۶ ویژگی محلول ضدعفونی کننده دست که تاکنون نمیدانستید

اگر تا کنون تصور میکردید که محلول ضدعفونی کننده فقط برای ضدعفونی کردن استفاده میشود ، لازم است که تجدید نظر کنید.در این مقاله به سایر ویژگی های محلول ضدعفونی کننده دست اعم از ، از بین بردن خراش روی سطوح و یا جایگزینی برای دئودرانت میپردازیم.

  • پاک کردن رنگ ماژیک از روی سطوح

محلول ضدعفونی کننده دست میتواند لکه های به جامانده از ماژیک روی لباس یا میز را به راحتی از بین ببرد(این راهکار حتی برای ماژیک های دائمی هم موثر است) . محلول ضدعفونی کننده را بر روی لکه اسپری کنید و پس از گذشت 5 دقیقه برای پارچه و 10 دقیقه برای سطوح سخت آن را تمیز کنید.

پیش از انجام این کار اطمینان حاصل کنید که این محلول به رنگ اشیا مورد نظر آسیب نمیرساند.

  • پاک کردن خراش از روی سطوح

اگر بر روی کفش شما بر اثر سایش خطی ایجاد شده است شما میتوانید با استفاده از محلول ضدعفونی کننده دست لکه های تیره را از کفش های خود پاک کنید.

  • تمیز کردن لوازم خانه

محلول ضدعفونی کننده به دلیل ساختار الکلی ای که دارد گزینه مناسبی برای پاکسازی لوازم خانه است. میتوانید از آن برای تمیز کردن سینک ، شیر آب، میز و سایر سطوح استفاده کنید. مایع ضدعفونی کننده حتی برای تمیز کردن کیبورد هم مناسب است زیرا گردوغبار را پاک میکند و سریعا تبخیر میشود . البته میتوانید محلول ضدعفونی کننده خانگی نیز درست کنید .

  • لیبل روی اجناس را پاک کنید

پاک کردن برچسب قیمت از روی هدایا معضلی بزرگ است.

به دلیل وجود الکل در ساختار محلول ضدعفونی کننده دست میتوانید چسب باقی مانده را پاک کنید.برای این کار مقداری از آن را اسپری کنید و پس از دو دقیقه با کمک یک سکه آن را بتراشید. این راهکار حتی برای پاک کردن لیبل های اتومبیل هم موثر است.

  • برای رشد موهای زیرپوستی و ناخن هایی که داخل پوست می رویند موثر است

استفاده از محلول ضدعفونی کننده دست به صورت موضعی باعث از بین رفتن باکتری  ها شده و التهاب ناخن های پا که داخل گوشت رفته اند  را ازبین میبرد. همچنین میتوان پس از اصلاح، برای جلوگیری از رشد موهای زیرپوستی از آن استفاده کرد.

  • میتواند جایگزینی مناسب برای دئودورانت باشد

اگر به دئودورانت دسترسی نداشتید میتوانید از محلول ضدعفونی کننده برای از بین بردن بوی بد و همچنین پاکسازی استفاده کنید.

مگ تک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.