7 راه ایجاد عادت های مثبت و خوب در زندگی روزمره (1)
7 راه ایجاد عادت های مثبت و خوب در زندگی روزمره

عادت های هرچند کوچک اما مثبت در زندگی شما می تواند تاثیر خوبی بگذارد. در این مطلب می توانید 7 راه ایجاد عادت های مثبت و خوب در زندگی روزمره را بخوانید. آنها به آرامش، تعادل و نگرش و تصمیم گیری بهتر منجر می شوند. یکی از اصول اصلی زندگی، آرامش افکار و احساسات شماست تا بتوانید یک آرامش درونی پایدار و قوی ایجاد کنید.

اگر می خواهید رفتار مناسب داشته باشید، آرامش درونی برای شما بسیار اساسی است. حتما ۱۰ عادت افراد با اعتماد به نفس بالا چیست؟ را بخوانید.هدف از عادت هایی که امروز به اشتراک می گذارم ایجاد عادت مثبت در زندگی شما برای پرورش محیط مناسب برای رسیدن به تعادل درونی است.

معرفی 7 راه برای ایجاد عادت های مثبت 

اگر افکار و احساسات خود را آرام نگه دارید، قدرت عمل و تمرکز خواهید داشت. جلوگیری از اتلاف انرژی آسان تر خواهد بود و هر کاری که انجام می دهید نتایج بهتری خواهد داشت. برخی از عادت هایی که برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود نیاز دارید ، موارد زیر است:

1. نفس بکشید

اگر هر روز وقتی را برای انجام تنفس عمدی اختصاص دهید، مخصوصاً در شرایط سخت، تعجب خواهید کرد که زندگی شما چقدر می تواند تغییر کند. تنفس برای عملکرد خوب ذهن و بدن کاملاً ضروری است.

بنابراین، یکی از را ه های ایجاد عادت های مثبت برای تغییرات فقط این است: نفس بکشید. هر روز کمی وقت بگذارید تا تنفس خود را آرام کنید و وقتی مشکلات دشوار می شوند، بیشتر روی تنفس تمرکز کنید.

2.سرنوشت را تغییر دهید

تقریباً بدون اینکه بدانید، شما اغلب فیلمنامه ای برای زندگی خود ایجاد می کنید که بیش از آن که برای شما سود داشته باشد به شما آسیب می رساند. این شامل همه آن افکار منفی است که به شما می گویند شما نمی توانید این کار را انجام دهید، همه چیز خوب پیش نمی رود، اینکه باید بترسید و غیره.

یکی دیگر از را های ایجاد عادت های مثبت که می توانید برای تغییر این گرایش در زندگی خود بگنجانید، آگاهی از آن افکار منفی تکراری است. آنها را یادداشت کنید و سپس آنها را تغییر دهید. هر ایده ای با محوریت سرزنش و گناه را به حداقل برسانید و سعی کنید از آنها خلاص شوید.

3. لبخند بزنید

گاهی اوقات، خوب است که چالش هایی برای خود بسازید. چالشی مانند احوالپرسی کردن با افراد به طوری است که یک روز کاملا جدی هستید و روز بعد با چهره خندان با آنها صحبت کنید. توجه داشته باشید که چه نوع احساسات و افکاری برای شما در حین این احوال پرسی ایجاد می شود و واکنش های شخص مقابل را مشاهده کنید. بدون شک متوجه تفاوت چشمگیری خواهید شد.

مطالعات نشان می دهد که عمل لبخند زدن یک سری نوروپپتیدها را آزاد می کند که تأثیر مثبتی بر روحیه شما دارند. بنابراین، اگر روز بدی دارید، در آینه لبخند زدن را تمرین کنید. لبخند خود را معمول ترین ژست خود قرار دهید.

پذیرفتن طبیعی بودن درد گام دیگری برای ایجاد عادت های مثبت است.
پذیرفتن طبیعی بودن درد گام دیگری برای ایجاد عادت های مثبت است.

4. درکتان از درد را تغییر دهید

بیشتر ما فکر می کنیم که یک زندگی خوب، زندگی بدون درد است. این نه تنها غیرواقعی، بلکه اشتباه است. همه وقایع بزرگ زندگی دردی را شامل می شوند: از جمله تولد خود شما.

درد چیزی نیست که شما باید سعی کنید از آن دوری کنید ، بلکه بخشی طبیعی از زندگی است. اگر قادر به یادگیری آن هستید، پذیرفتن طبیعی بودن درد گام دیگری برای ایجاد عادت های مثبت است.

5.در طبیعت وقت بگذرانید

منتظر نباشید تا از برنامه معمول و روتین خود جدا شوید. عادت دیگری که برای رفاه حال شما مهم است، جلوگیری از گرفتار شدن در یک روتین است. برقراری ارتباط مجدد با طبیعت به شما اجازه می دهد تا لحظاتی را با آرامش سپری کنید.

رفتن به پارک یا پیاده روی در جنگل نباید یک اتفاق گاه به گاه باشد. حضور در طبیعت باید بخشی منظم از زندگی شما باشد. این ممکن است شما را متعجب کند ، اما این موضوع به اندازه کار کردن مهم است. تأثیری که طبیعت بر روی انسان می گذارد فوق العاده و ماندگار است.

۱۰ مورد از عادات بد روزانه که به سلامت شما آسیب می زند!

6. در زمان حال زندگی کنید

تمرکز بر گذشته یا آینده تمرین بیهودگی است. شما هیچ کنترلی بر آن قسمتهای زندگی خود ندارید. تنها کاری که می توانید با آنها انجام دهید این است که آنها را پشت سر خود بگذارید و رهایشان کنید. بیشتر اوقات، فکر کردن در مورد گذشته یا آینده فقط نوستالژی را تداعی می کند یا اضطراب و استرس ایجاد می کند.

مهم است که بدانید از کجا آمده اید و به کجا می خواهید بروید. همانطور که گفته شد، مهمترین اصل مطلق در زندگی لحظه فعلی است.

7. مراقبه و مدیتیشن

مراقبه لزوماً شامل نشستن در حالت نیلوفر روی بالشتک نیست. می توانید در حین شستن ظرف ها، پزاه رفتن در منزل یا در هر موقعیتی که به تمرکز خارجی زیادی احتیاج نداشته باشید، مراقبه کنید.

به طور خلاصه، مراقبه همه چیز درمورد برقراری ارتباط با خود است. مدیتیشن توجه به نحوه ضربان قلب و حرکت تنفس به داخل و خارج بدن است. همچنین باعث می شود از افکاری که در ذهن شما ایجاد می کنید و احساساتی که در بدن خود تجربه می کنید آگاه شوید.

مراقبه همه چیز درمورد برقراری ارتباط با خود است.


این هفت عادت می تواند به شما کمک کند تغییرات مثبتی در زندگی خود ایجاد کنید. آنها ساده و قابل استفاده برای افراد از هر قشر هستند. تنها چیزی که شما برای عملی کردن آنها نیاز داری، تمایل به تغییر زندگی و نظم و انضباط برای تحقق آن است.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید