۱۰ قدم کوچک برای داشتن یک زندگی لاکچری و خوب و ایده آل

داشتن زندگی باکیفیت و لوکس و لاکچری و خوب و ایده آل راحت تر از آن چیزی است که فکر می کنید. این 10 قدم ساده به شما نشان می دهد که زندگی لوکس چقدر راحت است.

۱ . برنامه خود را اصلاح کنید.

این ماه کاری را که علاقه‌ای به انجام آن ندارید از برنامه خود خارج کنید و کاری را جایگزین کنید که شما خوشحال میکند.کاری را انجام دهید که همیشه میخواستید اما وقت آن‌را نداشتید مثلا بچه‌های خود‌ را به پارک ببرید، برنامه مورد علاقه خود را تماشا کنید، خوب بخوابید، هرچیزی که شمارا خوشحال میکند یا باعث میشود احساس آزادی،دوست داشته شدن و راحتی کنید.

 

۲ . یک روز بدون تکنولوژی

هر ماه حداقل یک روز رایانه ، تلفن و تبلت خود را کنار بگذارید.به خود زمان و فضای کافی بدهید تا ذهن خود را از مشغله پاک کنید. اگر در دوری از آنها مشکل دارید ، روز خود را بیرون از خانه تنظیم کنید تا وسوسه نشوید.

 

۳ . عادت‌های بد را کنار بگذارید

ای شاید لوکس بنظر نرسد اما یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای خود و افزایش کیفیت زندگی تان انجام دهید.هنگامی که بر یک عادت بد پیروز شوید ، احساس اطمینان ، تحقق و کنترل بیشتری در زندگی خود دارید. لازم نیست حتما خیلی بزرگ باشد،میتواند کارهای ساده‌ای مانند پرنکردن تخت خواب از پسمانده‌ی غذا یا برنامه کاری را بیش از حد پر نکردن باشد.همه چیز در مورد تنظیم خود برای موفقیت و تکرار شیوه‌های خوب است.

 

۴ . چیزی که دوست دارید را بخرید…

سپس راهی برای استفاده یا نمایش دادن آن بطور منظم پیدا کنید. اگر برای خریدن آن پول ندارید شروع کنید به پس‌انداز کردن .هر زمان که توانستید پولی را برای پسانداز کنار بگذارید حتی اگر مقدار آن کم باشد .سپس ظرفی را برای قرار دادن پول ها در ان انتخاب کنید و عکسی از چیزی که میخواهید روی آن بگذارید اینگونه میتوانید چیزی که به دنبال آن هستید را تجسم کنید.

 

۵ . بر روی زندگی سالم تمرکز کنید

سالم زندگی کردن،لاکچری زندگی کردن است. زندگی سالم یک اقدامی ساده اما اغلب نادیده گرفته شده برای افزایش کیفیت در زندگی شماست. هنگامی که زندگی خود را با غذای سالم و عادات مثبت پر می کنید ، زندگی شما به سرعت به سمت بهتر شدن می رود. شما در محیطی تمیز احساس اعتماد به نفس و انرژی بیشتری می کنید و استرس کمتری دارید. سالم زندگی کردن کیفیت زندگی شما را بهتر میکند.

 

۶ . چیز جدیدی را امتحان کنید یا یک مهارت جدید بیاموزید

علایق شما چیست؟  آیا کاری وجود دارد که همیشه می خواهید آن را انجام داده یا امتحان کنید؟ الان وقت عمل کردن است! شروع به انجام کاری جدید بکنید. مثلا،در یک کلاس ثبت نام کنید،کتاب یا ابزار مورد نیاز برای آن‌ را تهیه کنید و به یک گروه که در حال حاضر آن را انجام میدهد ملحق شوید.

 

۷ . روابط خود را بهتر کنید

دوباره رابطه خود را با کسی که مدتی با او ارتباط نداشتید اما دلتان برایش تنگ شده شروع کنید. روابط سالم و شاد مهمترین بخش های یک سبک زندگی لاکچری هستند. داشتن کسانی که شمارا دوست دارند و حمایت میکنند به افزایش کیفیت زندگی شما کمک میکند. راه‌های زیادی برای شروع دوباره یک رابطه وجود دارد:تماس تلفنی،فرستادن یک دست‌نوشته،ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی.اولین باری که به ملاقات میروید میتواند ناخوشایند باشد اگر مدت زیادی یکدیگر را ندیده باشید یا ندانید چه بگویید. اما یک سلام ساده،دلم برای شما تنگ شده بود و دوست دارم بدونم چکار میکنی میتواند به گرم تر شدن رابطه کمک کند.

 

۸ . به خود استراحت کافی بدهید

وقت هایی را اختصاص دهید برای این که هیچ کاری نکنید! میدانم که عجیب بنظر میرسد و شاید فکر کنید که برنامه ریزی های شمارا خراب میکند اما این برای داشتن یک زندگی سالم و خوب ضروری است. میتوانید کتاب ( eat,pray,love) از Elizabeth Gilbert’s را مطالعه کنید و به هنر کاری انجام ندادن پی ببرید!

 

۹.به سفر بروید

حداقل یک باردر سال،برای تفریح یک سفر با کیفیت را برنامه ریزی کنید ، خواه به یک استان دیگر باشد یا فقط یک سفر یک روزه.خودتان یک غذای لذیذ بپزید یا به رستوران موردعلاقه‌ی خود بروید؛به یک چشمه ابگرم بروید یا هرکاری که باعث میشود احساس خاص بودن و رضایت کنید.

 

۱۰.در مخارج خود صرفه جویی کنید

امنیت مالی برای داشتن احساس یک زندگی لوکس از اهمیت ویژه ای برخوردار است،لازم نیست حتما درآمد زیادی داشته باشید ولی نداشتن بدهی،داشتن پس‌اندازمالی و تقلا نکردن در تهیه نیازهای اساسی روزانه قدم بزرگی در کم کردن استرس و احساس مسئولیت است.نکته مهم در صرفه جویی اغلب و مداوم انجام دادن آن است,لازم نیست هردفعه مقدار زیادی را صرفه جویی کنید و کنار گذاشتن مقدار کم بدون به وجود آمدن احساس کاستی وفشار میتواند مفید باشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.