۵ ویژگی جدید یوتیوب در سال ۲۰۱۹ که شاید درباره آن ندانید

هدف از نگارش این مقاله معرفی 5 ویژگی جدید یوتیوب در سال 2019 است. یوتیوب در دو سه سال گذشته، صنعت سرگرمی را تغییر داده‌است. درباره این پلتفرم که بعد از گوگل، جایگاه دوم را در مشارکت اینترنت جهانی دارد، می‌توان با اطمینان گفت که نسبت به گذشته، افراد بیشتری فیلم‌های یوتیوب را تماشا می‌کنند. به همین دلیل این پلتفرم برای افزایش مخاطبان، مرتباً ویژگی‌های جدیدی را به خود اضافه می‌کند.

در این پست، درباره 5 ویژگی‌ جدید شگفت انگیز یوتیوب که به این پلتفرم راه یافته‌اند، صحبت خواهیم کرد. همچنین به چند ویژگی‌ جدید کمتر شناخته شده که شاید درباره آن چیزی نشنیده‌اید، نگاهی می‌اندازیم. بیایید به سرعت به برخی از این ویژگی‌های شگفت انگیز یوتیوب بپردازیم.

5 ویژگی جدید یوتیوب در سال 2019

در ادامه با برخی از ویژگی های جدید یوتیوب در سال 2019 آشنا می شوید. امکانات جدید یوتیوب که در سال 2019 اضافه شده اند را خواهید دید.

1. ویژگی های جدید یوتیوب: ابزار آرایشی AR

امروزه فناوری واقعیت افزوده، هرچیزی را تغییر می‌دهد. اخیراً، گوگل ویژگی AR را با نام بازدید زنده “live view” بر روی نقشه‌های گوگل منتشر کرده‌است. اکنون، این شرکت، ویژگی AR را برای یوتیوب نیز خریداری کرده‌است. نام این ابزار جدید AR Beauty Try-On است کاربران با استفاده از این ویژگی جدید یوتیوب می توانند محصولات شرکت های آرایشی را به صورت مجازی استفاده کنند.

این ویژگی جدید یوتیوب، کار خود را با فیلم آموزشی آرایش مجازی شروع کرده‌است و به شما اجازه می‌دهد از طریق این اپلیکیشن سایه‌های مختلف رنگ لب را امتحان کنید. اگر مایل به استفاده از آن برای خود باشید، فیلم را در اپلیکیشن یوتیوب روی گوشی خود باز کنید و سپس روی گزینه “try it on” بزنید.

5 ویژگی جدید یوتیوب در سال 2019: ابزار آرایشی AR 

یک پنجره try on  مجازی باز خواهد شد. روی OK بزنید و به اپلیکیشن اجازه دسترسی را به دوربین گوشی خود بدهید. اکنون باید صورت خود را با رنگ لبی که روی لب شما قرار گرفته به همراه یک فضای خالی که در اسکرین شات ضمیمه دیده می‌شود، مشاهده کنید.

5 ویژگی جدید یوتیوب در سال 2019: ویژگی ابزار آرایشی ARمی‌توانید رنگ لب را با زدن روی دایره‌های رنگی مختلف در پایین صفحه تغییر دهید، و سپس با زدن روی دکمه دوربین، از خود عکس بگیرید. می‌توانید رنگ های مورد علاقه خود را با زدن روی “shop” در گوشه پایین سمت راست، خریداری کنید.

2. ویژگی جدید یوتیوب: یافتن پیشنهادات جدید (new discover)

بنابر گفته وبسایت everysecond.io، در هر10 ثانیه بیش از80 ساعت فیلم بر روی یوتیوب بارگذاری می‌شود. گرچه الگوریتم یوتیوب، در یافتن محتوای جدید مورد علاقه‌تان کمک می‌کند، اما کافی نیست. بنابراین یوتیوب ویژگی کشف جدید “new discover” را معرفی‌ کرده‌است که به کاربران قدرت بیشتری می‌دهد و اجازه می‌دهد فیلم‌ها را براساس موضوعاتی که علاقمند هستند پیدا کنند.

ویژگی های جالب یوتیوب: یافتن پیشنهادات جدید (new discover)
یافتن پیشنهادات جدید (new discover)
ویژگی های جدید یوتیوب: یافتن پیشنهادات جدید (new discover)
یافتن پیشنهادات جدید (new discover) در یوتیوب

این ویژگی جدید یوتیوب به فرم  جدول دسته‌بندی شده ای، دقیقاً در بالا سمت راست اپلیکیشن یوتیوب قرار دارد و شامل فیلم‌های مربوط به یک موضوع یا سازنده مشخصی است. کافی است فقط بر روی موضوع مورد علاقه خود بزنید، آن‌گاه لیستی از فیلم‌های ترند (فیلم‌های داغ روز) را‌ درباره آن ببینید.

جدیدترین ویژگی های یوتیوب: یافتن پیشنهادات جدید (new discover)این نوار جدید، درسمت راست زیر فیلمی که در حال تماشای آن هستید، ظاهر می‌شود و به شما در یافتن فیلم‌های مرتبط کمک می‌کند. آیا مفید نیست؟

3. ویژگی های جدید یوتیوب: چک کردن زمان تماشا

مطمئن هستم که بیشتر شما ساعات های زیادی را در یوتیوب صرف تماشای فیلم کرده‌اید. آیا می‌دانستید که زمانی را که در این پلتفرم صرف کردید، می‌توانید ببینید. حالا می‌توانید، ببینید. برای بررسی زمان صرف شده برای تماشای فیلم‌های یوتیوب، روی عکس پروفایل خود در گوشه سمت راست بالا بزنید تا حساب کاربری باز شود سپس گزینه “Time watched” را انتخاب کنید.

ویژگی های جدید یوتیوب: چک کردن زمان تماشا

جدیدترین ویژگی های یوتیوب: چک کردن زمان تماشادر پنجره زیر، می‌توانید آماری از همه خصوصیات یوتیوب به جز موسیقی و تلویزیون که براساس تاریخچه فیلم‌های مشاهده شده در یوتیوب است، مشاهده کنید. همانطور که دیده می‌شود، من زمان زیادی را، به طور میانگین 2 ساعت در روز، در این پلتفرم صرف کردم.

روزانه چند ساعت را صرف تماشای فیلم می‌کنید؟ در قسمت پیشنهادات زیر، پاسخ خود را با ما درمیان بگذارید. البته، اپلیکیشن‌هایی برای مبارزه با اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی وجود دارد.

4. ویژگی جدید یوتیوب: یادآوری زمان استراحت

اگر زمان زیادی را در یوتیوب صرف می‌کنید و مایلید این زمان را در جای دیگری استفاده کنید، این پلتفرم ویژگی دارد که برای رسیدن به این منظور به شما کمک می‌کند.  می‌توانید آن را در قسمت ویژگی “time watched” زیر “Tools to manage your YouTube time” پیدا کنید.

ویژگی های جدید یوتیوب: یادآوری زمان استراحت

ویژگی های جدید یوتیوب: یادآوری زمان استراحتوقتی ویژگی “Remind me to take  break” را روشن می‌کنید، اجازه شروع به کار یک یادآور را می‌دهید تا شما را از  تماشای زیاد فیلم باز ‌دارد. کافی است که فقط روی تیک کنار آن بزنید، یادآور شروع بکار می‌کند و شما آماده هستید. حالا هر موقع، از این محدوده زمانی فراتر روید، یوتیوب زمان استراحت را یادآوری می‌کند.

5. ویژگی های جدید یوتیوب: کشیدن انگشت روی صفحه نمایش به جهات مختلف‌

یوتیوب، ویژگی “کیفیت زندگی” را در دسترس کاربران آیفون قرار داده‌است. یوتیوب، ویژگی جدید کشیدن انگشت روی صفحه نمایش به جهات مختلف‌ را روی iOS را معرفی کرده تا به کاربران اجازه ‌دهد که با کشیدن انگشت به فیلم قبل و بعد بروند.

ویژگی های جدید یوتیوب: کشیدن انگشت روی صفحه نمایش به جهات مختلف‌
کشیدن انگشت روی صفحه نمایش به جهات مختلف‌

ویژگی جدید یوتیوب :کشیدن انگشت روی صفحه نمایش به جهات مختلف‌برای رفتن به پیشنهاد بعدی، می‌توانید از سمت راست به چپ بکشید یا برای رفتن به فیلم قبلی، در جهت‌های دیگر بکشید. مفید است، نه؟ اگر کاربر اندروید هستید، هنوز نمی‌توانید از این ویژگی استفاده کنید. این خصوصیت در ورژن اندروید این اپلیکیشن وجود ندارد، اما مطابق با پست وبلاگ رسمی، باید به زودی در اپلیکیشن وارد شود.

آیا با هیچ‌یک از ویژگی‌های بالا آشنا بودید؟ اگر نه، باید ادامه دهید و فوراً آن‌ها را امتحان کنید. در زمان نوشتن این مطلب، ویژگی جدید AR فقط روی یک تک فیلم در دسترس است. بنابراین، برای مدت کوتاهی باید با امتحان کردن رژلب، کنار بیایید. اما مطمئن هستم که هرچقدر که این ویژگی جذابیت بیشتری بدست ‌آورد، سازندگان بیشتری، شروع به در دسترس قرار دادن محتوای پشتیبانی شده، می‌کنند.

 

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.