطیر شهری بلگراد درست می شوند، همراه با مجموعه ی گسترده ای از غرفه های غذایی برای لذت بردن از این نوشیدنی های خوشمزه.

منطقه اسکادارلیا (Skadarlija)

اسکادارلیا بهترین منطقه ی توریستی بلگراداسکادارلیا بهترین منطقه ی توریستی بلگراد است.

با قرار گرفتن در نزدیکی دورکول، اسکادارلیا پاتوقی برای هنرمندان و روشن فکران در قرن 19ام بوده است.امروزه، خیابان های سنگفرش اسکادارلیا پر از رستوران هایی است که غذای سنتی صربی را سرو می کنند.

یک فضای مهمانی دائمی به خاطر وجود گروه های موسیقی محلی در رستوران های کوچک، به ویژه در رستوران های دوا جلنا و تری سسیری، وجود دارد.اگر به دنبال فضای ملایم تری هستید،ستینجسکا گزینه ی خوبی می تواند باشد، یک کارخانه ی آبمیوه سازی متروکه که به مجموعه ای از آب انگور فروشی ها و رستوران ها تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: زیباترین جزایر دنیا برای گردشگری

زمون (Zemun)

Zemun یکی از دیدنی های شهر بلگراد صربستاندر سراسر ساوا، در منطقه ی بلگراد جدید، زمون زیبا قرار دارد. آن یکی از زیباترین مناطق حومه ی شهری با خیابان های سنگفرش شده، بخش ساحلی پرجنب و جوش و بازار غذایی صبحگاهی عالی در ماساریکوف است.

معماری باروک زمون یادآور گذشته ی اتریشی-مجارستانی بلگراد است. اگر سربالایی خیابان ها را دنبال کنید، در نهایت به برج گاردوس خواهید رسید که در سال 1896 به دست مردمانی از مجارستان ساخت شد. یک پیاده روی نسبتاً کوتاه ارزش دیدن مناظر وسیع از پشت بام های قهوه ای رنگ، رودخانه ی دانوب و مناظر زیبای شهر بلگراد را دارد.

از اواخر جون تا سپتامبر، پل پانتون موقتی برای دسترسی پیدا کردن به جزیره ی نبرد بزرگ(Veliko Ratno Ostrovo) ساخته می شود. ساحل شنی در قسما شمال غربی این منطقه ی وسیع، مکان خوبی برای استراحت در تابستان به شمار می رود.

در امتداد رودخانه ی کج اسلوبو دنیا، یک رستوران مشهور به نام ساران، غذاهای دریایی سرو می کند. بازدیدکنندگان همچنین می توانند غذاهای لذیذ اسپانیایی را در میلاگرو یا غذاهای سبک مدیترانه ای را در سوپرمارکت تیلز امتحان کنند.

درست در کنار انجگوسوا، کافه تریای گاردوس قرار دارد که می توانید در تراس آن بنشینید و زندگی مردم محلی را تماشا کنید.

در نزدیکی اسکله ی Galerija هم تراس زیبایی وجود دارد که می توانید آنجا ماهی تازه سفارش دهید.

موزه ی ملی صربستان

موزه ملی بلگراد صربستان

تنها 15 سال به طول انجامید اما موزه ی ملی صربستان در نهایت در سال 2018 پس از نوسازی طولانی مدت بازگشایی شد.

خوشبختانه، چنین انتظاری ارزش صبر کردن را داشت. این موزه در ساختمان بانک سابقی قرار دارد که قدمت آن به سال ۱۹۰۳ میلادی می رسد؛ اصلی‌ترین مجموعه ی فرهنگی و هنری صربستان در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

بازدید از این موزه با آثار روم باستان و دوره ی نوسنگی آغاز می شود، با تندیس ها و نقاشی های دیواری دوره ی بیزانس ادامه می یابد و با کارهایی از گاگوئین، پیکاسو و ماتیس همراه با نقاشی های جذابی از هنرمندان کمتر شناخته شده ی صربی، وارد قرن 19ام می شود.

بیشتر بخوانید: 10 موزه منحصر به فرد در جهان

زندگی شبانه در کنار کنار رودخانه

کلوپ های شبانه و تفریحات ساحلی در بلگرادبا وجود صدها آب انگور فروشی، رستوران و کلوپ های شبانه شناور بر رودخانه های دانوب و ساوا، جای تعجبی وجود ندارد که بلگراد برای داشتن بهترین زندگی شبانه در اروپای شرقی شهرت دارد.

این مکان ها که splavovi نامیده می شوند، مجموعه ی رنگارنگی شامل رستوران های کوچک دنج گرفته و کلوپ های شبانه ی چندطبقه ای با استخرهای شنا می باشند.

حتی یک splav هم به نام Monza وجود دارد که در پشت بامش یک میدان مسابقه وجود دارد. اگر در امتداد رودخانه ی ساوا به سمت جنوب به آدا سیگانلیجا بروید، مکان های بهترتی را نیز پیدا خواهید کرد.

بتون هالا که مشرف بر ساحل شرقی ساوا است، یک انبار قدیمی است که امروزه افرادی که می خواهند به گذشته سفر کنند، سری به کافه‌ها و رستوران های آن می زنند.

در انتهای منطقه Savamala-یکی دیگر از محله های فقیرنشین سابق-ساختمان های قدیمی آن به کافه و مشروب فروشی تبدیل شده است. همه این کافه ها در تابستان های بلگراد بسیار شلوغ می شوند.

آدا سیگانلیجا (Ada Ciganlija)

ساحل Ada Ciganlija یکی از جاذبه های گردشگری در بلگرادبا این رودخانه هایی که در بلگراد جریان دارد، شرم آور است اگر این کشور نتواند از آن ها به نحو احسن استفاده کند. بلگراد تنها ساحل دارای پرچم آبی محصور در خشکی صربستان را دارد که در رودخانه ی ساوا به یک شبه جزیره ی کوچک تبدیل شده است.

اگرچه آدا سیگانلیجا در تمام طول سال پرطرفدار است، اما در تابستان محبوبیت ویژه ای دارد.

اینجا نه تنها پر است از کافه ها و رستوران ها، بلکه یک زمین گلف، زمین های تنیس، مایل ها مسیر دوچرخه سواری، یک باغ وحش کوچک و حتی شبیه ساز اسنوبرد هم دارد.

کسانی که از پل بلگراد جدید به غرب آدا سیگانلیجا می رسند، می توانند با قایق های کوچکی در آب به گشت و گذار بپردازند.

موزه ی هنر معاصر بلگراد

موزه ی هنر معاصر بلگرادیکی از دیدنی های بلگراد پایتخت صربستان موزه ی هنرهای معاصر این کشور است که در یک ساختمان سفید متعلق به دهه ی ۶۰ میلادی قرار دارد که توسط جنگل های پارک Usce احاطه شده است. در این موزه آثار هنری قرن 20ام از هنرمندان محلی در گالری های مختلف به نمایش گذاشته شده است.

مهم نیست که در مورد هنر یوگسلاوی اطلاعی داشته باشید یا خیر؛ قطعاً از این گردش لذت خواهید برد. گالری هنر معاصر مثل موزه ملی صربستان به مدت طولانی تحت بازسازی قرار گرفت، اما خوشبختانه نتیجه بسیار جذاب است.

سوتی ساوا (Sveti Sava)

کلیسای بزرگ بلگراد از دیگر مناطق دیدنی این شهرسوتی ساوا یک کلیسای بزرگ ارتدوکس شرقی است و یکی از بزرگ‌ترین ها در نوع خود در دنیا محسوب می‌شود. این کلسیا  به‌ خاطر اینکه به دلایل مشکوک ساختش در طول چند دهه به پایان نرسیده است، با ساگرادا فامیلیای بارسلونا رقابت می کند.

ساخت این کلیسا از دهه ی ۳۰ میلادی آغاز شده ولی به دلیل وقوع چند جنگ و سایر رخدادها، وقفه هایی در ادامه ساخت و سازش به وجود آمد.نقاشی های دیواری داخل کلیسا هنوز تکمیل نشده اند اما می توانید از سردابه آن دیدن کنید و متوجه شوید که قرار است در آینده از چه سازه ای رونمایی شود. سقف های طاقی‌شکل با نقاشی و تصاویر زیبا تزئین شده اند.

با 10 تا از زیباترین مناطق دیدنی بلگراد آشنا شدید و این تازه ابتدای راه است و این شهر زیبا دیدنی های بسیاری دارد که ما هنوز به معرفی آنها نپرداخته ایم.

 

 

 

 

 

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.