۱۰ ماسک آبرسان خانگی برای مو (بسیار قوی و تقویت کننده)

سشوار، اتو کشیدن موها برای صاف کردن و یا استفاده از فر کننده ها و حتی نور خورشید موجب خشکی و آسیب دیدگی مو می شوند. اما چگونه بدون صرف هزینه های سنگین موها را در خانه تقویت کرد و ماسک مو آبرسان قوی در خانه درست کرد؟ شما می توانید در ادامه این مطلب با طرز تهیه 10 ماسک آبرسان خانگی برای مو (قوی و تقویت کنند) آشنا شوید و با کمترین هزینه موهای خشک و آسیب دیده خود را در خانه تقویت کنید. در صورت علاقه مندی می توانید از مطالب مرتبط همچون چگونه موهای خود را در خانه کراتینه طبیعی کنیم؟ بازدید نمایید.

طرز تهیه 10 ماسک آبرسان خانگی برای مو

ماسک موی آبرسان با روغن کرچک، ماسک آبرسان خانگی برای مو با روغن نارگیل و دارچین، ماسک مو آبرسان با روغن نارگیل و عسل، ماسک آبرسان خانگی با اووکادو و موز و … از جمله ماسک هایی خانگی آبرسان قوی هستند که می توانید  آنها را در خانه تهیه نمایید. در ادامه طرز تهیه هر یک از آنها را شرح می دهیم.

1. ماسک آبرسان خانگی برای مو با روغن کرچک

از ماسک روغن کرچک می توانید برای درمان خشکی پوست سر و شوره سر استفاده کنید زیرا روغن کرچک سرشار از اسیدهای چرب مرطوب کننده است و دارای خواص ضد میکروبی است که آن را به درمانی مناسب برای خشکی پوست سر و شوره سر تبدیل می کند. شما برای تهیه این ماسک آبرسان خانگی فقط به 1 قاشق چایخوری روغن کرچک نیاز دارید.

طرز استفاده: روغن کرچک فشرده شده سرد را در یک کاسه کوچک قرار دهید. حدود 10 ثانیه در مایکروویو گرم کنید. با استفاده از نوک انگشتان ، روغن کرچک را به پوست سر و پایین ساقه مو ماساژ دهید. بگذارید 15 دقیقه بماند، سپس خوب بشویید ، سپس شامپو بزنید.

ماسک آبرسان خانگی برای مو با روغن کرچک
قبل و بعد از استفاده از ماسک آبرسان خانگی برای مو

2. ماسک موی آبرسان خانگی روغن نارگیل و دارچین 

از این ماسک برای درمان نازکی و شکستگی مو استفاده کنید. ملیسا پورینی ، آرایشگر معروف می گوید، این ماسک به تحریک گردش خون و تقویت رشد و قدرت مو بسیار کمک می کند، در حالی که روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب است و به ترمیم بیشتر موها کمک می کند.

مواد لازم: 1 قاشق چایخوری دارچین آسیاب شده و 1 قاشق چایخوری روغن نارگیل.

طرز استفاده: مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید. ماسک را بر روی ریشه و موی خود بمالید و روی پوست سر خود ماساژ دهید. اجازه دهید ماسک به مدت 30 تا 45 دقیقه بماند ، سپس با آب گرم بشویید.

روغن نارگیل آبرسان بسیار قوی برای موهاست
روغن نارگیل آبرسان بسیار قوی برای موهاست

3. ماسک موی خانگی روغن نارگیل ، عسل ، و روغن آووکادو

این ماسک مو برای درمان موهای وز استفاده می شود. اسیدهای چرب، مواد معدنی و خواص آنتی اکسیدانی این ماسک موی خانگی به کاهش وز شدن و افزودن درخشش موها کمک می کند.

مواد لازم: 1 قاشق چایخوری روغن نارگیل تصفیه شده ، 1 قاشق چایخوری عسل خالص ، 1 قاشق غذاخوری روغن آووکادو.

طرز استفاده: همه مواد را با هم در یک کاسه مخلوط کنید تا خوب ترکیب شوند. از نوک انگشتان استفاده کنید، از پوست سر شروع کنید و تا انتهای آن از این ماسک مو بمالید. بگذارید 10 دقیقه بماند. با آب گرم بشویید، سپس با یک شامپو و نرم کننده معمولی موهای خود را با شامپو بشویید.

4. ماسک موی آبرسان خانگی روغن نارگیل و عسل

از این ماسک موی خانگی برای آبرسانی موهای خشک و آسیب دیده استفاده نمایید. این ماسک آبرسان ساده موهای وز را نرم، براق و صاف می کند.

مواد لازم: 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و 1 قاشق غذاخوری عسل

طرز استفاده: مواد را در یک کاسه کوچک ترکیب کنید تا خوب مخلوط شوند سپس به موهای خشک خود بمالید (بیشتر روی انتهای ساقه های موهای خود بمالید)، زیرا بیشترین آسیب مو در انتهای ساقه موهاست. اجازه دهید حدود 30 دقیقه بماند، سپس بشویید و مثل همیشه شامپو بزنید.

5. ماسک آبرسان خانگی برای مو با عسل، آووکادو 

یکی دیگر از ماسک های آبرسان خانگی برای مو، ماسک عسل و آووکادو می باشد، شما از این ماسک مو می توانید برای درمان موهای آسیب دیده و خشک خود استفاده کنید. عسل برای درمان ساقه های چند شاخه شده مو مفید است و دارای ویتامین ها و مواد معدنی است. به علاوه ، آووکادو دارای چربی های اساسی و بیوتین است، در حالی که موز حاوی سیلیس برای خواص اضافی تقویت کننده مو است.

مواد لازم: 1 قاشق غذاخوری عسل، 1 قاشق غذاخوری آووکادو، 1 قاشق غذاخوری ماست ساده، 1 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای، 1 قاشق غذاخوری موز، 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب.

طرز استفاده: با استفاده از یک چنگال، داخل یک کاسه این مواد را با هم مخلوط کنید تا به صورت خمیر یکدست درآید. با استفاده از نوک انگشتان، مواد ترکیب شده را به پوست سر خود بمالید و ماساژ دهید. موها را با یک کلاه پلاستیکی بپیچید تا گرما روی موهای شما حفظ شود. بگذارید حداقل 20 دقیقه بماند، سپس بشویید و مثل همیشه شامپو بزنید.

6. ماسک موی روغن نارگیل، لیمو، ماست و تخم مرغ

از این ماسک موی قوی خانگی می توان برای درمان خشکی مو و آبرسانی به موها استفاده کنید. تخم مرغ موجود در این ماسک دارای ویتامین های زیادی برای تغذیه ساقه موها است، به علاوه این ماسک آبرسان قوی حاوی مواد آبرسانی مانند روغن نارگیل و ماست است.

مواد لازم: 1 قاشق چایخوری روغن نارگیل ، آب 1 لیمو ، 1/2 فنجان ماست و 1 تخم مرغ.

طرز استفاده: همه مواد را با هم در یک کاسه مخلوط کنید تا خوب ترکیب شوند. از نوک انگشتان استفاده کنید و از پوست سر تا انتهای موها از این ماسک آبرسان بمالید. با حوله گرم آن را بپوشانید تا گرمای طبیعی پوست سر شما ازبین نرود. بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند. با آب گرم خوب بشویید، سپس طبق معمول شامپو بزنید.

تخم مرغ دارای ویتامین های زیادی برای تغذیه ساقه موها است
تخم مرغ دارای ویتامین های زیادی برای تغذیه ساقه موها است

7. ماسک موی کرم نارگیل، پودر کاکائو و دارچین

این ماسک برای درمان کم پشتی موها مناسب. این ماسک به دلیل شکلات تلخ داخل آن که غنی از آنتی اکسیدان است ،تحریک کننده رشد مو می باشد و دارچین موجود درآن باعث افزایش گردش خون در اطراف فولیکول های مو می شود ،که باعث تقویت ضخامت موها می شود.

مواد لازم: 5 قاشق چای خوری خامه نارگیل، 1/2 فنجان پودر کاکائو بدون شکر، 4/3 قاشق غذاخوری دارچین پودر شده.

طرز استفاده: همه مواد را در یک کاسه هم بزنید تا یکدست و خامه ای شوند. از ریشه تا نوک موهایتا را با این ماسک بمالید، موها را با یک کلاه پلاستیکی بپیچید و بگذارید حداقل 30 دقیقه بماند. با آب گرم بشویید، سپس طبق معمول شامپو بزنید.

8. ماسک آبرسان موی سرکه سیب

از این ماسک می توانید برای درمان پوسته پوسته شدن و خارش پوست سر استفاده کنید. ماسک موی سرکه سیب به دلیل خاصیت اسیدی و خاصیت ضد میکروبی، به پاکسازی پوست سر شما و بازگرداندن درخشش به موهایتان کمک می کند.

مواد لازم: 1 قسمت سرکه سیب خام  و 10 قسمت آب.

طرز استفاده: آب و سرکه سیب را مخلوط کنید. سپس به موهای مرطوب خود بمالید، پوست سر را ماساژ دهید و بگذارید پنج دقیقه بماند. پس از آن خوب بشویید.

بهترین راه های صاف کردن و درمان موهای وز شده در خانه

9. ماسک موی آبرسان خانگی با آووکادو و موز

برای درمان و آبرسانی موهای خشک و آسیب دیده می توانید از این ماسک موی آبرسان خانگی استفاده نمایید. این ماسک یک درمان فوق العاده برای موها می باشد که حاوی مواد مغذی است که  برای افزودن پروتئین به مو استفاده می شود و موها را بسیار براق و سالم نشان می دهد.

مواد لازم: 2 قاشق غذاخوری موز و 2 قاشق غذاخوری آووکادو.

طرز استفاده: با استفاده از چنگال ، موز و آووکادو را با هم له کنید تا یکدست شود. مخلوط را از ریشه تا انتها به موهایتان بمالید تا تمام موها را بپوشاند. بگذارید به مدت 15 دقیقه بماند و سپس آن را بشویید.

10. ماسک آبرسان خانگی با شکر و روغن زیتون

شما می توانید از این ماسک آبرسان برای درمان خشکی مو و شوره سر استفاده نمایید. شکر یک لایه بردار عالی برای پوست سر و ساقه مو است تا پوست سر شما را پاک کند و هرگونه پوسته پوسته شدن آن را درمان می کند. با حل شدن شکر ، روغن زیتون چربی ها و نرم کننده های سالم را به پوست سر و موها می رساند تا از مزایای مرطوب کنندگی و آبرسانی برخوردار باشد.

مواد لازم: 2 قاشق غذاخوری شکر و 5 قاشق غذاخوری روغن زیتون.

طرز استفاده: همه موارد را با هم ترکیب کنید اما مراقب باشید که شکر کاملا حل نشود. مخلوط را به پوست سر و تمام موهای خود بمالید تا به انتهای موها برسید. بلافاصله آن را بشویید و شامپو بزنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.