100 تا از بهترین مکان های روی زمین در سال 2020
بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

۱۰۰ تا از توریستی ترین مکان های جهان در سال ۲۰۲۰ را به شما معرفی می کنیم که زیباترین مناطقی هستند که در سال ۲۰۲۰ می توانید به آن ها مسافرت کنید. این مکان های رویایی به قدری زیبا هستند که گویی بهشت روی زمینند. اگر به دنبال یافتن رویایی ترین و زیباترین نقاط روی کره زمین هستید این لیست به شما کمک می کند که مکان مورد نظر خود را پیدا کنید.

لیست توریستی ترین مکان های جهان در سال ۲۰۲۰

در ادامه فهرستی از ۱۰۰ تا از بهترین و توریستی ترین مکان های جهان که توسط باکت هلن فاندورپ، ویراستار مجله The city tops Rough Guides  که مربوط به راهنما های مکان های برتر شهری در سال ۲۰۲۰ می باشد را تقدیمتان می کنیم. هلن فاندورپ به اکثر نقاط جذاب دنیا سفر کرده است در حال تدارک دیدن لیست ۱۰۰ تا از بهترین مقاصد گردشگری دنیا در سال ۲۰۲۰ می باشد. او و تیمش مکان های درخشان برای ۲۰۲۰ را توصیه می کنند. یعنی مکان هایی که در  ۲۰۲۰ مورد توجه توریست ها از سراسر دنیا قرار خواهند گرفت.

۱٫ توکیو ژاپن

بهترین مکان های روی کره ی زمین در سال 2020: توکیو ژاپن
توکیو ژاپن

” توکیو” – به طور کلی تر ژاپن- شاید در صدر فهرست توریستی ترین مکان های جهان ، باکت من و یکی از بهترین نقاط روی زمین در سال ۲۰۲۰ می باشد. من در حقیقت یک سفر را به آنجا در پاییز ۲۰۱۰ انجام داده ام. توکیو بی درنگ، مکان تکنولوژی های پیشگام، آسمان خراش های شیشه ای، نمایش ربات های بیگانه، حیات شبانه ی تپنده و سوشی تازه، باغ های ساکت و معابد بودایی است. همیشه چیزی جدید تر، بی پروا تر و خارق العاده تر در توکیو وجود دارد. من شک دارم که توکیو شبیه هیچ جای دیگری از زمین باشد.

۲٫ پارک ملی Yellowstone، در ایالات متحده

بهترین مناطق روی زمین در سال 2020: پارک ملی Yellowstone، در ایالات متحده
پارک ملی Yellowstone، در ایالات متحده

یک گله ی گاو میش آمریکا در دره ی هایدن در پارک ملی  Yellowstone

دومین مورد از لیست توریستی ترین جاهای جهان در سال ۲۰۲۰، پارک ملی Yellowstone، در ایالات متحده آمریکا است.

“آبگیر های بخار آبی که مرز سبز، زرد و قهوه ای دارند ،آبشار های رعد آسا و چشمه های فوران کننده – تصاویر کلاسیک یلوستون آتشفشانی برای افزودن آن به اکثر فهرست های باکت ،کافی اند ! من عاشق حیات وحش و مناظر مهیج هستم ،و یلوستون تمامی آن را دارد . دیدن خرس های خاکستری ،بوفالو و گوزن شمالی شاخ دار، در محل سکونت طبیعی آن ،باور نکردنی خواهند بود” .

۳٫ اسب سوار چنگیز خان، مغولستان

توریستی ترین جاهای دنیا در سال 2020: اسب سوار چنگیز خان، مغولستان
اسب سوار چنگیز خان، مغولستان

بزرگترین مجسمه ی چنگیز خان جهان در مغولستان

از دیدنی ترین مناطق روی کره ی زمین، منطقه اسب سوار چنگیز خان در کشور مغولستان است.

من چند دوست دارم که به راه آهن ترانس- سیبریان مسافرت کرده اند . من هرگز تا کنون به یک سفر قطاری  نرفته ام،اما فکر میکنم این واقعاً یک روش جوی برای مسافرت است-و همچنین از لحاظ محیطی بهتر است . یک دوست ،بازدید از مجسمه ی چنگیز خان در مغولستان را ،ادامه نداد . این یکی از عجیب ترین نکات در این سفر است- وسعت ،۴۴ متر تنه ی استیل در وسط جلگه ی مغولستان دارد . این، قوه ی تخیل مرا جرقه زد زیرا تحول تاریخی کاملا با اطراف آن ناسازگار ،به نظر میرسد ،اما همچنین یک گواه از این است که چنگیز خان هنوز چقدر برای مردم مغولاستان مهم است “.

۴٫ ایسلند شرقی

100 تا از بهترین مکان های دنیا در سال 2020: ایسلند شرقی
ایسلند شرقی

ایسلند شرقی خانه ی  این مجسمه های سنگی  است که قرن ها پیش تراشیده شده اند .

ایسلند شرقی حس یک مکانی را دارد که کلا فقط یک بار در طول عمر برای من تجربه شده است. دور نمای آن (بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر از نزدیک ترین ایسلند مسکونی) با تقریبا ۹۰۰ مجسمه ی moai ، در طول خط ساحلی، پراکنده شده اند. تصور این بدنه های سنگی-مقارن با شکل انسان، قرن ها پیش احتمالا برای اجداد اشرافی ،تراشیده شده اند – تنها توسط علف و صدا های اقیانوس مانند یک منظره ی پر هیبت ،احاطه شده اند. ایسلند شرقی بی شک یکی از ۱۰۰ مکان برتر دنیا است که باید در لیست شما قرار بگیرد.

۵٫ اسپیتی و لاهول، هند

توریستی ترین مکان های جهان سال 2020: اسپیتی و لاهول، هند
اسپیتی و لاهول، هند

دریاچه ی چاندراتال مشهور ،زیبایی غیر قابل تصور لائول و اسپیتی را تسخیر میکند

منظره ی قابل توجه،ی خی و بدیع، اینجا به طور مهیجی زیبا است. درست بعد از تبت، این ناحیه هم بهره مند از اثر تبتی است. من پیرامون هند برای چند ماه در حدود یک دهه ی قبل سفر کردم و در کل حس علاقه به این کشور کردم . همچنین فکر میکنم چیز اغوا کننده ای در باره ی یک ناحیه وجود دارد که خیلی قابل دسترس تر است. چرا به اسکی بازی با توده ی مردم در فرانسه یا ایتالیا بروید در حالی که میتوانید به اسکی بازی در لاهول-اسپیتی بکر و دست نخورده بروید؟

۶٫ سن پیترزبورگ روسیه

بهترین مکان ها بر روی کره ی زمین در سال 2020: اسپیتی و لاهول، هند
سن پیترزبورگ روسیه

به نظر من سن پیترزبورگ روسیه یکی از ۱۰۰ برترین مکان دنیا در سال ۲۰۲۰است. سن پیترزبورگ در ذهن من، شهر آبراهی کلاسیک است. ۴۴ جزیره، مکان های رنگی زیبا، بیش از ۴۰۰ پل ،عمارت های با ابهت، کلیسا هایی با گنبد های پیازی رنگارنگ و باغ ها و پارک های منظره دار ،را در بر میگیرد . معماری آن بی نظیر است . همچنین من تحت تاثیر تاریخ USSR قرار گرفتم و اگر شما به آنسوی مکان ها نگاه کنید ،یک ناحیه ی موسکویی ،با معماری نئو کلاسیکی استالینیستی ،و یافته های جالبی مانند موزه ی تاثیر بر انگیز ماشین های سویت آرکادا وجود دارد .

۷٫ بیروت ،لبنان

توریستی ترین جاهای جهان در سال 2020: بیروت ،لبنان
بیروت ،لبنان

بیروت، عمده ی تاریخ اخیر خود را صرف تعریف شدن توسط دردسر هایی در آسیای میانه کرده است که در نتیجه، توریسم اینجا را تحت تاثیر قرار داده است. اما در جهانی که در آن overtourism دارای یک مشکل است و در آن مسافران ماجرا جو به دنبال جالب ترین مکان ها برای غذا خوردن ،خرید و  gallery hop هستند ،این فقط بیروت را خوشایند تر میسازد . من خیلی در آسیایی میانه مسافرت نکرده ام؛ ولی به نظرم بیروت در لبنان جزو ۱۰۰ منطقه برتر دنیاست که دوست دارم بیشتر آن را بگردم.

۸٫ ساکسون سوئیس، آلمان

100 تا از بهترین مکان های روی کره ی زمین در 2020: ساکسون سوئیس، آلمان
ساکسون سوئیس، آلمان

خورشید از پشت صخره ها و پل باستی در ساکسون سوئیس،آلمان طلوع میکند.

ساکسون سوئیس، آلمان قطعا یکی از مکان های دیدنی دنیاست که باید به آن مسافرت کنید. اولین باری که من به یک تصویر از ساکسون سوئیس (در حقیقت آلمان) نگاه کردم، برج ها به نظر من جایی را آوردند که در چین بوده است (جنگل استون نزدیک کونمینگ) . من از فهمیدن این غافلگیر شده بودم که این ساختار های سنگی عجیب، و احاطه شده توسط حومه ی شهر و تپه های درختی، در واقع در اروپا هستند. من که ساکن لندن هستم، دوست دارم مکان های عالی را که نزدیک به خانه ام هستند ،ملاقات کنم. این فقط یک شانس فوق العاده است که این مناظر نشان داده شده در هتل بوداپست بزرگ وس آندرسون را ببینم.

۹٫ آلهامبرا، اسپانیا

100 تا از معروف ترین مکان های دنیا در سال 2020: آلهامبرا، اسپانیا
آلهامبرا، اسپانیا

مکان آلاهامبرا و درخشندگی های مختلط سنگری طی غروب آفتاب در گرانادا

من طرفدار بزرگ هنر اسلامی هستم. من فکر میکنم جزئیات، علم هندسه و رنگ ها عالی هستند. آلهامبرا  یک مثال از تاثیر گذار ترین معماری های و تزئینات آفریقایی در سراسر جهان می باشد، که به همین دلیل در فهرست باکت من و در لیست بهترین مکان های روی کره ی زمین قرار گرفته است.

۱۰٫ نامیبیا

100 تا از جذاب ترین مناطق دینا در سال 2020: نامیبیا
نامیبیا

بقایای کهنه ی یک درخت آکاسیا یک تصویر کامل در پارک ملی نامیب-نائوکلافت را ارائه میکند.

مکان های سفری فراوانی در آفریقا وجود دارند، اما نامیبیا به نظر به طور ویژه ای خاص میرسد. شما میتوانید، شیر ها، فیل ها، زرافه ها و غزال های بزرگ را ببینید،اما همچنین مناظر جالبی هم از قدیمی ترین صحرا در جهان وجود دارند . زمین های شنی ماسه ای تا مایل ها و  Deadvlei (یک گودال سفید که  مهد یک جنگل متحجّر سیاه است)جهت بازدید ،فوق العاده خواهند بود.

قسمتی از لیست ۱۰۰ منطقه دیدنی دنیا که جزو بهترین مکان های دنیا در سال ۲۰۲۰ هستند را همراه با توضیح مختصری درباره آن به شما ارائه دادیم. این لیست به مرور زمان آپدیت می شود و دیگر مکان های دیدنی دنیا در سال ۲۰۲۰ به آن اضافه خواهند شد.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید