۷ مزیت بالقوه از کامبوچا | کاموتچا چیست؟

کاموتچا چیست؟

کامبوچا یک نوشیدنی شیرین و نوشابه ساخته شده از مخمر، قند و چای تخمیر شده است. مزایای بالقوه آن شامل سلامت روده و عملکرد کبدی است.
این مقاله به بررسی شش مزیت بالقوه سلامت کموچا می پردازد و به بررسی این تحقیق می پردازد.

Kombucha یک نوشیدنی تخمیر شده است که به خاطر مزایای بهداشتی آن محبوب است.
برای کوموچا، چای سبز یا سیاه شیرین با یک کلنی سمیبیوتی باکتری و مخمر تخمیر می شود، که در غیر این صورت به عنوان SCOBY شناخته می شود.

در طول فرایند تخمیر، مخمر در SCOBY، قند را در چای تجزیه می کند و باکتری های پروبیوتیک را آزاد می کند.

فواید کاموتچا

تعدادی از مزایای بالقوه سلامت کموچا وجود دارد، از جمله:

1. سلامت روده

همانطور که این مطالعه در سال 2014 تایید می کند، روند تخمیر کوموچا به این معنی است که نوشیدنی غنی از پروبیوتیک است. باکتری های پروبیوتیک مشابه باکتری های سالم هستند که در روده یافت می شوند.

مصرف پروبیوتیک ممکن است سلامت کلی روده را بهبود بخشد. باکتری پروبیوتیک برای کمک به درمان اسهال شناخته شده است و برخی تحقیقات نشان می دهد که آنها ممکن است به کاهش سندرم روده تحریک پذیر (IBS) کمک کنند.

تحقیقات بیشتری در مورد اینکه چگونه kombucha سلامت روده را بهبود می بخشد مورد نیاز است، اما ارتباط بین پروبیوتیک ها و سلامت روده نشان می دهد که ممکن است سیستم گوارش را پشتیبانی کند.

ارتباط بین باکتری سالم در دستگاه گوارش و عملکرد سیستم ایمنی، واضح تر می شود زیرا مطالعات بیشتر بر روی سلامت روده تمرکز می کنند. اگر پروبیوتیک ها در kombucha باعث بهبود سلامت روده شوند، ممکن است سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت کنند.

2. خطر سرطان

شواهد در حال افزایش است که نشان می دهد کوکتوشا می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند.

یک مطالعه سال 2008 نشان داد کموتاچا باعث جلوگیری از رشد سلولهای سرطانی می شود. تحقیقات بیشتری در سال 2013 نشان داد که kombucha بقای سلولهای سرطانی را کاهش داد. هر دو مطالعه نشان می دهد kombucha می تواند نقش در درمان و یا جلوگیری از سرطان را داشته باشد.

مهم است که توجه داشته باشیم که این مطالعات به بررسی اثرات kombucha بر روی سلول های سرطانی در لوله آزمایش انجام شده است. تحقیقات بیشتری لازم است تا ببینیم آیا افرادی که کمچوا را مصرف می کنند خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهند یا خیر.

3. خطر ابتلا به عفونت

یک نوع اسید استیک، که در سرکه نیز یافت می شود، هنگامی که کامبوچا تخمیر شده است تولید می شود.

یک مطالعه انجام شده در سال 2000 نشان داد که کاموتچا قادر به کشتن میکروب ها بود و به مبارزه با طیف وسیعی از باکتری ها کمک کرد. این نشان می دهد که این می تواند با جلوگیری از عفونت ها با کشتن باکتری هایی که باعث ایجاد آنها می شود قبل از اینکه توسط بدن جذب شوند، کمک می کند.

4. سلامت روانی

پروبیوتیک ها در کاموتچا قادر به درمان افسردگی هستند.
ممکن است ارتباط بین پروبیوتیک ها و افسردگی وجود داشته باشد، که نشان می دهد که کموچای غنی از پروبیوتیک نوشیدن می تواند به ارتقای سلامت مثبت روانی کمک کند.

پیوند قوی بین افسردگی و التهاب وجود دارد، بنابراین اثر ضد التهابی کوماچا ممکن است به کاهش برخی علائم افسردگی کمک کند.

بررسی 2017 در تعدادی از مطالعات موجود مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه گرفت که شواهد قوی وجود دارد که پروبیوتیک ها ممکن است به درمان افسردگی کمک کند.

5. بیماری قلبی

سطح انواع خاصی از کلسترول خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. مطالعات انجام شده در سال 2012 و 2015 نشان می دهد که kombucha به کاهش میزان کلسترول مرتبط با بیماری های قلبی کمک می کند. میزان کلسترول و بیماری قلبی نیز تحت تأثیر رژیم غذایی، ورزش، وزن، عادات شیوه زندگی و التهاب قرار می گیرند. با این حال، تحقیقات ذکر شده در اینجا نشان می دهد که نوشیدن کوماچا ممکن است به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند.

در عین حال، مهم است که توجه داشته باشید که این مطالعات در موش صحرایی بوده است. برای اثبات این که کموتچا خطر ابتلا به بیماری قلبی در انسان را کاهش می دهد، تحقیقات بیشتری لازم است.

6. کاهش وزن

kombucha با چای سبز ساخته شده، پس ممکن است در از دست دادن وزن کمک کند. یک مطالعه سال 2008 نشان داد افرادی که چاق اند، عصاره چای سبز کالری بیشتری مصرف می کنند و باعث میشود فرد وزن بیشتری را از دست دهد.

اگر کامبوچا با چای سبز ساخته شده باشد، نتیجه می شود که این می تواند تاثیر مثبتی بر کاهش وزن داشته باشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.