۷ راه ساده برای استفاده از فنگ شویی در خانه

هدف از تهیه این مقاله معرفی ۷ روش برای استفاده از فنگ شویی در خانه برای داشتن زندگی سرشار از انرژی مثبت می باشد.

کلمه فنگ شویی در لغت، یک روش چینی برای ساخت فضای خانه و یا راهی برای چیدن لوازم خانه بر اساس اصول تعریف شده می باشد. دو اصل مهم در فنگ شویی یین و یانگ هستند. اعتقاد بر این است که بین یین (زنانگی) و یانگ (مردانگی) وجود تعادل یک امر ضروری می باشد. زیرا اساس زندگی، خوبی، بدی، شادی و موفقیت همگی در زن و مرد و تعادل میان آن‌ها نتیجه خواهد داشت.

۷ روش برای استفاده از فنگ شویی در خانه

بهتر است که فضای خانه تان را با انرژی مثبت فنگ شویی پر کنید. تمرین قدیمی چینی ها با محاسبات علمی باعث تعادل انرژی می شود. هدف فنگ شویی دعوت انرژی مثبت به داخل خانه است تا زندگی تان پر از انرژی و با تعادل شود فنگ شویی راهی ساده برای بهبود انرژی فضای خانه است.

محاسبات ما بستگی به فضای مورد نظر دارد و راهنمایی های کلی برای آن وجود دارد.با این روش ها زمان در خانه بودن شما به خوشایند ترین لحظات ممکن تبدیل می شود.

بیشتر بدانید: ۱۰ نکته برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه های ایرانی به سبک مدرن

۱٫موقعیت فرماندهی خود در خانه را چک کنید

در فنگ شویی یکی از مهم ترین سیاست ها حالت فرماندهی است. اساسا این پوزیشن مهم ترین بخش بوده و به وسایل مربوط می شود. در فنگ شویی چینی تخت خواب نشان دهنده شماست، میز نشان دهنده ی کار شماست و اجاق گاز  نشان دهنده ی ثروت شماست.

شاید نتوانید اجاق گاز خود را تکان دهید اما می توانید میز یا تخت خواب خود را در بهترین حالات قرار دهید. اصلی ترین چیز این است که هنگام استفاده از این وسایل در را ببندید. آیا هنگامی که در رخت خواب هستید یا پشت میز نشسته اید، می توانید در را ببینید؟ لازم نیست مستقیما به سمت در باشید اما نباید پشت به آن هم قرار بگیرید. همه این ها به دریافت انرژی مثبت کمک می کنند.

۲٫ از وسایل عمودی استفاده کنید

از وسایل عمودی برای دکور خانه خود استفاده کنید

اضافه کردن چند مجسمه یا شکل عمودی و خطوط صاف نشانه رشد و قدرت شماست. می توانید به طریق مختلفی این کار را انجام دهید. جایی که نور می تابد، یک لوستر آویزان کنید. یک درخت مصنوعی کنار دیوار بگذارید تا بلندتر دیده شود. اگر اتاق دارید، چند قفسه کتاب بلند در آن قرار دهید. با پارامترهایی کار کنید که احساس بهتری در شما ایجاد کند.

چند نمونه عکس قفسه کتاب مدرن و زیبا برای داشتن یک دکوراسیون متفاوت

۳٫ وسایل منزل را تمیز و مرتب کنید

وسایل منزل را تمیز و مرتب کنید

به هم ریختگی باعث می شود نظم و ترتیب ذهن شما خراب شود، چه برسد زمانی که طراحی داخل خانه تان منظم نباشد. در فنگ شویی، به هم ریختگی فضای ارزشمندی را در بر می گیرد که به انرژی نیاز دارد. پیشنهاد می کنیم هر روز محیط خانه تان را تمیز کنید.

این کار نه تنها باعث می شود استرس کمتری داشته باشید بلکه در زمان های شلوغی نظم بیشتری احساس می کنید. علاوه بر آن هر روز شروع جدیدی خواهد بود که باید خلاق تر باشید. یکی از موارد مهم که باید تمیز شود پنجره ها هستند. آن ها را تمیز کنید تا نور آفتاب را به بالاترین حد خود برسانید.

۴٫ قسمت ورودی خانه را طراحی کنید

قسمت ورودی خانه را طراحی کنید

یکی از روش های فنگ شویی چینی، طراحی و مرتب کردن قسمت ورودی خانه می باشد تا شما به محض ورود به منزل حس آرامش را دریافت کنید. آن را از هر گونه شلوغی، کفش یا جوراب خالی کنید، گرد گیری کنید و اگر فضا داشتید، کمی گلدون با گل طبیعی قرار دهید.

یک مهندس و طراح خانه که فنگ شویی را مطالعه کرده (به نام Kristin Esposito) گفته همیشه فضایی درست کنید که برای کفش، آویزان کردن کت و چتر یا … مناسب باشد. همه این وسایل مهم هستند چون انرژی جهان را به خود جذب می کنند‌.

۵) مسیر های عبور در خانه را خلوت کنید

مسیر های عبور در خانه را خلوت کنید

رایج ترین مسیر خانه مسیر اتاق خواب به دستشویی است. آیا مانعی در این بین وجود دارد؟ آیا میزی وجود دارد که ممکن است به آن برخورد کنید؟ به این که چگونه جابجا می شوید فکر کنید و سعی نماید مسیر را خلوت کنید. بازده یا کارایی، اساسی ترین مسئله در فنگ شویی است پس مهم است که موانع را از مسیر بردارید.

دکوراسیون وسایل توسط آینه ها

۶٫ گل یا گیاه بکارید

وقتی در شک و شبهه به سر می برید؛ گیاه بیشتری بکارید” این جمله را شعار اصلی زندگی خود قرار دهید. ما در جستجوی این سوال هستیم که چه مسئله ای به شما کمک می کند ایده آل ترین کار را انجام دهید. اما جواب چیست؟ گیاهان انرژی زیادی دارند و تازگی ، طراوت و حیات را به خانه تان می بخشند.

۷٫ ترکیب کردن فلز در فنگ شویی

ترکیب کردن فلز در فنگ شویی

در تقویم چینی، در سال موش هستیم و عنصر مهم فلز است. عنصر فلزی باید در خانه شما باشد چون به وضوح، تعادل و انرژی خانه و همچنین به خلاقیت و استعداد شما کمک می کند. چند کاسه تزئینی فلزی، مجسمه فلزی یا وسایل کوچک در خانه تان قرار دهید‌.

در فنگ شویی چینی نیازی به خرید وسایل جدید و یا صرف هزینه های زیاد برای دکوراسیون داخلی نیست!!! فقط کافیه که به وسایلی که دارید بهتر نگاه کنید و کمی در زمینه رنگ شناسی و طراحی دکوراسیون مطالعه نمایید.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید