۶ ترفند ماشین لباسشویی (ترفندهایی که کار می کنند)

اینترنت پر از ترفند ماشین لباسشویی و نکاتی است که به شما پیشنهاد می کند چگونه بهتر از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. اما همه این ترفند ها کارایی ندارند از این رو ادامه این مطلب را بخوانید تا بتوانید 7 ترفند ماشین لباسشویی (ترفندهایی که کار می کنند) را یاد بگیرید. این ترفند های خانه داری در هزینه های شما صرفه جویی می کنند، کمک می کنند تا لباس های شما بهتر به نظر برسند و ماندگاری بیشتری داشته باشند و حتی ممکن است از خراب شدن لباس ها جلوگیری کنند

7 ترفند ماشین لباسشویی که باید بدانید 

1.جادوی سرکه 

احتمالاً شما در آشپزخانه خود یک بطری سرکه سفید دارید که از آن برای پخت و پز یا تمیز کردن استفاده می کنید. سرکه سفید تقریباً برای لباسشویی ضروری است که هر بار که لباس از ماشین لباسشویی خارج می شود تمیز و روشن به نظر می رسد. چند مزیت دارد که شامل:

  • لرزش را از بین می برد. یک فنجان سرکه به لباسشویی اضافه کنید تا باقی مانده مواد شوینده از بین برود .
  • بوها را از بین می برد. یک فنجان سرکه در چرخه شستشو به از بین رفتن کپک و بوی بدن از لباس کمک می کند.
  • نشانه ها و نقص ها را پاک می کند. از سرکه برای از بین بردن نشانه هایی از خراش پوستی که بارها و بارها تغییر کرده اید استفاده کنید.
  • کپگ ها را از بین می برد. آب داغ و چند فنجان سرکه از شر باکتری ها و کپک های واشر را از بین می برد.

6 ترفند ماشین لباسشویی (ترفندهایی که کار می کنند)2.جوراب ها را گم نکنید

از کیسه لباسشویی توری برای شستن جوراب ها استفاده کنید با این کار می توانید زندگی خود را بسیار راحت تر کرده و جوراب های خود را جفت و جور کنید. این نکته خوبی برای جوراب کودکان و هر چیز کوچک است.

کافیست کیسه را بارگذاری کرده و درون حفره لباسشویی بیندازید. دیگر جوراب های تابه تا نخواهید داشت.

6 ترفند ماشین لباسشویی (ترفندهایی که کار می کنند)3.جوش شیرین 

در این ترفند ماشین لباسشویی از جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین می تواند عملکرد ماشین لباسشویی شما را تقویت کند.

  • اگر نرم کننده های پارچه ای تجاری حوله های شما خراب می کنند، به جای آن از جوش شیرین به عنوان نرم کننده استفاده کنید.
  • هنگام استفاده از سفید کننده، با افزودن یک فنجان جوش شیرین به آب شستشو، قدرت تمیز کنندگی کلر و سفید کننده اکسیژن را تقویت کنید.
  • اتوی چسبناک را می توانید با جوش شیرین تمیز کنید. قسمت زیر اتو خود را با جوش شیرین پاک کنید بدون اینکه خراش بر جای بگذارید.

6 ترفند ماشین لباسشویی (ترفندهایی که کار می کنند)
4.ترفندی برای کمک به خشک شدن سریع لباس ها

تصور کنید لباسی را که دوست دارید برای رفتن به مهمانی بپوشید کثیف است شما نه تنها به تمیز بودن آن احتیاج دارید، بلکه برای خشک شدن در سریعترین زمان ممکن فکر می کنید. قبل از اینکه آن را در خشک کن بریزید، دو حوله حمام خشک را به لباس اضافه کنید. آنها به جذب مقداری رطوبت و تسریع روند خشک شدن کمک خواهند کرد.

6 ترفند ماشین لباسشویی (ترفندهایی که کار می کنند)5.معجزه استفاده از یخ

تصور این موضوع که فراموش کرده اید لباس ها را از ماشین لباسشویی درآورید و آنها را روی بند پهن کنید هم باعث احساس بدی می شود و باعث می شود لباس ها چین و چروک داشته باشند.

اما نگران نباشید همه لباس ها را برداشته و یک مشت یخ تکه ای را به همراه پیراهن چروکیده داخل خشک کن بریزید. حداقل 10 دقیقه روی حرارت زیاد غلت بزند.

وقتی چرخه به پایان رسید، بلافاصله پیراهن را برداشته و آویزان کنید. یقه، دکمه های سر دست و درزها را با دست صاف کنید. شما خشک کن بخار را درست کردید. بخار ایجاد شده در اثر ذوب شدن یخ، الیاف را آرام کرده و به از بین رفتن چین و چروک پوست کمک می کند.

6 ترفند ماشین لباسشویی (ترفندهایی که کار می کنند)

اتو کردن لباس بافتنی (راهکارهای از بین بردن چروک لباس بافتنی)

6.ترفندی برای پاک کردن

اگر روی خود ماشین لباسشویی لکه جوهر دارد فقط از پاک کن تخته سفید یا پارچه قدیمی استفاده کنید. اگر سایه های جوهر باقی مانده است، با کمی الکل مالش دهید و با یک پارچه نرم، سطح را پاک کنید. برای پاک کردن جوهر، یک خمیر از جوش شیرین و مالش الکل و اسکراب را با یک پارچه نرم درست کنید.

6 ترفند ماشین لباسشویی (ترفندهایی که کار می کنند)7.از نرم کننده استفاده کنید

گاهی اوقات فاجعه رخ می دهد. خواه یک تصادف باشد یا چیز دیگری، به نوعی ژاکت مورد علاقه شما در خشک کن داغ قرار گرفت و اکنون اندازه آن خیلی کوچک شده است.

نگران نباشید. کافی است محلول آب خنک و نرم کننده مو را مخلوط کرده و ژاکت کوچک شده را در آب بریزید. بگذارید حداقل 30 دقیقه خیس بخورد. نرم کننده مو به آرامش الیاف پشم کمک خواهد کرد بنابراین می توانید ژاکت را به آرامی به شکل اولیه خود بکشید.

6 ترفند ماشین لباسشویی (ترفندهایی که کار می کنند)

آموزش طرز شستن لباس های بافتنی با دست و ماشین لباسشویی + عکس

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.