۵ علامت که نشان میدهد شما دچار فرسودگی روانی در روابط هستید

اصطلاح “فرسودگی روانی” به معنای تجربه خستگی ، کاهش انگیزه و از بین رفتن علاقه به چیزی است که قبلاً کاملاً در آن مشغول کار بوده اید.  فرسودگی روانی هم میتوند در زندگی کاری وهم در زندگی شخصی و عاطفی اتفاق بیفتد.

هنگام کار فرسودگی روانی اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که که حس میکنید برای به نتیجه رسیدن بیش از حد کار میکنید که باعث از دست رفتن لذت کارمی شود.

وقتی احساس می کنید با این که سخت کار می کنید به جایی نمی رسید، احساس ناامیدی ، بدبینی و خستگی طبیعی است.

این تجربه به راحتی در زندگی شخصی ما نیز می تواند اتفاق بیفتد.  روابط عاشقانه ، به ویژه هنگامی که رو به زوال است ، می تواند به اندازه یک شغل تمام وقت ، سخت شود. بخصوص اگر ما تلاش زیادی برای ساختن رابطه  کرده باشیم و هنوز هم شکست بخورد ، دوره مجردی که در پی می آید غالباً با علائم فرسودگی همراه است.

در اینجا نحوه تشخیص فرسودگی روانی روابط – و چگونگی رفع آن در صورت مشاهده علائم آورده شده است:

1 . شما فکر می کنید آشنایی با افراد جدید به نظر افتضاح می رسد:

برخی از مردم نمی توانند صبر کنند تا پس از یک شکست یک رابطه، به صحنه دوستیابی برگردند ، در حالی که برخی دیگر نسبت به ملاقات برای یک دوره طولانی پس از شکست، بی تفاوت هستند.  اینها واکنش نسبتاً مثبت نسبت به مجرد بودن مجدد است.  اما اگر تا دوره‌ی طولانی مدت بعد از قطع رابطه واکنش منفی شدید داشته باشید ، این نشانگر فرسودگی روابط است.

2 . درپیداکردن دوست های مناسب لذت کمی می‌بینید

بیشتر افراد دائم به دنبال رابطه های جدید گشتن را استرس زا میبینند،اما درباره موارد آسان و راحت تر چه فکری میکنید؟مثلا اگر با شخصی ملاقات کنید که معمولاً از طریق کار یا از طریق یک دوست به او علاقه مند هستید؟اگر این چشم انداز هنوز شادی کمی برای شما به ارمغان می آورد ، ممکن است بطور کلی در روابط اجتماعی احساسات مثبت شما صدمه دیده باشد.

3 . انرژی عاطفی شما کم باشد

بسیاری از افراد بعد از یک شکست ، احساس خستگی می کنند ، به خصوص اگر در حال گذراندن فشارهای های این اتفاق باشند ، اما نوع خاصی از فرسودگی وجود دارد که نشان دهنده فرسودگی روانی روابط است – فقدان انرژی عاطفی.  اگر به سختی می توانید واکنش عاطفی به هر چیزی – حتی چیزهای کوچک و مثبت مانند شوخی و خنده داشته باشید – ممکن است ذخایر عاطفی شما ازبین رفته باشد.

4 . شما لحظه های بد را به وضوح به یاد می آورید

وقتی کسی شغل خود را کنار میگذارد برای این است که انها فرصت دیگری کسب کرده‌اند یا از انجام پروژه دیگرهیجان زده میشوند.آنها تمایل دارند شغلی را که ترک کرده‌اند به طورجامع به یاد بیاورند.بخش های خوب و همچنین قسمت های بد. اما اگر کسی به دلیل فرسودگی شغلی کار را ترک کند ، تمایل دارد فقط روزهای پر فشار و استرس را به وضوح به یاد بیاورد. اگر فقط می توانید چند دعوای آخر را که با شریک زندگی سابق خود داشتید و نه چیز دیگری را به خاطر بیاورید ، انرژی منفی این شکست هنوز هم بسیار با شما همراه است.

5 . بطور کلی درباره عشق احساس بدبینی میکنید

آیا تصور میکنید اگر به یک رابطه دیگر وارد شوید به شکست منتهی میشود؟ایا در مورد عشق بدگویی میکنید و آنرا دروغ یا دستورالعمل بدبختی می نامید؟آیا فکر میکنید مردم عاشق احمق هستند.این نوع سرخوردگی نتیجه ناگوار فرسودگی روانی روابط است.

 

 

اگر هر یک از این علائم را در خود مشاهده کردید ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که وجود فرسودگی روابط را در زندگی خود تشخیص دهید.  خوشبختانه ، کارهایی وجود دارد که می توانید این دوره از زندگی تان را آسان تر کرده و از آن عبور کنید.

به رابطه قبلی فرصت دهید تا معقول شود

وقتی سرانجام توانستید به یک رابطه قبلی کنید و درسهایی را که به شما آموخته بود ببینید ، رابطه ، هر چقدر هم بد باشد ، شروع به پیداکردن جایی معنی دار در زندگی شما میکند.  آیا جدا شدن شما را قوی تر کرد؟  آیا به ویژگی‌هایی که در شریک زندگی خود نیاز دارید پی بردید؟ درک این دروس به شما کمک می کند تا بهبودی پیدا کنید و برای روابط بعدی خود آماده شوید.

روابط را برای خود آسان تر یگیرید

اگر آماده نیستید که به یک رابطه جدی دیگر بپردازید ، با این موضوع راحت باشید. اگر شخص مناسبی جلو آمد، فرصت مناسبی است که با او دوست شوید و خوش بگذرانید. با مردم ملاقات کنید ،و درباره گفتن این که به دنبال روابط جدی نیستید راحت باشید.

به خود اجازه دهید که علاقه ای نداشته باشید

بسیاری از افراد تازه مجرد روی خود احساس فشار داخلی و اغلب خارجی برای “بازگشت به رابطه” می کنند.  اما اگر واقعاً علاقه ای به برقراری رابطه ندارید ، به خود اجازه دهید تنها باشید. ممکن است بصیرت شما باشد که به شما بگوید وقت آن است که با خودتان بیشتر ارتباط برقرار کنید.

پرورش علایق در جایی دیگر از زندگی

اگر می خواهید مدتی از دنیای آشنایی و روابط دور شوید ، ولی مطمئن شوید که اشتیاق و علاقه را در جایی دیگر از زندگی خود پرورش دهید.به انجام چه کاری علاقه زیادی دارید؟  چه چیزی باعث ایجاد آن جرقه انرژی در زندگی شما می شود؟  اینها تعقیباتی است که با گذشت زمان ، شما را کاملاً از فرسودگی روانی روابط دور می کند.

 

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.