بزرگترین آکواریوم جهان در کجاست؟ (تصاویر زیبای ۱۰ تا از بزرگترین آکواریوم ها در جهان)

بزرگترین آکواریوم جهان در کجاست؟ حدود ده آکواریوم غول پیکر در جهان با بیش از 1 میلیون لیتر آب وجود دارد. این مکان ها آکواریوم های بزرگی به اندازه کل یک ساختمان هستند. دنیای عظیم آب و حیوانات آن که هزاران ماهی و حیوان دریایی و آبزیان مختلف، همه دور از اقیانوس در آن زندگی می کنند. همراه ما باشید تا پاسخ سوال بزرگترین آکواریوم جهان در کجاست؟ (تصاویر زیبای 10 تا از بزرگترین آکواریوم ها در جهان) را بیابید.

تصاویر و مشخصات 10 تا از بزرگترین آکواریوم جهان

شما می توانید برخی از ماهی های نادر و غیرمعمول، از جمله کوسه، پرتوها و حتی نهنگ های اقیانوس نشین را در یکی از آکواریوم های عظیم عمومی موجود مشاهده کنید. بسیاری از گونه های ماهی که می توانید از نزدیک و شخصی با آنها در این آکواریوم های باورنکردنی و با طراحی تعاملی آشنا شوید ، در زیستگاه هایی زندگی می کنند که غیرقابل دسترسی هستند و به ندرت توسط عموم مردم دیده می شوند. تا آنجا که بازدید از یکی از این مکان ها مانند قدم گذاشتن در یک جهان کاملاً دیگر است!

مقایسه بزرگترین آکواریوم ها در جهان

Aquarium Year City, Country Annual Visitors No. of species Volume
Chimelong Ocean Kingdom
Chimelong Ocean Kingdom
2014 Hengqin, China 10.83 million 700+ 48.75M liters
S.E.A. Aquarium
S.E.A. Aquarium
2012 Sentosa,
Singapore
3 Million 800+ 45M liters
Georgia Aquarium
Georgia Aquarium
2005 Atlanta,
Georgia, U.S.
2.5 Million 500+ 24M liters
uShaka Marine World
uShaka Marine World
2004 Durban,
South Africa
790,433 400+ 17.5M liters
Dubai Mall Aquarium
Dubai Mall Aquarium
2008 Dubai, UAE 1.5 million 300+ 10M liters
Aquarium of Genoa
Aquarium of Genoa
1992 Genoa, Italy 1.2 million 500+ 6M liters
L’Oceanografic
L’Oceanografic
2003 Valencia, Spain 1.3 million 500+ 5M liters
Monterey Bay Aquarium
Monterey Bay Aquarium
1984 Monterey, California, U.S. 2 million 550+ 4.5M liters
Aquarium of Western Australia
Aquarium of Western Australia
1988 Hillarys, Western Australia 400 3M liters
Shanghai Ocean Aquarium
Shanghai Ocean Aquarium
2002 Shanghai, China 1 million 450+ 2.2M liters

 

۱۰ تا از خطرناک ترین حیوانات جهان را بشناسید

10. SHANGHAI OCEAN AQUARIUM 

آکواریوم دیدنی و جذاب اقیانوس شانگهای طولانی ترین تونل زیردریایی جهان را دارد که شما را از طریق صخره های ساحلی، غار کلپ، اقیانوس باز و صخره های مرجانی به زیر آب می برد. همچنین می توانید از مجموعه موجودات دریایی نادر و در معرض خطر که تنها در منطقه چین در جهان زندگی می کنند، جایی که می توانید تمساح های یانگ تسه، ماهیان خاویاری چینی و سمندرهای غول پیکر را به همراه سایر موجودات آبزی که فقط در دره یانگ تسه یافت می شوند، مشاهده کنید. این آکواریوم قابل توجه فرهنگ، جغرافیا و زندگی دریایی پنج قاره جهان و چهار اقیانوس، از جمله کوسه ها، پنگوئن ها را نشان می دهد.

SHANGHAI OCEAN AQUARIUM بزرگترین آکواریوم جهان

SHANGHAI OCEAN AQUARIUM بزرگترین آکواریوم جهان

SHANGHAI OCEAN AQUARIUM بزرگترین آکواریوم جهان

SHANGHAI OCEAN AQUARIUM بزرگترین آکواریوم جهان

9.AQUARIUM OF WESTERN AUSTRALIA

آکواریوم استرالیای غربی در Perth جزو ده آکواریوم بزرگ در جهان است. این تأسیسات شگفت انگیز 1،057،000 گالنی آبی محل زندگی حدود 400 گونه دریایی از جمله بیش از 4000 ماهی است. در این بزرگترین آکواریوم جهان، می توانید در تونل زیر آکریلیک 322 فوتی به طبیعت نزدیک شوید و از کوسه ها، ستاره های دریایی ، لاک پشت های لاجوردی، اختاپوس ها و تعداد زیادی ماهی زیبا شگفت زده شوید. این آکواریوم دارای یکی از بزرگترین صخره های مرجانی زنده در جهان است که دارای ماهی های صخره ای نادر و مرجان های زنده خیره کننده است. ویژگی Danger Zone را که مجموعه ای از خطرناک ترین موجودات دریایی استرالیای غربی، از جمله مارهای دریایی و هشت پا حلقه ای آبی است، سیار شگفت انگیز است. برای بالا بردن آدرنالین، می توانید با کوسه ها، اشعه ها و ماهی ها درون آکواریوم Dive Master غواصی کنید.

بزرگترین آکواریوم جهان AQUARIUM OF WESTERN AUSTRALIAبزرگترین آکواریوم جهان AQUARIUM OF WESTERN AUSTRALIAبزرگترین آکواریوم جهان AQUARIUM OF WESTERN AUSTRALIA

8. MONTEREY BAY AQUARIUM

آکواریوم خلیج مونتری یک آکواریوم عمومی غیرانتفاعی است که به نجات موجودات دریایی آسیب دیده  از جمله سمور دریایی و حتی پنگوئن های آفریقایی اختصاص دارد! این مرکز زیستگاه کوسه ها، لاک پشت ها و بیش از 1700 گونه حیوانات، بی مهرگان، ماهی ها، پرندگان دریایی و ساحلی و گیاهان است. M.B.A تمایز این را دارد که اولین آکواریومی است که از یک جنگل زنده با جلبک دریایی غول پیکر برخوردار است و آب این آکواریوک مستقیماً از خلیج مونتری پمپ می شود، رشد می کند. یک ماشین موج دار جلوه ای واقع گرایانه و فعلی را ایجاد می کند و بازدیدکنندگان می توانند با هیجان به ماهی های ژله ای بی شمار و کوسه های پلنگی که در جنگل متزلزل گیاهان سر به فلک کشیده ساکن هستند خیره شوند.

بزرگترین آکواریوم جهان MONTEREY BAY AQUARIUM

بزرگترین آکواریوم جهان MONTEREY BAY AQUARIUM

بزرگترین آکواریوم جهان MONTEREY BAY AQUARIUM

7. L’OCEANOGRAFIC

L’Oceanogràfic یک آکواریوم عظیم است که در بستر خشک رودخانه Turia نزدیک به شهر والنسیا اسپانیا ساخته شده است و بزرگترین مجموعه در نوع خود در اروپا است. این آکواریوم که از جمله بزرگترین آکواریوم جهان است که شامل 9 برج دو طبقه زیر آب است که به صورت خیالی برای نمایش اکوسیستم های اصلی این سیاره طراحی شده اند. مخازن از طریق آب دریا طبیعی تغذیه می شوند که از ساحل نزدیک La Malva-Rosa به داخل پمپ می شود. از این آکواریوم باورنکردنی بازدید کنید و با 4500 موجود از 500 گونه از جمله دلفین ها، نهنگ های بلوگایی، شیرهای دریایی، پنگوئن ها، والورها، بی مهرگان، خزندگان و پرندگان دیدن نمایید.

بزرگترین آکواریوم جهان

بزرگترین آکواریوم جهان

بزرگترین آکواریوم جهان

6.AQUARIUM OF GENOA

آکواریوم جنوا بزرگترین آکواریوم در اروپا است و 6000 نمونه ماهی، جانوری و گیاهی از سراسر قاره را در خود جای داده است. این آکواریوم یک شاهکار معماری است که شبیه یک کشتی کاملا ذوب شده است که به دریا می رود و در سال 1992 به عنوان بخشی از نمایشگاه برای جشن 500 سال از کاوشگر جنوسی، کریستوفر کلمبوس کشف جهان جدید ساخته شده است. 70 مخزن آکواریوم 400 گونه پرنده، پستاندار دریایی، ماهی، دوزیست، خزندگان و بی مهرگان، از جمله دلفین ها، کوسه ها، پرتوهای، گرازهای گاو دریایی، پنگوئن ها و چتر دریاها را در خود جای داده است.

بزرگترین آکواریوم جهان

بزرگترین آکواریوم جهان

5. DUBAI MALL AQUARIUM

دبی مال با بازدید از 54 میلیون بازدید کننده از زمان افتتاح سالانه، پربازدیدترین ساختمان در این سیاره است. این مرکز خرید همچنین دارای آکواریوم و باغ وحش زیر آب 10 میلیون لیتری دبی است که بیش از 140 گونه حیوانات آبزی، از جمله 400 rays fish، کوسه، و گروه های غول پیکر را در خود جای داده است. گردشگران می توانند در یکی از بزرگترین آکواریوم جهان از بسیاری از حیوانات منحصر به فرد از جمله تمساح و پنگوئن لذت ببرند و تجربه کنند. برای کسانی که به ماجراجویی علاقه دارند، تجربه قفس کوسه یا شیرجه کوسه ممکن است جذاب باشد و بسیاری از سخنرانی های آموزشی، از جمله تغذیه و آموزش برای کودکان مناسب است.

بزرگترین آکواریوم جهان

بزرگترین آکواریوم جهان

بزرگترین کروکودیل جهان + عکس

4. USHAKA MARINE WORLD

uShaka در Golden Mile of Durban در آفریقای جنوبی واقع شده است و یک پارک آبی و مرکز تفریحی خانوادگی است که از یک آکواریوم دیدنی و جذاب 17.5 میلیون لیتری برخوردار است. این آکواریوم به صورت حدود پنج کشتی غرق شده طراحی شده است، که اولین مورد شامل یک رستوران با زیستگاه کوسه های عظیم است که افراد هنگام خوردن شام می توانند از روی میز خود آنها را مشاهده کنند. همچنین یک استادیوم دلفین و نمایش های روزانه وجود دارد که دلفین های آموزش دیده بازدید کنندگان را سرگرم می کنند. گونه های زیادی از حیوانات دریایی از جمله کوسه های سر چکشی، پرتوی، مارماهی، ماهی شاهی، گروه های غول پیکر و بیش از 1500 گونه ماهی کوچکتر در اینجا وجود دارد. شما می توانید از زندگی حیوانات، اسنورکل در تالاب، غواصی در قفس کوسه لذت ببرید. اگر احساس شجاعت می کنید، از نمایش حیوانات خطرناک دیدن کنید که شامل بسیاری از گونه های مار سمی، عنکبوت و هیولاهای Gila است.

بزرگترین آکواریوم جهان

بزرگترین آکواریوم جهان

3.GEORGIA AQUARIUM

آکواریوم جورجیا در شهر آتلانتای ایالات متحده است. آکواریوم جورجیا سومین آکواریوم عمومی در جهان است و طیف وسیعی از حیوانات دریایی از جمله نهنگ های بلوگا، دلفین ها، نهنگ را در خود جای داده است. کوسه ها، پرتوهای مانتا، پنگوئن ها، تمساح ها، شیرهای دریایی کالیفرنیا و بسیاری از گونه های کوچکتر ماهی و بی مهرگان در یکی از بزرگترین آکواریوم جهان واقع شده اند. این نمایشگاه ها در هفت محیط مختلف نگهداری می شوند که برخی از آنها تعاملی هستند. آکواریوم تأکید بسیار سنگینی بر پروژه های حفاظت و فرصت های آموزشی برای کودکان و بزرگسالان دارد.

GEORGIA AQUARIUM

GEORGIA AQUARIUM

2.S.E.A. AQUARIUM 

(آکواریوم جنوب شرق آسیا) در جنوب سنگاپور دومین آکواریوم بزرگ در جهان است و بیش از 800 گونه مختلف آبزی را در خود جای داده است که در مخازن زیبایی که به منظور تکرار محیط طبیعی موجودات طراحی شده اند، به نمایش در می آیند. در اینجا می توانید بزرگترین مجموعه پرتوهای مانتا در جهان را مشاهده کنید، از جمله یک مانتای غول پیکر اقیانوسی گریزان که تنها تعداد انگشت شماری از این اقیانوس پیما در اسارت وجود دارد. این آکواریوم همچنین کوسه های سر چکشی پوسته پوسته شده، خرچنگ عنکبوتی ژاپنی و برخی از گونه های فوق العاده غیرمعمول مانند chambered nautilus و guitarfish را به نمایش می گذارد.

S.E.A. AQUARIUM 

S.E.A. AQUARIUM 

سریعترین ماهی جهان که در اقیانوس زندگی می کند

1. بزرگترین آکواریوم جهان -CHIMELONG OCEAN KINGDOM, HENGQIN

آکواریوم Chimelong Ocean Kingdom بخشی از یک مجموعه تفریحی و پارک تفریحی است که در Hengqin در چین واقع شده است. این پارک دارای جاذبه های بسیاری برای خانواده ها از جمله بزرگترین آکواریوم جهان است. حتی می توانید داخل آکواریوم سوار زیردریایی شوید! دامنه بسیار جذاب گونه هایی که در پادشاهی اقیانوس زندگی می کنند شامل دلفین های لکه دار، دلفین های سفید چینی است که بخشی از یک پروژه حفاظت، پرتوهای مانتا، کوسه های نهنگ، نهنگ های بلوگا، پنگوئن ها، سمورهای کوچک پنجه ای آسیایی و حتی خرس های قطبی است.

بزرگترین آکواریوم جهان

بزرگترین آکواریوم جهان

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.