۳۰ روش ساده برای افزایش هوش شما

همیشه این سوال در ذهن ماست که چگونه هوش خود را افزایش دهیم ؟ هوش توانایی به دست آوردن و استفاده از دانش (یا مهارت) می باشد. هوش مخرج مشترک تمام کارهایی می باشد که در زندگی انجام می دهیم و بهبود هوش شما یکی از مهم ترین کارهایی می باشد که می توانید برای خود انجام دهید. بنابراین، با اینکه این 30 نکته شما را به آلبرت انیشتین یا استیو جابز تبدیل نمی کنند، اما به شما کمک می کنند تا هوش فعلی خود را جلا داده و ذهن شما بهتر عمل کند. اگر تنها به دنبال چیزی هستید که بتواند ضریب هوشی شما را بالا ببرد (من شخصا احساس می کنم تست ضریب هوشی کاملا آشغال است، هوش بسیاز گسترده‌تر از یک مفهوم برای استاندارد سازی و پایین آوردن تعداد می باشد)، این نکات طبق تحقیقات انجام شده اثر مثبتی بر هوش ذهنی شما دارند.

اما به خاطر داشته باشید که برخی روانشناسان معتقدند که ضریب هوشی در طول زندگی فرد تغییر نمی کند و این مورد کاری است که بعضی تفرتد انجام می دهند. بنابراین توصیه می کنم با یک دانه نمک از همه چیز “هوش” را دریافت کنید و آنچه را برای شما احساس خوبی دارد، انجام دهید.

تمام افراد نابغه هستند. اما اگر ماهی را در مورد توانایی آن در صعود از درخت قضاوت کنید، تمام زندگی خود را صرف فکر احمقانه خود می کنید. – انیشتین

من شخصا نکات زیر را برای هوشیار نگه داشتن ذهن خود یافته ام و احساس می کنم دقیقا مانند عضله، با تمرین می توانید ذهن خود را به انجام کارهای شگفت انگیز و قدرتمند توانا کنید. بنابراین، امیدوارم نکات زیر را مفید ببینید و با گذشت زمان هوش خود را رشد دهید و پتانسیل واقعی ذهن خود را باز کنید. بهترین شانس!

روش های ساده افزایش هوش

 1. بیشتر مطالعه کنید – رشد هوش با مطالعه آغاز می شود. هرچه بیشتر مطالعه کنید، بیشتر جذب می شوید و به همین دلیل باهوش تر می شوید.
 2. اهداف خود را مشخص کنید – اهداف در زندگی ساختار ایجاد می کنند و تنها با ساختار مناسب می توانید هوش خود را افزایش دهید.
 3. تفکر کردن – در زمان فکر کردن، مغز خود را آرام می کنید. این آرامش و راحتی برای ایجاد هوش بسیار مهم است.
 4. یادداشت برداری کنید – بدن با انجام این کار موارد را به یاد می آورد. بنابراین با یادداشت برداری در مورد هر کاری که انجام می دهید، باعث افزایش حافظه و هوش می شوید.
 5. سودوکو بازی کنید – بازی سودوکو مغز شما را به چالش می کشد و به شما کمک می کند، منطقی فکر کنید. این یک بازی ذهنی است و طبق اعلام انجمن آلزایمر آمریکایی، سودوکو بازی کردن، ممکن است به کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر کمک کند.
 6. هیدراته باشید (آب بنوشید) – مغز ما به عملکرد مناسب هیدراتاسیون بستگی دارد. سلول های مغزی نیاز به یک تعادل ظریف بین آب و سایر عناصر دارند تا در حداکثر بازده عمل کنند. بنابراین سعی کنید مغز خود را دوباره پر کنید و هر روز مقدار توصیه شده از نظر دارویی آب بنوشید.
 7. تماشا تلویزیون “بد” را به حداقل برسانید – تماشا تلویزیون امروزه با وجود تمام برنامه های واقعی یا صرفا تماشای مجدد برنامه ها یکی از بدترین کارهایی است که می توانید برای هوش خود انجام دهید. این کار می تواند باعث عدم تحریک تفکر شما شود. در هر لحظه ای سعی کنید یک فیلم مستند یا اخبار را ببینید.
 8. ورزش – ورزش بدن شما را مناسب و پر انرژی نگه می دارد. ورزش یک راه عالی برای افزایش بهره وری و هوش شما می باشد.
 9. ساده سازی ذهنی – هوش توانایی به دست آوردن و استفاده از دانش یا مهارت می باشد. بنابراین سعی کنید افکار خود را برهم بزنید و اطلاعات را به صورت یکجا پردازش کنید. می فهمید که نه تنها باهوش تر می شوید، بلکه ظرفیت ذهنی شما نیز افزایش می یابد.
 10. صبحانه خوب بخورید – شما نمی توانید سوار ماشین بدون سوخت شوید. زمانی که از خواب بیدار شده اید و مخزن شما خالی می باشد، یک صبحانه دلچسب بخورید تا دوباره خود را به حد مناسب برسانید. خوردن صبحانه سالم به صورت مستقیم با عملکرد ذهنی بالاتر مرتبط می باشد.
 11. ماست و سایر “باکتری ها” بخورید – برخی باکتری ها از نظر علمی با قدرت مغز مرتبط می باشند. بنابراین ممکن است که با خوردن ماست به سادگی بتوانید رشد سلول های عصبی را تقویت کنید.
 12. استراحت کافی داشته باشید – مغز خود را مانند تلفن هوشمند تصور کنید. مهم نیست که چقدر موثر و شگفت انگیز باشد، در نهایت نیاز به شارژ مجدد و خاموش شدن نیست. یک استراحت خوب شبانه باعث تعجب شما می شود. ” هنگام خواب چه اتفاقی برای مغز می افتد
 13. به سوالات ریاضی بپردازید – تنها دلیلی که مردم ریاضی را دوست ندارند این است که از آن ها می خواهد از مغز خود استفاده کنند. با انجام ریاضی، مغز خود را تمرین دهید و دقیقا مانند عضله، از طریق ورزش قوی تر و سریع تر شوید.
 14. ارتباط برقرار کنید – صبر نکنید تا ایده ها به سراغ شما بیایند. همیشه در مرز عمل باشید و بین موارد ارتباط برقرار کنید.
 15. نفس کشیدن – اکسیژن برای مغز بسیار مهم است و مغز نمی تواند مدت طولانی محروم از آن بماند. شما باید تکنیک های مناسب تنفس را یاد بگیرید و به اندازه نیاز اکسیژن به مغز خود برسانید. “لازم نیست تمام جواب ها را بدانید. هیچ کس به اندازه کافی باهوش نیست که تمام سؤالات را از شما بپرسد. ” – ناشناخته
 16. کار با جدول کلمات متقاطع را انجام دهید– جدول کلمات متقاطع برای فعالیت و ورزش مغز شما بسیار موثر می باشد.
 17. استراحت دوره ای داشته باشید – مغز شما فقط یک عضله است و کار بیش از حد آن تنها باعث بروز مشکلات می شود. استراحت های دوره ای داشته باشید تا مغز شما تازه و موثر شود. و خوابیدن را هرگز فراموش نکنید.
 18. تفکر خود را اصلاح کنید – تنها فکر نکنید، بلکه فکر کنید که در زمان فکر کردن چگونه فکر می کنید. این مورد تعداد انگشت شماری از کلمات می باشد، اما کار می کند. اگر فرآیند تفکر خود را برنامه ریزی کرده باشید، با بازدهی بیشتری فکر خواهید کرد.
 19. غذای مغزی بخورید – غذاهای زیادی وجود دارند که باعث سلامت مغز می شوند، از جمله سبزیجات سبز تیره، روغن ماهی و آجیل. سعی کنید به اندازه کافی، غذای مغزی را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
 20. نمودارها و جداول را رسم کنید – سعی کنید تا افکار خود را با استفاده از نمودارها و جداول در هر زمان ممکن سازماندهی کنید. این سازماندهی مجدد برای افزایش هوش بسیار مفید می باشد.
 21. خودتان را امتحان کنید – برای باهوش تر شدن سعی کنید همیشه خود را به چالش بکشید و مغز خود را به سوی مرزها سوق دهید. بنابراین اگر این بدین معنا است که با استفاده از دست مخالف خود، خود را به چالش می بکشید، این کار را انجام دهید.
 22. مغز خود را فعال نگه دارید – مغز شما هرگز نباید دست از کار بکشد، مگر اینکه شما در خواب باشید یا در حال استراحت های دوره ای، همانطور که در بالا گفته شد. مغز خود را فعال نگه دارید و بر روی تمام مسیرها کلیک کنید.
 23. با مکعب روبیک کار کنید – مکعب روبیک یک راه عالی برای ورزش مغز و ایجاد هوش می باشد.
 24. قند زیاد مصرف نکنید – قند زیاد باعث تکان خوردن مغز شما می شود، اما بعد از اینکه قند تمام شد، خرابی قند تمام نمی شود.
 25. نواختن یک ساز را یاد بگیرید – نوازندگی یک ابزار عالی برای افزایش هوش شما می باشد. دلیل این امر این است که شما وظیفه سه گانه دارید: گوش دادن، خواندن و نواختن ساز.
 26. با لغات کار کنید – اگر کلمات بیشتری را بدانید، نه تنها می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید، بلکه می توانید آن ها را به طور مفیدتر به کار ببرید.
 27. در طول روز تغذیه داشته باشید – برای عملکرد، مغز شما به سوخت نیاز دارد. سعی کنید از گرسنگی خودداری کنید و خود را به خوبی تغذیه کنید.
 28. تمرکز – هوش تا حد زیادی به این بستگی دارد که شما بتوانید در یک زمان، بر روی چیزی متمرکز باشید. با تمرکز روی کارها تمرین کنید و از حواس پرتی بپرهیزید.
 29. به موسیقی کلاسیک گوش دهید – با توجه به اثر موتسارت با گوش دادن به موسیقی کلاسیک، بهبود در بازده حاصل می شود.
 30. تسلیم نشوید – هر کسی می تواند باهوش تر شود و می تواند هوش خود را بهبود ببخشد، بنابراین هرگز دست از تلاش بر ندارید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.