۱۰ راهکار برای از بین بردن یخ زدگی شیشه جلوی ماشین

تصور کنید در صبح یک روز زمستانی و سرد هنگام رقتن به سر کار متوجه می شوید که شیشه جلوی ماشین شما یخ زده است اما شما چگونه می توانید از شر یخ های روی شیشه خلاص شوید؟ از بین بردن این یخ ها به نظر حوصله زیادی می خواهد و شما هم وفت آن را ندارید. این مطلب را بخوانید تا با 10 راهکار برای از بین بردن یخ زدگی شیشه جلوی ماشین بدون آسیب رساندن به شیشه آن آشنا شوید.

 بیشتر بخوانید : آموزش شستن ماشین بدون نیاز به آب

10 روش برای از بین بردن یخ زدگی شیشه جلوی ماشین

قطعا می دانید که اگر با روشن کردن بخاری ماشین بخواهید یخ زدگی شیشه را از بین ببرید ممکن است شیشه در اثر سرد و گرم شدن ترک بردارد. از این رو باید با روش هایی که به آسیبی به شیشه نمی رساند استفاده کنید بطور مثال شما می دانید به دلیل پایین بودن دمای هوا فردا صبح با یخ زدگی شیشه خودرو مواجه می شوید یه ترکیب از سرکه آب آماده کنید روی شیشه خودرو خود بپاشید تا صبح بدون اتلاف وقت از شر یخ زدگی شیشه راحت شوید. در ادامه با چند راهکار برای از بین بردن یخ زدگی شیشه ماشین آشنا شوید.

1. سه چهارم سرکه سفید را با یک چهارم آب مخلوط کنید و درون بطری اسپری بریزید. این مخلوط را زمانی که برفی نیست عصر روز قبل روی شیشه جلوی خود بپاشید. این کار باعث می شود از تشکیل یخ در طول شب جلوگیری کند. حتماً تمام شیشه های خودرو و نه فقط شیشه جلو را اسپری کنید و هر شب در زمستان این مار را انجام دهید.

اسپرس الکل و سرکه برای از بین بردن یخ زدگی شیشه ماشین

2. می توانید با استفاده از ترکیب الکل و مایع لباسشویی از یخ زدگی شیشه ماشین جلوگیری کنید ، برای انجام این کار الکل را با مایع لباسشویی مخلوط کنید و روی شیشه جلو اتومبیل بمالید و برای از بین بردن فوری هرگونه یخ تشکیل شده می توانید از آن استفاده کنید.

3. یک پتو قدیمی یا یک تکه مقوا را روی شیشه قرار دهید و شب کاملا شیشه را بپوشانید. انتهای پتو یا مقوا را در داخل درها محکم نگه دارید تا در جای خود قرار گیرد. صبح به راحتی پتو را از شیشه جلو بردارید. این پوشش را روی تمام شیشه ها بگذارید.

4. یک پیاز خام را از شب قبل که انتظار یخبندان دارید به تمامی شیشه های خودرو و شیشه داشبورد بمالید. این کار شاید عجیب به نظر برسد اما  از یخ زدن شیشه ها در صبح روز بعد جلوگیری خواهد کرد.

5. می توانید از یک پادری پلاستیکی یا صفحه پلاستیک تا شده استفاده کنید و آن را روی شیشه جلوی اتومبیل پهن کنید و برای نگه داشتن آن از دسته های برف پاک کن استفاده کنید.

با استفاده از پادری پلاستیکی از یخ زدگی شیشه ماشین جلوگیری کنید

6. در صورتی که  تیغه های برف پاکن ماشین هم یخ می زنند راه حل جلوگیری از یخ زدگی ان ها این است که آنها را به الکل آغشته کنید که مانع از چسبیدن آن ها به شیشه در اثر یخ زدگی می شود.

7. روش دیگری که می توانید از آن برای از بین بردن یخ زدگی شیشه ماشین استفاده کنید استفاده از مواد طبیعی مانند آب ترشی، آب چغندر، نوشیدنی های گازدار یا بی گاز شیرین استفاده کنید.

8. از محلول آب و نمک و پاشیدن آن به شیشه یخ زده ماشین می توانید بدون استفاده از مواد شیمیایی از یخ زدگی آن‌ها جلوگیری کنید.

9. مقداری برنج را درون کیسه ای بریزید و به مدت 1 دقیقه داخل ماکروویو قرار دهید. پس از گرم شدن کیسه برنح آن را روی شیشه یخ زده ماشین بمالید.

10. ماشین را روشن کنید تا گرم شود سپس با یک کارت اعتباری سعی کنید یخ های روی شیشه ماشین را پاک کنید. برای این کار بهتر است از کارت اعتباری قوی و سخت با جنس پلاستیک استفاده کنید.

کارت اعتباری

نکته : یادتان باشد که از آب داغ یا لیسه برای از بین بردن یخ زدگی شیشه ها استفاده نکنید چون ممکن است مجدد یخ بزند و باعث خراشیدگی روی شیشه جلوی خودرو شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.