8 راهی که باعث میشود منیزیم، اضطراب و استرس را کاهش دهد.

0
333

روش های کاهش استرس با منیزیم

 

مزایای منیزیم برای اضطراب و استرس قابل توجه است، اما جالب است بدانید ۷۵٪ از مردم کمبود منیزیم دارند. یاد بگیرید چگونه سطح منیزیم خود را به طور طبیعی افزایش دهید.

منیزیم یک ماده معدنی رژیم غذایی ضروری است که برای اضطراب و استرس بسیار مفید است و آن را “Valium طبیعت” و “قرص اصلی شامپاین” نامیده اند. منیزیم در بیش از ۶۰۰ توابع متابولیسم ضروری است، اما این دومین کمبود عمده تغذیه در کشورهای توسعه یافته است.

در طول ۵۰ سال گذشته، مصرف منیزیم در حال کاهش بوده است و میزان اضطراب افزایش یافته است.

این ممکن است بر حسب یک تصادف نباشد. همبستگی بین منیزیم و اضطراب بسیار قوی است که محققان می توانند عمدا باعث ایجاد اضطراب در حیوانات آزمایشگاهی با محرومیت از منیزیم شوند.

۱٫ منیزیم GABA آرام بخش را افزایش می دهد.

استرس یک شمارنده منیزیم با اتصال و تحریک گیرنده های GABA در مغز است. GABA (اسید گاما آمینو بوتیریک) یک انتقال دهنده نورونی مهارکننده اصلی است که ترمزهای فعالیت مغز را به وجود می آورد. هنگامی که GABA کم است، مغز شما در موقعیت “گیرنده” گیر می شود و برای استراحت غیرممکن می شود. اگر به آسانی غرق شوید، بی نظم، همیشه چیزی جدید پیدا می کنید و نگران آن هستید یا با افکار مسابقه ای بیدار می شوید، احتمالا سطح GABA کم است. کمبود GABA با اختلالات مرتبط با استرس مرتبط با اختلالات اضطراب عمومی، حملات هراس و سندرم روده تحریک پذیر همراه است.

۲٫ منیزیم هورمون استرس را کاهش می دهد: 

منیزیم هورمون استرس را آزاد می کند و به عنوان یک فیلتر برای جلوگیری از وارد شدن به مغز عمل می کند. کورتیزول اضافی باعث اضطراب، افسردگی، از دست دادن حافظه، مهار مغزی و انواع اختلالات روانی می شود. دکتر کارولین دین، نویسنده پرفروش چند ساله معجزه منیزیم، کمبود منیزیم را به عنوان یک عامل مهم در حملات اضطراب و حملات وحشت کشف کرده است.

او توضیح می دهد که زمانی که شما تحت استرس هستند، بدن شما هورمون استرس ایجاد می کند که منجر به افزایش توانایی های فیزیکی می شود، که منیزیم را مصرف می کند. پس از مطالعه اثرات منیزیم برای چندین دهه، پیوند بین اضطراب و منیزیم را بسیار قوی پیدا کرده است، که به شدت بیان می کند که برای پایان دادن به اضطراب، باید سطح منیزیم خود را افزایش دهید. یکی از شایع ترین نشانه های کمبود منیزیم، تنگی و گرفتگی عضلات است. عضلات تنگ فقط به شما احساس تنش می کنند، در واقع باعث پاسخ “پرواز یا مبارزه” می شوند که هورمون استرس را از طریق اپی نفرین و کورتیزول آزاد می کند. مصرف منیزیم می تواند به عضلات شما کمک کند و این چرخه بد را از بین ببرد.

۳٫ منیزیم ضد التهاب است.

یکی از مهمترین ویژگی های ضد اضطراب منیزیم این است که  ضد التهاب است. التهاب مزمن می تواند در هر جایی از بدن، حتی در مغز شما نگه داشته شود. التهاب مغز با اضطراب، افسردگی و از دست دادن حافظه ارتباط دارد. داشتن سطح پایین منیزیم بیش از دو برابر خطر ابتلا به سطوح خطرناکی از نشانگرهای ضد التهابی است. پیامرسان های سیستم ایمنی التهابی به نام سیتوکین ها، التهاب مغز را فعال می کنند، بافت را از بین می برد و عملکرد مغز را تغییر می دهد. سیتوکین ها در اضطراب، افسردگی، از دست دادن حافظه، بی تفاوتی، پاسخ های آهسته، تحریک پذیری، عدم تمرکز، اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی و افزایش خطر ابتلا به خودکشی نقش دارند.

۴٫ منیزیم فلزات سنگین را حذف می کند.

فلزات سنگین مانند جیوه، سرب و آلومینیوم به اضطراب و همچنین لیست طولانی از اختلالات عصبی مرتبط هستند. متاسفانه، آنها می توانند فیلتر مغز را ( – مانع خون مغزی – ) عبور دهند و در مغز انباشته شوند. منیزیم با استفاده از اتصال و حذف فلزات سنگین از بدن، یک ماده پاک کننده طبیعی را اعمال می کند. این شروع خوبی است، اما مطمئن نیستم که آیا منیزیم می تواند فلزات سنگین را از مغز حذف کند یا خیر.

۵٫ منیزیم پلاستیسیته مغز را افزایش می دهد:

توانایی مغز شما برای بهبود، ایجاد سلول های مغزی جدید و ایجاد ارتباطات عصبی جدید در طول زندگی به عنوان پیدایش عصبی شناخته شده است. منیزیم یکی از معدود مواد مغذی شناخته شده برای افزایش نوروپلاستی است. افزایش پتانسیل مغزی می تواند به شما کمک کند مغز مضطرب خود را دوباره بسازید. جالب توجه است، شواهدی وجود دارد که افزایش مصرف منیزیم می تواند اثربخشی درمان رفتاری شناختی را در هنگام استفاده از اختلالات اضطرابی مورد استفاده قرار دهد.

۶٫ منیزیم افسردگی را از بین می برد.

اگر اضطراب دارید، ممکن است افسردگی را نیز تجربه کنید زیرا این دو اختلال اغلب با دستان خود روبرو می شوند. در واقع، ۹۰٪ افراد مبتلا به اختلال اضطراب افسردگی و ۸۵٪ افراد مبتلا به اختلال افسردگی عمده با یک اختلال اضطرابی تشخیص داده می شوند.

منیزیم می تواند به هر دو کمک کند.

یک مطالعه نشان داد که منیزیوم به عنوان داروهای ضد افسردگی در درمان افسردگی موثر است. منیزیم اضافی باعث کاهش شدید افسردگی عمومی و اختلال افسردگی شدید، اغلب در عرض یک هفته می شود. منیزیم با بالا بردن سطح سروتونین عصبی تقویت کننده روحیه، باعث افسردگی می شود.

۷٫ منیزیم قند خون را پایدار نگه می دارد.

منیزیم میزان قند خون را تثبیت می کند و این خبر خوبی برای مغز شما است. منبع اصلی سوخت مغز شما، گلوکز است و نیاز به عرضه ثابت دارد. هنگامی که مغز شما سوختی را که نیاز دارد و قند خونتان کم می شود، دریافت نمی کند، غدد فوق کلیه خود را درگیر می کند تا اپینفرین و کورتیزول را آزاد کنید. این امر سبب می شود که قند ذخیره شده برای بازگرداندن سطح خون به حالت طبیعی آزاد شود. اگر تا کنون یک حمله قند خون پایین داشته اید، می دانید که چگونه می تواند آن را احساس کند. علائم یک حمله هیپوگلایسمی به طرز شگفت انگیزی مانند حمله ترسناک – نگرانی، تکان دادن، عرق کردن، ضربان قلب سریع و سرگیجه احساس می شود. اگر شما مشکوک به. این هستید که اضطراب خود به hypoglycemia مرتبط است، مهم است که شما به رژیم غذایی خود نگاهی کنید. مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده را محدود کنید و به جای آن پروتئین، چربی های سالم و کربوهیدراتهای پیچیده را بخورید. و مکمل منیزیم را بگیرید تحقیقات نشان می دهد مصرف ۳۴۰ میلی گرم در روز می تواند باعث کاهش میزان قند خون در افراد مبتلا به هیپوگلیسمی شود.

۸٫ منیزیم شما را در کنترل قرار می دهد.

رسیدگی به کمبود منیزیم می تواند تاثیر عمیقی بر زندگی شما داشته باشد. سطح منیزیم خود را در محدوده سالم قرار دهید و انتظار داشته باشید که خلق و خوی بهتر، انعطاف پذیری بیشتری نسبت به استرس، تمرکز و غلظت بهبود یافته، کاهش میل، افزایش انرژی و خواب بهتر داشته باشید.

این آسان است که ببینید چگونه این تغییر می تواند شما را بیشتر در کنترل زندگی خود دخیل کند.

ممانعت از این فرم منیزیم

اولا، اجازه دهید شما را از بدترین شکل منیزیم دور کنیم. مکمل های ارزان قیمت منیزیم از اکسید منیزیم و سولفات منیزیم استفاده می کنند که برای اثر ملین شناخته شده اند. اکسید منیزیم برای افزایش سطح کل منیزیم مناسب نیست و برای اضطراب شما کاری نخواهد کرد.

✓ مکمل های منیزیم آمازون را برای بهترین انتخاب و ارزش مشاهده کنید تنها ۴ درصد از آن جذب می شود، بقیه به سادگی عبور می کند.سولفات منیزیم، نوعی که در نمک های اپسوم یافت می شود، باعث می شود تا عضلات شکمی در حمام گرم خیس بشوند. اما گرفتن آن بسیار سخت است. این می تواند باعث اسهال چشمگیر و اختلال در توازن الکترولیت شما شود، که منجر به یک وضعیت بالقوه جدی شناخته شده به عنوان hypermagnesemia می شود. در حال حاضر ۳۲ گزارش رسمی FDA در مورد سولفات منیزیم موجب مهار مغز، از دست دادن حافظه کوتاه مدت، آمنیاز، خاموشی و سایر انواع اختلالات روانی شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید