۱۰ باور غلط در مورد اصلاح صورت با ژیلت

ایا اصلاح صورت با ژیلت ضرر دارد

در این نوشته اطلاعات مفیدی درباره اصلاح صورت با ژیلت برای اقایان و اصلاح صورت خانمها با ژیلت ارائه شده که بسیار مفید می باشد و پیشنهاد می کنیم خواندن آن را از دست ندهید.

شاید باورتان نشود، اما اصلاح صورت با ژيلت موضوعی است که شایعه و باورهای نیمه درست و نادرست زیادی درباره آن وجود دارد. مثلاً، این ادعا که بعد از اصلاح موها ضخیم تر و تیره تر می شوند، یا اینکه اصلاح با تیغ چاله چوله ها زیادی روی صورت ایجاد می کند. اما آیا این باورها درستند؟ بد نیست نگاهی دقیق تر به 10 شایعه رایج و باور غلط درمورد اصلاح صورت با ژيلت بپردازیم و از واقعیت آنها پرده برداریم.

 

10 باور غلط درباره اصلاح صورت با ژیلت

10 باور رایج درباره اصلاح صورت با ژیلت در ادامه بررسی می شود.

 

باور غلط اول: بعد از اصلاح صورت با ژیلت، موها ضخیم تر، تیره تر و سریع تر از قبل رشد می کنند

اگر دیدید تعدادی پیرزن گوشه ای نشسته و مشغول برگزاری جلسه ای با محوریت چند و چون اصلاح صورت هستند، شک نکنید اولین خروجی این جلسه همین شایعه خواهد بود! رشد مو، ضخامت و رنگ آن بستگی به ژن شما دارد، نه به چگونگی اصلاح صورتتان.

شاید به وجود آمدن این شایعه ریشه در اولین مرتبه اصلاح موها دارد که پس از آن موها پر پشت تر از قبل در می آیند. همین موضوع این تصور را به وجود می آورد که موهای صورت ضخیم تر و تیره تر از قبل شده اند. علاوه بر آن، وقتی که اصلاح می کنید، نوک ضخیم موهای کوتاه شده، ضخیم تر و تیره تر از شکل قبلی آن دیده می شوند.

 

باور غلط دوم: فقط آرایشگر باید صورت شما را اصلاح کند

وقتی از تیغ های ژیلت باکیفیت استفاده کنید، دیگر نیازی به صرف هزینه برای اصلاح صورت خود در آرایشگاه نخواهید داشت. در واقع، امروزه با وجود ابزارهای زیادی که برای آراستن ظاهر در اختیار افراد قرار دارد، هر کس به راحتی می تواند در حمام خانه خود این کار را انجام دهد:

 

باور غلط سوم: ریش و سبیل خیلی نیاز به شستشو ندارند

بعضی ها می گویند موهای صورت به اندازه موهای سر نیاز به شستشو ندارند. اما کمی که در مورد آن فکر کنید متوجه می شوید اگر موهای سرتان را هر روز بشویید ولی شستشوی ریش و سبیل خود را فراموش کنید، تفاوت ظاهری و کیفیت آنها خیلی زود به چشم خواهند آمد.

با هر بار شستشوی موی سر، ریش تان را هم بشویید، و همچنین برای راحتی حرکت تیغ روی صورت همیشه این کار را قبل از اصلاح انجام دهید.

 

باور غلط چهارم: سطح پوشش ریش روی صورت تا 20 سالگی کامل خواهد شد

اگر به سن 20 سالگی رسیده اید و نگران این هستید که ریش های تکه تکه درآمده شما تا آخرعمر به همین شکل باقی خواهد ماند، خونسرد باشید. دلیلی برای نگرانی شما وجود ندارد.

هر چه سنتان بالاتر برود ریش های شما هم ضخیم تر و پرتر خواهند شد – مواردی داشتیم که ریش ها در 20 سالگی هنوز به اندازه ای رشد نکرده بودند که بتوان آن را اصلاح کرد، پس صبور باشید.

 

باور غلط پنجم: استفاده از چند مدل محصولات مراقبت از پوست باعث می شود جوش بزنید.

استفاده از چندین محصول متفاوت مراقبت از پوست که مناسب جنس پوست شما نیست منجر به جوش زدن آن خواهد شد، اما با انتخاب محصول سازگار با پوستتان، هیچ مشکلی نخواهید داشت.

استفاده از ژل یا فوم اصلاح عملی ضروری برای مرطوب کردن پوست قبل از اصلاح به شمار می رود که باعث می شود تیغ اصلاح روی پوست شما روان تر حرکت کند، توصیه می کنیم همیشه در پایان اصلاح صورت استفاده از یک لوسیون یا کرم بعد از اصلاح (افترشیو) را بخش ثابتی از برنامه اصلاح خود قرار دهید.

شیوه نادرست اصلاح باعث می شود که پوست صورت شما دون دون به نظر بیاید، همچنین علت این امر می تواند چاله های ایجاد شده با تیغ اصلاح یا موهای زیرپوستی باشد که از دور شبیه جوش به نظر می رسند.

 

باور غلط ششم: استرس سرعت سفید شدن موها را افزایش می دهد

استرس می تواند موجب سفید شدن زودهنگام موهای شما بشود، اما تنها عامل تاثیرگذار نیست. ژنتیک هم در این فرایند نقش مهمی ایفا می کند، بنابراین حتی اگر ریلکس ترین انسان کره زمین باشید در صورتی که پدر یا پدربزرگ شما در جوانی موهایش سفید شده باشد، موهای شما هم به احتمال زیاد این خاصیت را خواهند داشت.

این موضوع که گفته می شود موهای صورت زودر از موهای سر سفید می شوند، صحت دارد. علت آن رشد سریع تر ریش و سبیل نسبت به موهای سر است که فرایند سفید شدن آن را نیز تسریع می کند.

 

باور غلط هفتم: تیغ های اصلاح هر هفته باید عوض شوند.

سرعت کند شدن یک تیغ به چند عامل بستگی دارد: کیفیت تیغ، نوع ساخت، تعداد دفعات اصلاح، استفاده یا عدم استفاده از ژل یا فوم اصلاح، و نحوه مراقبت از تیغ بعد از انجام اصلاح.

تجربه چندین ساله ما از مشاهده هزاران اصلاح صورت، نشان می دهد که روش اصلاح هر فرد با فرد دیگر اندکی تفاوت دارد و زمان عوض کردن تیغ اصلاح هر کس در نهایت بستگی به حس شخصی خود او دارد. در صورت استفاده از یک تیغ با کیفیت، تعویض هفتگی تیغ اصلاح ضرورتی ندارد.

 

باور غلط هشتم: اصلاح صورت پوست شما را خشک و پوسته پوسته می کند

اگر در حین اصلاح رفتار خشنی با پوست خود دارید، مثلاً روی یک قسمت چند بار تیغ می کشید، در جریان باشید که پوست شما خشک و پوسته پوسته خواهد شد، و این احساس به شما دست می دهد که انگار ریشتان می خارد یا شما را اذیت می کند. اما خبر خوب اینکه، خشکی و پوسته پوسته شدن پوست ربطی به استفاده از تیغ ندارد و فقط نتیجه به کار بردن تکنیک های غلط اصلاح است.

 

باور غلط نهم: مردان واقعی زیر گردن خود را اصلاح نمی کنند

چه آن را اصلاح مو بدانیم یا نظافت بدن، اصلاح موهای زیر گردن طرفداران خیلی خیلی زیادی دارد. طبق بررسی صورت گرفته مشخص شد تقریباً 4 نفر از هر 10 نفر موهای زیر گردن خود را اصلاح یا کاملاً سفید می کنند. همچنین یک آمار 7 درصدی از آقایان نظافت دوست داریم که بیان می کند آنها با همان تیغی که دوستشان موهای صورتش را زده، زیر گردن خود را اصلاح می کنند… خدا قوت آقایان!

برای اصلاح موهای سینه، زیربغل، بالای شکم و حتی پاهایتان، استفاده از اصلاح کننده همه کاره بهترین گزینه ممکن است، فقط دقت داشته باشید از تیغ های مجزا برای اصلاح صورت و بدن استفاده کنید.

 

باور غلط دهم: تیغ های جدیدتر و تیزتر چاله چوله های بیشتری درست می کنند

بیایید عکس این شایعه را چک کنیم: احتمال ایجاد چاله چوله با تیغ های مستعمل یا ژیلت هایی با تیغ های آسیب دیده بیشتر است. چون هر چه تیغ کندتر باشد، شما با فشار بیشتری آن را روی صورت خود می کشید که منجر به ایجاد چاله چوله خواهد شد.

چنانچه احساس می کنید تیغ با فشار بیشتری روی پوست شما کشیده می شود، یا اصلاحی که انجام می دهید مثل همیشه نیست، این علائم خبر از تعویض تیغ های شما می دهند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.