ده راه برای افزایش هورمون های شادی شما (چگونه شاد شویم)

من به تازگی متوجه شده ام که وقتی هیچ برنامه ای برای آخر هفته ها ندارم ، وقتی اول هفته از خواب بیدار می شوم احساس خستگی زیادی دارم. شاید شما فکر کنید من اگر در زمان تنهایی ام احساس آرامش بیشتر ی داشته باشم تأثیر متفاوتی خواهد داشت.

فرزندان من آخر هفته در کنار خانواده هستند. خانه مال من است! اما خودم شاغل هستم و در طول هفته مشغول به کار هستم. مسئله ی من این نیست. در هر صورت ، آخر هفته من نیاز دارم که بیشتر با دیگران ارتباط برقرار کنم. من کمی تحقیق کردم و متوجه شدم که تا جمعه شب ، اگر با کسی ارتباط نداشته ام ، سطح کورتیزول من به اوج خود میرسد و آنجاست که خوشحالی من پایان میپذیرد. آن موقع همه هورمونهای شاد ازبین رفته اند. در ادامه خواهید خواند که چگونه می توان آخر هفته‌ی خود را موفقیت آمیز به اتمام برسانید و اول هفته با احساس خیلی خوبی از خواب بیدار شوید:

  1. با دوستان خود وقت بگذرانید. امنیت و اعتماد ، هورمون اکسی توسین را به ارمغان می آورد. وقتی با یکی از عزیزان یا نزدیکانتان فعالیت می کنید طبیعتاً احساس خوبی دارید. در مورد من ، اگر دوستانم در دسترس نیستند ، می توانم یک ماساژ خوب به خودم هدیه بدهم. تماس فیزیکی با بدن به آزاد شدن هورمونهای شاد کمک می کند. اگر هیچ کدام در دسترس نبود ، میتوانید یک فیلم عاشقانه تماشا کنید. اگر به اندازه کافی جذاب باشد ، ممکن است به شما کمک کند. و بله گزینه ی همیشگی من اینجا هم حضور دارد. ویبراتور اگر چه انسان نیست اما دوستی لرزان است که به من هورمون های شاد را منتقل می کند.
  2. اگر کسی را در آغوش بگیرید. جایزه اش هورمون اکسی توسین خواهد بود! حتماً نزدیکان و عزیزانتان را در آغوش بگیرید. سی ثانیه در آغوش گرفتن کسی که دوستش دارید ، تمام چیزی است که می تواند انتقال دهنده های عصبی را فعال تر کند. در اینجا نکاتی برای یک آغوش موفقیت آمیز آورده شده است: بی حرکت نباشید!به آرامی پشت بغل شونده را نوازش نکنید. خودتان را در بدن فرد مقابل حل کنید. او را  محکم نگه دارید سر خود را روی شانه بغل شونده بگذارید. عشقتان را نشان بدهید و آن را سی ثانیه ادامه دهید. آخرین باری که شما مادر / معلم / اعضا خانواده خود را در آغوش گرفتید کی بوده است؟
  3. یک پروژه ی ناتمام را تمام کنید. به سوی هدف بروید! بسته به تفسیر شما دوپامین با اعتیاد ارتباط دارد ، حالا این اعتیاد چه مواد مخدر باشد چه سکس چه کیک. شاید بهتر باشد در یکشنه ها ورزش تماشا کنم؟ اما من ترجیح می دهم روی پروژه های دیگر کار کنم. با اتمام کارهای ناتمام ، مانند وبلاگی که می نویسم یا مقاله خود را به اتمام میرسانم یا برای کسی یک پروژه یا سایتی طراحی میکنم ، وقتی به یک هدف برسم می توانم واقعاً در مورد موفقیت خود احساس خوبی داشته باشم. شوخی نمیکنم ، انقدر کارهای خانه وجود دارد که هیچ وقت کم نمی آورم. مثل الان که واقعا باید کامپیوتر خودم را تمیز کنم.
  4. آروماتراپی آندورفین های سرخوشی مختصری را بوجود می آورد. برای مثال میتوانم شمع روشن کنم ، به خصوص رایحه وانیل یا لوندر که برای تقویت اندروفین شما بسیارخوب است. و اگر من عطر و موی معطر ، مرطوب کننده و صابون اضافه کنم ، همه چیز را به اوج خود رسانده ام.
  5. بخندید. خنده باعث می شود اندروفین ها زیاد شود. می توانید یک کمدی تماشا کنید ، یک کتاب خنده دار بخوانید، با یک دوست تماس بگیرید ، هرکاری میکنید فقط بخندید و نیرو برای اول هفته ی خود ذخیره کنید و آیا می توانیم به اندازه کافی بخندیم؟
  6. غذای تند بخورید. آندورفین ها نیز از این طریق ایجاد می شوند. مقداری پودر فلفل را روی برنج قهوه ای بپاشید.
  7. آرام باشید. این یک چالش برای تمام عمرتان است ، نه فقط یک نصیحت خوب برای آخر هفته! برای بالا بردن سطح استروژن ، روزانه در برنامه خود ،ورزش ، مراقبه و نوشتن را در نظر داشته باشید.. وبلگ نویسی و گوش دادن به موسیقی فعالیت های مورد نظر من است که وقتی اضطراب می گیرم ان ها را عملی میکنم. سطح پایین استروژن نقش مهمی در افسردگی و اضطراب دارد. استروژن بر انواع نواحی بدن تأثیر می گذارد ، بنابراین این حكم هنوز در مورد آنچه كه بهتر از آن استفاده می شود هنوز مشخص نشده است. من عملا همه کار می کنم تا سطح استرس خود را پایین بیاورم. روزهای هفته که فرزندانم در خانه هستند ، به بررسی این موضوع کمک بسیاری می کند. شاید آخر هفته ها نبود این ساختار مرا اینطور میکند؟
  8. رژیم غذایی. برای سطح پروژسترون بالاتر که همراه با سطح استروژن است ، پیشنهاد می شود این ترکیب از غذاها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید: صدف ، اسفناج ، مارچوبه ، تخم مرغ ، ماهی سالمون ، شکلات تلخ ، حبوبات و آجیل ، آووکادو و پروبیوتیک مصرف کنید. مشکلی در شکلات تلخ وجود ندارد. این یک جزء اصلی روزانه است. شاید اینطور است که اخر هفته ها آنطور که باید غذای خوب نمیخورم؟ شاید! نوشیدنی خوردن من در صبح یکشنبه و پاپکورن برای شام حتما خوب نیست اما هر چه که نباشد پاپکورن فیبر دارد درست است؟
  9. در آفتاب بیرون بروید. نور افتاب برای سروتونین بسیار خوب است. ما به ویتامین D نیاز داریم که در تقویت استخوان ها ، مبارزه با افسردگی و تقویت ایمنی کمک زیادی میکند. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که می توانید به طور مرتب در زیر آفتاب بروید پس از ان غافل نشوید.
  10. ورزش. در طول هفته من هر وقت که وقت کنم تی ار ایکس یا پیلاتس یا یوگا انجام میدهم و چندین بار میدوم. ورزش کردن باعث ترشح تمام هورمون های خوشحالی را می شود. وقتی به اوج ورزش میرسید اندورفین نیز به بالاترین سطح خود میرسد .به همین دلیل من بخصوص شنبه ها سعی میکنم سریعتر بدوم.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.