۱۰ توصیه برای اینکه چگونه جذاب باشیم و در جمع بدرخشیم

ویژگی هایی شخصیتی بعضی افراد به گونه ای است که در نظر دیگران جذاب و کاریزماتیک هستند و دیگران از ارتباط با آن ها لذت می برند. این که چه چیزهایی باعث جذابیت یک فرد می شود و چه نکاتی برای جذاب تر شدن واقعا کاربردی هستند پرسش هایی هستند که در این متن به آن پاسخ می دهیم. با ما همراه باشید تا 10 توصیه برای اینکه چگونه جذاب باشیم را در اختیار شما قرار دهیم تا با عمل به آن ها به شکلی که قسمتی از زندگی و رفتار ثابت شما شود تبدیل به فردی جذاب و دوست داشتنی شوید.

ویژگی افراد جذاب و دوست داشتنی

افراد جذاب عادت های خاصی دارند که باعث می شود در چشم دیگران محبوب باشند. برای جذب افراد به خود لازم نیست سخنگوی قهاری باشید و جذابیت خود را با حرف زدنشان دهید بلکه بسیاری از رفتارها و ویژگی های شخصیتی شما نقش بیشتری در جذابیت شما ایفا می کنند. در ادامه 10 توصیه برای جذاب تر شدن به شما ارائه می دهیم.

1. برای این که جذاب باشید لبخند را فراموش نکنید

افراد جذاب هیچ گاه قیافه ی عبوس و اخم آلود به خود نمی گیرند. لبخند زدن به دیگران یکی از راه های مؤثر برای برقرای ارتباط با آن ها است که کمک می کند شما جذاب به نظر برسید. البته این به این معنی نیست که بی خود و بی جهت بخندید فقط گاهی لبخند بزنید تا این حس مثبت را به دیگران منتقل کنید.

علاوه بر لبخند زدن داشتن اشتیاق و انرژی باعث می شود دیگران به سمت شما جذب شوند. برقراری ارتباط با افرادی که باانگیزه هستند و به ما امید می دهند برای همه جذاب تر و خوشایندتر است. اگر شور و شوق کافی از خودتان نشان دهید، مطمئنا دیگران جذب شما شده و احساس خوبی از مصاحبت با شما پیدا می کنند.

2. افراد جذاب عکس العمل مناسب در برابر تعریف دیگران دارند.

برای این که جذاب باشید وقتی که از شما تعریف می شود از تعارفات غیر واقعی بپرهیزید و فقط تشکر کنید و بگویید که چقدر از شنیدن این تعریف ها از خودتان خوشحال می شوید. مراقب باشید جوابی که می دهید شما را فردی خود خواه جلوه ندهد. به جای گفتن جمله هایی مانند مرسی، شما هم همچنین، شما از من بهترید بهتر است بگویید:ممنون، از نظر شما خیلی خوشحال شدم یا مچکرم واقعا حال بهتری پیدا کردم.

3. افراد محبوب حواسشان به همه است

یکی از راز های جذابیت این است که  اگر در حال صحبت در جمعی هستید، به تمام افرادی که به شما گوش می دهند، نگاه کنید. اینگونه به آن ها نشان می دهید که برای شما اهمیت دارند و در نتیجه بیشتر به شما توجه خواهند کرد. اگر هم فردی در جمع سعی دارد چیزی بگوید اما شرایط برایش فراهم نمی شود، شما از او بخواهید که در گفتگو شرکت کند. بنابراین برای جذاب بودن حواستان به همه باشد و توجه انحصاری نداشته باشید.

4. به خودتان اهمیت دهید

یکی از ویژگی های بارز افراد جذاب و دوست داشتنی این است که به سلامتی و ظاهر خود بسیار اهمیت می دهند. افرادی که از خود مراقبت می کنند، جذاب تر هستند چون به خودشان اهمیت می دهند. خوردن مواد مغذی، ورزش منظم و رعایت نکاتی که مربوط به سلامتی می شود بخشی از روال روزانه افراد جذاب است.

چگونه جذاب باشیم؟5. رنگ قرمز، رمز جذابیت

برای اینکه ظاهر جذابی داشته باشیم استفاده از رنگ قرمز بسیار کمک کننده است. تحقیقات نشان داده اند که پوشیدن رنگ قرمز به افزایش جذابیت کمک می کند. طی تحقیقاتی که دانشمندان انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که مردان سراسر جهان پوشیدن لباس به رنگ قرمز توسط خانم ها را جذاب می دانند.

استفاده از رنگ قرمز باعث می شود شما بیشتر در معرض توجه باشید. البته رنگ قرمز مناسب همه ی مکان ها نیست پس در استفاده از آن مراقب باشید.

6. افراد جذاب انعطاف پذیر هستند

یکی از ویژگی های اشخاصی که جذاب هستند این است که کمتر شکایت می کنند و نسبت به همه چیز نارضایتی نشان می دهند. غر زدن مداوم باعث انتقال احساس و انرژی منفی به دیگران می شود و باعث می شود از شما دوری کنند. افراد به طور ناخودآگاه جذب کسانی می شوند که در برابر مشکلات به جای شکایت کردن راه حل پیدا می کنند و انعطاف پذیر هستند.

7. افراد جذاب شنونده ی خوبی هستند

یکی از دلایلی که جذب یک نفر می شویم این است که به خوبی به حرف های ما گوش می دهد و زمانی که با آن ها صحبت می کنیم تمام حواسشان به ما است و خود را سرگرم گوشی یا اطرافشان نمی کنند. پس اگر می خواهید جذاب باشید شنونده ی خوبی باشید.

8. افراد جذاب حس خود را نشان می دهند

افرادی که شخصیت جذابی دارند احساسات خود را به خوبی نشان می دهند و عکس العمل مناسب به حرف ها و رفتارهای دیگران نشان می دهند. این افراد وقتی خوشحال هستند لبخند می زنند و وقتی ناامید هستند حالت هایی از عصبانیت دارند. نشان دادن احساسی که دارید به شما کمک خواهد کرد با دیگران بهتر ارتباط برقرار کنید و شخص مقابل احساس نزدیکی با شما داشته باشد.

9. تماس چشمی افراد جذاب چگونه است؟

برقراری تماس چشمی مناسب با دیگران یک راه مؤثر برای جذاب تر بودن است. تحقیقات نشان داده افرادی که هنگام صحبت با دیگران تماس چشمی برقرار می کنند در نظر آن ها باهوش تر و قابل اعتمادتر هستند.

10. جدی نباشید

یک توصیه برای جاب بودن این است که زیاد زندگی را جدی نگیرید و اجازه ندهید چیزهای کوچک و بی اهمیت باعث دلخوری و ناراحتی شما شود. هنگامی که با انتقاد معتبر یا نامعتبر مواجه می شوید، سعی کنید آن را با خنده یا شوخی پاسخ دهید. افراد جذاب کمتر جدی هستند و بیشتر سعی می کنند از زندگی در حال لذت ببرند.

در این نوشته توصیه هایی برای جذاب تر بودن ارائه کردیم که به شما کمک می کند در چشم دیگران دوست داشتنی به نظر برسید. به طور خلاصه برای اینکه جذاب باشید بهتر است خوش خلق باشید، کمتر شکایت کنید، منعطف باشید، تماس چشمی مناسب با دیگران برقرار کنید و .. به طور کلی هر رفتاری ک باعث القای حس مثبت به دیگران شود در جذابیت شما مؤثر است و تأثیر مثبتی دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.