۸ شیوه برای پرتره های کودک (عکاسی از کودکان)

8 شیوه برای پرتره های کودک

بچه ها همواره در حال رشد و تغییر هستند . البته آنها میتوانند پرتره زیبایی برای عکس گرفتن باشند که در سال های متوالی میتوانید با نگاه کردن به تصاویر شاهد بزرگ شدن آنها باشید.اما در عین حال بچه ها یکی از دشوارترین سوژه های پرتره هستند . آنها معمولا به کار شما توجه زیادی نمیکنند و عده کمی از آنها هستند که میتوانند این موضوع را بفهمند که شما میخواهید چه کاری انجام دهید. به همین دلیل وقتی به بچه ها میرسید کمی کارتان متفاوت خواهد شد.عکس گرفتن از بچه ها در سنین متفاوت یک استراتژی بسیار متفاوت از نمایش دادن دوران کودکی ، نوجوانی و همچنین بزرگسالی آنان است. شما میتوانید منتظر باشید تا کودک بنشیند و با او صحبت کنید ، میتوانید از کودک عکس و پرتره اتفاقی بگیرید که بسیار هم جالب خواهد شد.در ادامه ما هشت ایده برای اینکار در اختیار شما قرار میدهیم :

1) قانون اول برای اینکار … !

به طور کلی ، برای اینکار میتوانید از کودکان بزرگتر استفاده کنید ، زیرا آنان ساده تر میتوانند موضوعی را که مطرح میکنید درک کنند ، البته کودکان استثنایی نیز هستند که میتوانند به راحتی صحبت ها و آن چیزیکه شما میخواهید را درک کنند. به عنوان مثال میتوانید از آنها بخواهید مانند یک پرنده رفتار کنند. و همچنین میتوانید از آنها بپرسید که زمانیکه در حال رشد هستند به چه چیزی احتیاج دارند و سپس میتوانید به آنها بگویید که چگونه میتوانند برای عکسی که میگیرید، همانند یک شخص حرفه ای رفتار کنند. در این روش باید در مورد چیزهایی صحبت کنید که بچه ها با آنها آشنا هستند.

2 ) استفاده از وسایل پرطرفدار در پرتره ها:

شیوه های عکاسی از کودکان

گرفتن عکس های کلی و سنگین هنوز آیتم سرگرم کننده ای برای بچه ها نیست. میتوانید این ایده را کمی کوچک کرده و به جای آن به آیتم ها و سوژه های سرگرم کننده که در تصاویر به چشم می آیند نگاهی بیندازید.برای مثال حباب ها سوژه ای عالی برای اینکار هستند و تقریبا در تمام جهان آیتمی پرطرفدار برای کودکان میباشد و همچنین وسایلی مثل بالن نیز میتواند رنگ های روشن را به یک عکس اضافه کنند و به ویژه برای عکس ها و پرتره هایی مثل عکس تولد و … بسیار مناسب باشد. سعی کنید وسایلی که استفاده میکنید ترجیحا مواردی نباشند که تکراری و در هرجایی قابل رویت باشد .

3) آن آیتمی را که میخواهید کودکان آنان را انجام دهند را ابتدا خودتان برایشان انجام دهید :
اقدامات و کارهای ساده نه تنها برای بچه ها قابل درک تر و سرگرم کننده تر است که به احتمال زیاد باعث خنده واقعی آنها میشود . اطمینان حاصل کنید که دودبین تان با سرعت انجام حرکت تان برای عکس گرفتن هماهنگ باشد . سپس میتوانید آن کاری را که میخواهید بچه ها انجام دهند مانند پرش ، اجرا ، آواز خواندن و … را برایشان انجام دهید. خواهید دید که دقیقا همان کاری را که شما انجام میدهید کودکان نیز انجام میدهند و البته بستگی به کودک و سن آنها دارد . شما میتوانید عکس های پیچیده تری از بچه های بزرگتر بگیرید.

4) از یک محیط آشنا استفاده کنید :

شیوه های عکاسی از کودکان

قرار دادن بچه ها در محیطی که با آن آشنا نیستند کمی میتواند برایشان ناخوشایند باشد . به جای استفاده از محیط های ناخوشایند برای کودکان میتوانید از محیط هایی مانند خانه یا حیات خلوت یا پارک موردعلاقه آنها برای عکس گرفتن استفاده کنید. تنظیم دوربین را در جاهایی قراردهید که کودک با آن راحت باشد و احتمال بیشتری برای گرفتن عکس های موفقیت آمیز داشته باشد.

5) از یک اسباب بازی موردعلاقه استفاده کنید :

شیوه های عکاسی از کودکان

میتوانید از فرزندتان بخواهید که با اسباب بازی موردعلاقه خود بازی کنند که این خود سوژه ای برای گرفتن عکس است .

6) از خوراکی های شیرین استفاده کنید :
اکثر بچه ها وقتی خوراکی شیرینی می بینند نمیتوانند لبخند خود را کنترل کنند. به همین خاطر برای عکس گرفتن از دیگر کودکان ابتدا اطمینان حاصل کنید که والدین آنها با این آیتم مشکلی ندارند . خوراکی های شیرین میتواند گزینه بسیار خوبی برای عکس گرفتن باشد مثل آبنات چوبی،رنگارنگ و … میتواند باعث شود کودکان بدون اجبار لبخند بزنند که این آیتم در عکس ها عالی خواهد شد.

7) با بچه ها بازی کنید :

شیوه های عکاسی از کودکان

بازیها میتوانند راهی عالی برای ایجاد لبخند های زیبای کودک و راهی باشد برای اینکه کودک خجالت نکشد . قایم باشک بازی کردن میتواند باعث ایجاد تصاویر زیبایی از بچه ها بشود ( فقط تعدادی از جاها را نشان کنید تا زمان زیادی برای پیدا کردن صرف نکنید). همچنین بازی لی لی نیز میتواند سرگرم کننده باشد و باعث ایجاد عکس های زیبایی شود.به طور کلی کلید کارتان این است که کودک را درگیر یک بازی یا یک کار سرگرم کننده کنید تا خودشان بخندند و قطعا لبخند های واقعی حس زیباتری به تصاویر میبخشند .

8 ) میتوانید در عکس هایتان از والدین فرزندان نیز استفاده کنید :
یکی از بهترین روش های ایجاد لبخند واقعی در عکس کودکان ، حضور والدین آنها در عکس است ، شما میتوانید به والدین شان بگویید که با کودک شان بازی کنند و در این حین از آنان عکس بگیرید. کودکان میتوانند در اینگونه عکس ها با والدین شان بازی کنند  یا به وسیله آنها به هوا پرتاب شوند و یا …

بچه ها موضوع فوق العاده ای برای عکس گرفتن هستند، اما اغلب کار با آنها سخت است. اما در تمام عکس ها به جای اینکه سعی کنید به زور باعث لبخند کودک شوید با ایجاد کارها و بازی های سرگرم کننده حس فوق العاده ای را به عکس ها ببخشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.