25 تا معروف ترین مکان های گردشگری جهان که باید خارج از فصل رفت
بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

هر مسافر باهوش به شما خواهد گفت که بهترین زمان برای بازدید از یک مقصد گردشگری محبوب در خارج از فصل است، وقتی که قیمت ها پایین آمده و ازدحام جمعیت کمرنگ شده است اما هوا همچنان دلپذیر است. از همه مهم تر، مردم محلی در لو سیزن(low season) یعنی فصل افول گردشگری بیشتر پذیرای گردشگران هستند و اجازه ی تجربه ی سفری شخصی تر و معتبرتر را به شما می دهد. با دانستن این موضوع، در اینجا ۲۵ تا از معروف ترین مکان های گردشگری جهان برای بازدید در خارج از فصل آورده شده اند.

بانکوک، تایلند

بانکوک، تایلنددر واقعیت هیچ فصل افول گردشگری در بانکوک وجود ندارد که در سال ۲۰۱۸ پذیرای نزدیک به ۲۲ میلیون گردشگر بوده است و آن را به پربازدیدترین شهر در جهان و یکی از معروف ترین مکان های گردشگری جهان تبدیل کرد. اما در ماه های نوامبر و دسامبر کمی از ازدحام جمعیت کاسته می شود و تا آن موقع فصل مرطوب به پایان رسیده است.

استانبول، ترکیه

استانبول، ترکیهبر اساس گفته های کارشناس سفر و هتل، سانتورینی دیو، بهترین زمان سال برای گشت و گذار در استانبول، بهار یا پاییز است یعنی وقتی که دمای هوا دلپذیر و در حدود ۱۵ درجه سلسیوس(۵۹ درجه فارنهایت) می باشد. با این وجود، پاییز بهترین زمان برای اجتناب از ازدحام جمعیت در پربازدیدترین شهر ترکیه و یکی از محبوب ترین و معروف ترین مکان های گردشگری جهان است. همچنین فرصت دیدن تغییر رنگ برگ ها در جنگل زیبای بلگراد را خواهید داشت.

رم، ایتالیا

رم، ایتالیارم بیش از ۱۰ میلیون گردشگر را به صورت سالانه به خود جذب می کند که بدین معناست که هنگام بازدید از واتیکان، موزه ها یا کولوسئوم با جمعیت زیادی روبرو خواهید شد. به همین دلیل است که توصیه می شود در خارج از فصل(ژانویه تا فوریه و سپتامبر تا دسامبر) از این شهر بازدید کنید. نه تنها از ازدحام جمعیت کاسته می شود، بلکه شرایط آب و هوایی نیر کمتر رطوبت خواهد داشت.

سالها آوردگاه گلادیاتورها کولوسئوم جزو یکی از معروف ترین مکان های گردشگری جهان بوده است که دیدن کردن از آن لطف فراوان دارد.

لاس وگاس، نوادا

لاس وگاس، نوادا

همانطور که TripSavvy می گوید، بهترین زمان برای بازدید از شهر گناه در آپریل می باشد یعنی پس از فصل گردهمایی، Super Bowl و March Madness اما پیش از گرمای سوزان تابستان و ازدحام مردم. دمای متوسط در ماه آپریل حدود ۲۴ درجه سلسیوس(۷۵ درجه فارنهایت) می باشد که برای نشستن در کنار استخر یا پیاده روی ایده آل است.

نیواورلئانز، لوئیزیانا

نیواورلئانز، لوئیزیاناMardi Gras در ۲۵ فوریه در ۲۰۲۰ اتفاق می افتد اما جشن ها در ژانویه آغاز می شوند. حضور متوسط برای این رویداد در نیواورلئانز در حدود ۴/۱ میلیون نفر است. برای اجتناب از این جمعیت(و نیز گرما)، شما می توانید بازدید در دسامبر یا اوایل ژانویه را مد نظر داشته باشید.

میکونوس، یونان

میکونوس، یونانجزایر یونان و به طور خاص میکونوس در ماه های تابستان به شدت با ازدحام جمعیت و گرانی بیش از حد روبرو می شوند که به همین دلیل بهترین تصمیم بازدید از این مقصد گردشگری محبوب در فصل بهار است. این شهر در فصل بهار همچنان به اندازه ی کافی گرم است که بتوان از سواحل آن لذت برد اما شما می توانید فرهنگ یونانی همچون برخی از بهترین غذاها در سراسر جهان را بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافی تجربه کنید.

اینجا یکی از معروف ترین مکان های گردشگری جهان است که هر انسانی باید از آن دیدن کند.

مائوی، هوائی

مائوی، هوائیبه نظر می رسد که گردشگران در ارتباط با لو سیزن و های سیزن مائوی برعکس عمل می کنند. بنا به دلایلی، تابستان و زمستان شلوغ ترین زمان سال برای این مکان محبوب برای ماه عسل و مقصد موج سواری است اما بهار در واقع بهترین آب وهوا و کم ترین هزینه ها را به همراه دارد.

ریکیاویک، ایسلند

ریکیاویک، ایسلنداگر از روزهای کوتاه و دمای سرد در حد انجماد اذیت نمی شوید، در فصل زمستان به پایتخت ایسلند سفر کنید تا از تورم قیمت ها و ازدحام جمعیت به دور باشید. از سپتامبر تا مارچ نیز بهترین زمان برای دیدن شفق های شمالی است. و هر ساله افراد بسیاری از سراسر جهان برای دیدن یکی از عجایب کره زمین و یکی از معروف ترین مکان های گردشگری جهان به ایسلند سفر می کنند.

سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

سان فرانسیسکو، کالیفرنیااگرچه در تابستان بسیار شلوغ می شود اما در واقع پاییز دارای بهترین آب و هوا در منطقه خلیج است. دمای متوسط در سپتامبر و اکتبر در حدود ۲۱ درجه سلسیوس(۷۰ درجه فارنهایت) می باشد که برای گرم کردن سواحل زیبای شهر که عبارتند از Baker، China و Clipper Cove ایده آل است.

دوبلین، ایرلند

دوبلین، ایرلندبا دمای هوای بین ۵ تا ۱۰ درجه سلسیوس(۴۰ تا ۵۰ درجه فارنهایت) در پاییز و اوایل زمستلن، هیچ دلیلی وجود ندارد که شما مجبور به بازدید از Emerald Isle در ماه های شلوغ تابستان باشید. علاوه بر این، اگر قصد دارید بیشتر وقت خود را صرف گینس کنید، آب و هوا مشکل ساز نخواهد بود. پروازها و هتل ها نیز در خارج از فصل بسیار ارزان تر هستند.

گرند کانیون، آریزونا

گرند کانیون، آریزوناگرند کانیون اغلب با آسمان آبی و آب و هوای گرم تابستانی ارتباط داده می شود اما در زمستان نیز به همان اندازه و یا حتی بیشتر خیره کننده است یعنی وقتی که صخره های قرمز با برف سفید پوشیده می شوند. بعلاوه، لازم نخواهد بود که عکس ماندگار خود از آن منظره را در حالی بکشید که هزاران توریست نیز در عکس می افتند.

سیستا کی، فلوریدا

سیستا کی، فلوریدابا فرارسیدن اکتبر، شلوغی تابستان به پایان رسیده است، بچه ها به مدرسه برمی گردند و هنوز پرندگان برفی برای زمستان به جنوب مهاجرت نکرده اند که موجب می شود شما از آب و هوای ملایم و سواحل ساکت نهایت لذت را ببرید.

دره اوکاناگان، بریتیش کلمبیا

دره اوکاناگان، بریتیش کلمبیادره اوکاناگان بریتیش کلمبیا نه تنها یکی از مناطق برای شراب در کانادا است بلکه یکی از بهترین مناطق در جهان محسوب می شود؛ در فهرست Matatdor Network از بهترین مقاصد گردشگری برای نوشیدن شراب در سال ۲۰۱۹ در رتبه ششم قرار دارد. در حالی که جولای تا آگوست فصل اوج گردشگری است، Tourism Kelowna به شما توصیه می کند که در زمستان به آنجا سفر کنید. در زمستان اتاق های تست شراب خیلی شلوغ نیستند و تاکستان های پوشیده شده از یک لایه برف بسیار زیبا به نظر می آیند.

پارک ملی حفاظت شده دنالی، آلاسکا

پارک ملی حفاظت شده دنالی، آلاسکاباید دیوانه باشید که در زمستان به آلاسکا بروید، درست است؟ نه لزوماً. اگرچه دمای هوا اغلب در حد یخ زدگی از دسامبر تا مارچ بیشتر گردشگران را به وحشت می اندازد، اما برای کسانی که به سردی هوا اهمیت نمی دهند، زمان بسیار خوبی برای بازدید از پارک ملی دنالی می باشد، جایی که شما می توانید در فعالیت هایی همانند سورتمه سواری با سگ، سوار شدن بر اتومبیل برفی، اسکی صحرایی و کمپینگ را تجربه کنید. فقط به یاد داشته باشید که لباس مناسب بپوشید.

فلورانس، ایتالیا

فلورانس، ایتالیاتوریست های کمتر، قیمت های بهتر و نمایشگاه های خاص تنها برخی از دلایلی هستند که شما باید بازدید به فلورانس را در فصل لو سیزن یعنی از نوامبر تا مارچ مد نظر قرار دهید. اگرچه این موضوع حقیقت دارد که در این بازه زمانی کمی باران می بارد اما حداقل با رطوبت رگبارهای تابستانی مواجه نیستید.

توکیو، ژاپن

توکیو، ژاپنخود را به خاطر فصل شکوفه های گیلاس در اواخر مارچ تا آپریل اذیت نکنید. در عوض، در فوریه برای فصل شکوفه های آلو به ژاپن سفر کنید که به همان اندازه زیباست اما از ازدحام جمعیت و قیمت های گران قیمت هتل ها به دور هستید. چند مکان در توکیو وجود دارد که می توانید شکوفه های آلو را مشاهده کنید ازجمله پارک hanegi، Kyu Shiba Rikyu و Koishikawa Korakuen، یکی از قدیمی ترین باغ های شهر.

ادینبورگ، اسکاتلند

ادینبورگ، اسکاتلندبر طبق Frommer، ارزان ترین زمان برای سفر به اسکاتلند از ۱ نوامبر تا ۱۲ دسامبر و ۲۶ دسامبر تا ۱۴ مارچ می باشد. نه تنها ارزان تر است بلکه در زمستان فرصت نادر دیدن زندگی روزمره ی اسکاتلندی ها که عموماً تحت تاثیر هجوم گردشگرها می باشد را بدست می آورید. از ادینبورگ، سفر کوتاهی به زمین گلف مشهور سنت اندرو بروید که در زمستان بسیار جادویی به نظر می رسد.

آروبا

آروباارزان ترین زمان برای بازدید از کارائیب در تابستان است اما احتمال آب و هوای طوفانی همه را می ترساند. خوشبختانه، آروبا بیرون از کمربندی طوفان قرار دارد و تکرار طوفان در آن در حدود یک سال هر ۸/۲۸ سال است، بنابراین شما می توانید از سواحل ساکت و خلوت و آسمان آبی با قیمت بسیار ارزان لذت ببرید.

کورتینا دامپتزو، ایتالیا

کورتینا دامپتزو، ایتالیااین شهر اسکی تنها برای اسکی کردن نیست. به محض آب شدن برف در شهر معروف کورتینا دامپتزو ایتالیا که در کوه های دولومایت قرار دارد، فعالیت های سرگرم کننده ی زیادی ازجمله پیاده روی، کوهنوردی و دوچرخه سواری در کوهستان وجود دارند. در پایان روز، شما می توانید در یکی از اسپاهای معروف شهر استراحت کنید.

لویا، اکوادور

لویا، اکوادوربا دمایی که به ندرت در تمام طول سال تغییر می کند، در واقع هیچ زمان نامناسبی برای بازدید از لویا وجود ندارد. با این وجود، زمانی وجود دارد که ارزان تر است. همانطور که Champion Traveler بیان می کند، شلوغ ترین ماه ها برای این مقصد گردشگری اکوادور در جولای، ژانویه و سپتامبر می باشند در حالی که نوامبر معمولاً گردشگران کمتری دارد و بنابراین ارزان تر است.

تولام، مکزیک

تولام، مکزیککانکون و کابو سنت لوکاس را فراموش کنید- به تولام مکزیک بروید، تنها جایی در جهان که می توانید ویرانه های مایان سواحل را نظاره کنید. فرقی نمی کند که کی به آنجا می روید، با آب و هوای گرم مواجه خواهید شد اما Travel+Leisure بازدید بین اکتبر و دسامبر را توصیه می کند یعنی دقیقاً بین فصل بارندگی و فصل اوج گردشگری.

سیدنی، استرالیا

سیدنی، استرالیادر سیدنی کارهای زیادی برای انجام دادن و مکان های زیادی برای دیدن وجود دارد، اما دانستن زمان دقیق برای بازدید از آنجا می تواند مشکل باشد. در فصل اوج گردشگری(دسامبر تا فوریه)، دمای هوا مطلوب است اما ازدحام جمعیت زیاد و قیمت ها بالا هستند؛ در خارج از فصل(جون تا آگوست)، برعکس آن صدق می کند. بنابراین، فصول باقیمانده یعنی سپتامبر تا نوامبر و مارچ تا می بهترین زمان هستند، وقتی که آب و هوا مناسب برای گردشگری و ازدحام جمعیت در حد معقول است.

لیسبون، پرتغال

لیسبون، پرتغالاگر در جولای به آنجا سفر کنید، باید زمان زیادی را صرف یافتن محلی برای پهن کردن حوله ی خود در سواحل معروف لیسبون کنید. اما هوا به همان اندازه در اوایل می مناسب نشستن در سواحل است، پس چرا از ازدحام جمعیت به دور نباشید؟ بهار لیسبون نیز زمان خوبی برای بازدید از مکان های دیدنی از برج بلم گرفته تا Padrao dos Descobrimentos، در خط کناری رودخانه ی تاگوش تا نزدیکی شهر سینترا می باشد.

ونکوور، بریتیش کلمبیا

ونکوور، بریتیش کلمبیاآب و هوا بزرگ ترین مانع بر سر راه بازدید به ونکوور در خارج از فصل است زیرا بارندگی معمولاً در اکتبر آغاز می شود و اغلب تا شروع تابستان ادامه دارد. برای استفاده از آخرین پرتوهای نور خورشید بدون نیاز به دست و پنجه نرم کردن با گردشگران دیگر در خیابان Granville، سفر خود را برای اوایل پاییز بین اواسط سپتامبر و هفته های آغازین اکتبر برنامه ریزی کنید.

بوتسوانا، آفریقا

بوتسوانا، آفریقاگرچه این یک حقیقت است که فصل خشک بین ماه های می تا اکتبر بهترین فرصت برای سافاری برای دیدن مناظر حیات وحش جذاب بوتسوانا که شامل گونه های در معرض انقراض ازجمله کرگدن سیاه، سگ وحشی، یوزپلنگ، شیر و گربه پا سیاه می باشد، است اما فصل مرطوب(دسامبر تا مارچ) نیز مزایای خود را دارد همانند شلوغی کمتر، تخفیف قیمت ها و نگاهی بی نظیر به فضای سرسبز منطقه. علاوه بر این، فصل بارندگی وقتی است که بسیاری از حیوانات، بچه های خود را به دنیا می آورند.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید