۱۰ تا از عجیب ترین شغل های دنیا

اینبار قرار است از عجیب و غریب ترین شغل های دنیا برایتان بنویسم. شغل هایی که حتی فکرش را نمی کنید وجود داشته باشند. شاید برایتان جالب باشد اما در دنیا شغلی با عنوان  شکارچی سنگ آسمانی هم وجود دارد. جالب تر اینکه چنین شغلی حتی جزو لیست عجیب و غریب های من به حساب نمی آید. با من و مجله می نویسم همراه باشید تا در ادامه 10 تا از عجیب و غریب ترین شغل های دنیا را به شما معرفی کنم.

10 تا از عجیب ترین شغل های دنیا

همه شغل های عجیبی که در این مقاله معرفی می کنیم، در سراسر دنیا قابل دسترسی نیستند. در واقع فقط در شرایطی خیلی خاص و خیلی هایشان هم در فرهنگ های خیلی سنتی کاربرد دارند. در بین تمامی شغل هایی که در این مطلب به شما معرفی خواهم کرد یک ویژگی خاص وجود دارد، همه آنها، بدون استثنا باعث تعجب تان خواهند شد. پس با من تا انتها همراه باشید. شاید در این میان شغل رویایی شما هم پیدا شد!

1. پرستار ماشین

پرستار ماشین
پرستار ماشین

اولین شغل عجیبی که به شما معرفی می کنم، پرستار ماشین است! در دنیای مدرن چنین شغلی خیلی عجیب و غریب به نظر می رسد اما در جهان سوم خیلی هم مرسوم است. درست مانند افرادی که از بچه ها پرستاری می کنند، کسانی هم هستند که در تایلند و کاستاریکا از ماشین ها مراقبت می کنند.

این افراد در فستیوال ها و جاهای شلوغ کارشان بیشتر هم می شد. پرستاران ماشین در جایی می نشینند و با پرچمی کمک می کنند تا ماشین را در بهترین جای ممکن پارک کنید. البته باید برای این مراقبت پولی هم بپردازید. در این صورت خیال شما راحت می شود که ماشین شما در مدتی که نیستید در جایی امن است. البته ممکن است در نگاه اول کلاهبرداری به نظر برسد اما در واقع شما پول می پردازید تا ماشین امن بماند و خودتان بتوانید با خیال راحت خوش بگذرانید.

مطالب مرتبط: حقایق عجیب و جالب

2. جا به جا کنندگان دوچرخه

آمستردام شهری است که ویژگی های شاخص زیادی دارد. از کافی شاپ ها گرفته تا کانال های مشهورش. اما یکی از ویژگی های بارز این شهر تعداد افرادی است که از دوچرخه استفاده می کنند.

این شهر بسیار هموار بوده و با داشتن خیابان هایی بدون ماشین و مخصوص دوچرخه سوارها، بهترین مکان برای استفاده از این وسیله نقلیه است. در واقع به همین دلیل است که اکثر مردم برای رفتن به مدرسه و محل کارشان و حتی برای خرید نیازهای روزانه از دوچرخه استفاده می کنند.

حالا می خواهم از یک ترکیب عجیب و غریب برایتان بگویم؛ دوچرخه هایی سوار بر قایق! همان طور که گفتم این شهر کانال های زیادی دارد و دوچرخه سواران برای عبور از کانال ها سوار قایق هایی با چنگگ هایی بزرگ می شوند و از آب عبور می کنند. شغل عجیب جا به جا کنندگان دوچرخه در هلند خیلی هم پرطرفدارند. شاید کار خیلی ها بدون آنها لنگ بماند.

مطالب مرتبط: خوابیدن عجیب حیوانات

3. خوابیدن حرفه ای

شغل عجیب دنیا : خوابیدن حرفه ای

شاید باورتان نشود، در گوشه ای از این کره خاکی، برخی از افراد پول میگیرند که بخوابند! واقعا که شغل عجیبی است. بیشتر ما نباید در محل کارمان بخوابیم. در غیر این صورت یا جریمه می شویم یا اخراج! اما در این شغل عجیب و غریب دقیقا عکس این قضیه صدق می کند. افرادی که به شغل خوابیدن آن هم از نوع حرفه ای اش مشغولند باید در محل کارشان بخوابند.

این افراد توسط تولید کنندگان بالشت و تشک و هتل ها استخدام می شوند و راستش را بخواهید کارشان فقط خوابیدن نیست. این افراد باید بازخورد تجربه خوابیدن را با محصولات شرکت هایی که استخدامشان کرده اند گزارش دهند. در این صورت شرکت نقاط ضعف و قوت کارش را به خوبی درک خواهد کرد  و البته چه کسی از خوابیدن و دستمزد گرفتن بدش می آید؟

مطالب پیشنهادی: فیلم های عجیب ایرانی

4. خوابیدن برای ناسا

از این شغل خیلی خاص هنوز چیزی نمی دانید. ناسا در یکی از دوره های آزمایشی اش به داوطلبان هزاران دلار می داد تا 70 روز فقط بخوابند. از این افراد خواسته می شد تا تمام این 70 روز را در تختی بخوابند تا تاثیر دراز کشیدن در سفرهای فضایی بر فضانوردان مشخص شود. متاسفانه دراز کشیدن آن هم  این قدر طولانی منجر به از بین رفتن بافت های عضلانی خواهد شد. پس اگر فکر می کنید این مورد شغل رویایی شماست باید نظرتان را عوض کنید.

5. شوک دهندگان حرفه ای

رسیدیم به شغل رویایی من! تصور کنید به شما پول بدهند تا یک نفر یا گروهی از افراد را با الکتریسیته شوک دهید! حس این کار درست مانند دکتر فرانکنشتاین بودن است. در مکزیک و خصوصا شهر مکزیکو سیتی این کار یکی از رایج ترین شوخی های ممکن در دورهمی های دوستانه است.

داستان از این قرار است که شوک دهنده دو الکترود را در دستان شما می گذارد و سپس امواج بسیار ضعیف اما ناخوشایند برق از بدن عبور خواهد کرد. و بازی از آن جایی جذاب می شود که هر کس مقاومت بدنش را می سنجد. اگر هم گروهی در کار باشد، هر کسی دیرتر از همه الکترودها را رها کند برنده است.

6. استخدام مهمان برای عروسی

استخدام مهمان برای عروسی
استخدام مهمان برای عروسی

اگر بخواهم صادق باشم این شغل به نظر من از همه شغل ها عجیب و غریب تر بود. استخدام مهمان برای جشن! مگر چنین چیزی ممکن است؟ بله! چرا که نه. در جوامعی که چشم و هم چشمی و قضاوت در بین مردم زیاد است استخدام مهمان برای خودنمایی هم زیاد می شود. در این فرهنگ ها همه چیز شما قضاوت خواهد شد. از لباس و ماشین شما گرفته تا گوشی که با آن حرف می زنید. در این صورت عجیب نیست که تعداد مهمان های جشن هم شمرده و شما بر اساس آن قضاوت خواهید شد.

پس اگر در این میان کسی باشد که دوستانش کم باشند برای بهتر شدن فیلم عروسی که قرار است سالها برای شما بماند، چند نفر میهمان فیک را استخدام کند. البته چنین شغلی خیلی درآمد زیادی ندارد. مهمان ها فقط باید ظاهر شوند، غذای مجانی بخورند و بعدش می توانند بروند.

مطالب مرتبط: متن ترکی برای کارت عروسی

7. گریه کنندگان حرفه ای

از دیگر شغل های عجیب غریب دنیا، گریه کردن است! حتما فیلم سینمایی چند میگیری، گریه کنی رو دیدید، این شغل هم شباهتی به ماجرای این فیلم سینمایی دارد. شاید باورتان نشود، اما این شغل از مورد قبلی هم مرسوم تر است. البته دلیل استخدام افرادی برای گریه کردن در مراسم عزا درست مانند دعوت مهمانان به عروسی است.

خیی ها خانواده و دوستان زیادی ندارند. بدتر از این هم هست! ممکن است خیلی ها از آنها متنفر باشند و اصلا به مراسم عزای آنها نیایند. پس اگر قرار باشد به همه نشان دهید که چقدر دوست داشتنی و قابل احترام هستید باید چند نفر را استخدام کنید تا در گریه شما شریک شوند.

البته این را هم بگویم که در کشورهایی مانند چین و هند این شغل یکی از مورد احترام ترین حرفه ها بوده و ریشه هایی باستانی دارد. البته این حرفه هم مانند باقی شغل ها بدی های خاص خودش را دارد. ساده ترینش هم این است که از فرط گریه و ناله کردن صدای خود را از دست خواهید داد.

مطالب مرتبط: فامیلی های عجیب ایرانی

8. استخدام دوست پسر/ دوست دختر/ همسر فیک

استخدام دوست پسر دوست دختر همسر فیک

حتما از شنیدن این شغل، متعجب خواهید شد! استخدام دوست دختر، دوست پسر، همسر سوری!

مثلا ممکن است بخواهید در کمپانی استخدام شوید و شرطش ازدواج کردن و متاهل شدن باشد، یا ممکن است بخواهید مادرتان را آرام کنید که بالاخره کسی را انتخاب کرده اید. خب چه راهی بهتر از استخدام دوست پسر و دوست دختر! در این میان حلقه ای هم رد و بدل نمی شود. در واقع همه چیز شبیه به قرار گذاشتن است که البته در نهایتش هیچ اتفاق خاصی رخ نخواهد داد.

هیچ رابطه جنسی هم در این رابطه ها نیست. پارتنر شما می تواند با شما در مراسم های خاص شرکت کرده تا تنها و بدبخت به نظر نرسید.

9. تفکیک کننده خروس

صنعت جوجه کشی و مرغداری یکی از پررونق ترین صنایع دنیاست. هر ساله میلیاردها پرنده پرورش داده شده و ذبح می شوند تا ما از گوشت مرغ استفاده کنیم. یعنی انسان سالانه میلیاردها مرغ و تخم مرغ مصرف می کند. خبرهای بد بیشتری هم در کار است. در این میان مرغ ها طرفداران بیشتری دارند تا خروس ها! اکثر خروس ها هنوز به سن تولید مثل نرسیده از بین می روند چون تولید ناخالص این صنعت عظیم به حساب می آیند. از آنجایی که خروس ها بازده مرغ ها را ندارند و فقط هزینه هستند تا درآمد، تولید کنندگان افرادی را استخدام می کنند تا خروس ها را ورچین یا جدا کنند.

تفکیک کننده خروس فقط و فقط یک کار دارد. آن هم اینکه خیلی دقیقو سریع مرغ و خروس ها را شناسایی و تفکیک کند. البته تشخیص مرغ و خروس از هم آنقدرها که فکر می کنید هم آسان نیست. پس این شغل درآمد خوبی دارد.

10. تستر غذای حیوانات خانگی

ستر غذای حیوانات خانگی

تستر غذای سگ یکی از عجیب ترین مشاغل در دنیا است! بله در این شغل فردی بطور رایگان از غذای مخصوص سگ و گربه میخورد و کیفیت آن را می سنجد.

خیلی ها این سوال را می پرسند که چرا؟ جواب این است که سگ ها و گربه ها گاهی خیلی به غذاها حساس می شوند. مثلا به نوع مواد اولیه، روش های طبخ و طعم نهایی آن. مشکل هم این جاست که اگر از غذا خوششان نیاید نمی خورند و نمی توانند بگویند که چرا!

در این صورت می توانید از یک تستر غذای حیوان های خانگی کمک بگیرید. بیشتر اوقات این غذاها از همان مواد اولیه ای که ما آدم ها استفاده می کنیم درست می شوند. یک تستر کمک می کند تا ترکیب و طعم تشخیص داده شود. در نهایت چیزی را انتخاب می کنید که به مزاج سگ یا گربه جور باشد.

مطالب مرتبط: طرز تهیه غذای سگ و گربه خانگی

11. زامبی شدن

اگر خوابیدن و شوک دادن به مردم شغل هایی واقعی باشند هرگز از شغلی با عنوان زامبی نمی توان تعجب کرد!

البته در طول 20 سال گذشته فیلم و سریال های زامبی به شدت پرطرفدار شده اند. پاندمی ویروس هم که به این داستان همه گیری زامبی کمک کرده است. زامبی ها حالا یکی از پرطرفدارترین هیولاهای زمین هستند. راه رفتن، صداهای غرغر و میل شدید زامبی ها به مغز آدم ها هم کم طرفدار ندارد. پس اگر بلد باشید زامبی بازی در بیاورید پول خوبی به جیب خواهید زد.

داستان به همین سادگی ها که فکرش را می کنید نیست. تهیه کنندگان فیلم و سریال دائما آگهی می زنند که نیاز به بازیگر حرفه ای زامبی دارند. در لندن زامبی شدن هزاران دلار درآمد دارد. شاید باید به چشم دیگری به این شغل شرافتمندانه نگاه کرد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.