راهنمای کامل انتخاب تور مسافرتی مطمئن

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که برای رفتن به مسافرت ترجیح می دهید به جای اینکه همه ی مراحل را خودتان برنامه ریزی کنید از یک تور مسافرتی کمک می گیرید حتما با تعداد و تنوع این تورها مواجه شده اید. در این نوشته یک راهنمای کامل انتخاب تور مسافرتی مطمئن را برای شما گردآوری کرده ایم تا شما راحت تر بتوانید از میان تورهای فراوانی که وجود دارند بهترین آن ها را انتخاب کنید.

مسافرت با تورهای مسافرتی مزایایی دارد از جمله اینکه این تورها به تعداد زیاد به یک منطقه خاص رفت و آمد دارند و به خوبی با ویژگی ها و نقاط دیدنی آن منطقه آشنایی دارند و شما را از سردرگمی برای انتخاب مناطق دیدنی مقصد سفرتان نجات می دهند.

همه چیز درباره انتخاب تور مسافرتی

تقریبا در تمامی ماه های سال، علی الخصوص ماه های پایانی سال، تورهای مسافرتی متقاضیان زیادی دارند، حتی در شرایط نابسامان اقتصادی فعلی باز هم تورها مشتریان خود را داشته و آژانس‌ های مسافرتی هم این روزها حسابی مشغول تبلیغ تور مسافرتی خود هستند. معمولا ساده ترین روش برای انتخاب و رزرو یک تور مسافرتی مناسب جست‌ و جو در صفحات اینترنتی است.

قانونی بودن تورهای مسافرتی را چک کنید

گرچه نادر است اما این احتمال را بدهید که تور مسافرتی که در اینترنت پیدا کرده اید اصلا وجود خارجی ندارد و قصد کلاهبرداری دارد و یا با وجود اینکه وجود دارد به شکل قانونی فعالیت نمی کند. برای این‌ که بتوانید صحت تور مسافرتی که برای سفرتان می‌ خواهید انتخاب کنید را متوجه شوید URL آن را در سایت ساماندهی به آدرس samandehi.ir چک کنید که این سایت در این سامانه ثبت شده باشد.

بررسی قانونی بودن شرکت ارائه دهنده تور مسافری توجه داشته باشید که سایت‌های گردشگری معتبر از نماد اعتماد الکترونیکی که مشخصه‌ای به منظور اعتمادسازی کاربران هنگام مراجعه به سایت‌های اینترنتی است و از طرف وزارت صنعت‌، معدن و تجارت صادر می‌شود، استفاده می‌کنند. برای انتخاب یک تور مسافرتی مطمئن به این نماد توجه کنید.

  • حتما به این موارد قبل از ثبت‌نام و واریز وجه نقدی توجه کافی کنید. درمجموع بهترین کار این است که با دوستان و آشنایان خود يا افرادی که سابقه‌ این دست مسافرت‌ها و استفاده از این تورها را دارند، مشورت کنید و آژانس مناسبی را انتخاب کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که شرکت مورد نظر، قوانین و الزامات امنیتی کشور مبدأ و مقصد را رعایت می‌ کند.

دریافت خدمات به اندازه پول پرداختی

در برخی تورها، شما به اندازه‌ هزینه‌ای که می‌ پردازید، خدمات دریافت نمی‌ کنید. درباره‌ این‌ که هزینه‌ ها صرف چه خدماتی می‌ شود، پرس‌ و‌ جو کنید و اطمینان حاصل کنید که به اندازه‌ مبلغی که می‌ پردازید، خدمات مناسبی دریافت می‌ کنید یا نه.

همچنین درباره‌ هزینه‌ هایی که ممکن است در طول سفر از شما درخواست شود، سوال کنید.

برای اینکه مطمئن شوید دریافت خدمات تور به اندازه پولی که پرداخت کرده اید هست یا نه می توانید به صورت سرانگشتی هزینه ها را برآورد کنید تا تفاوت چشمگیری نداشته باشند. البته طبیعی است که سفر با تور مسافرتی هزینه بیشتری داشته باشد اما این تفاوت نباید بیش از حد باشد. پس مراقب جیبتان باشید.

از مهارت تور لیدر مطمئن شوید

برای انتخاب تور مسافرتی مطمئن یکی از گزینه ها وجود تورلیدر با تجربه و با مهارت است. آشنایی تورلیدر با منطقه و میزان آگاهی او بسیار می تواند در سفر به شما کمک کند و باعث شود لذت بیشتری از سفر خود ببرید. بعضی تورهای مسافرتی از راهنمای تور محلی استفاده می کنند.

آشنایی با کمک‌ های اولیه و آشنایی با محیط برای هر راهنمای توری ضروری است، به علاوه داشتن شخصیت و اخلاق خوب و همچنین مهارت‌ های هدایت تور در شرایط غیر عادی نیز اهمیت دارد. برای اینکه از مهارت تورلیدر مطمئن شوید درباره‌ سابقه‌ همکاری تورلیدر با آژانس اطلاع کسب کنید. تجربه‌ یک راهنمای تور حرفه‌ای در شرایط حساس طبیعی و فرهنگی بسیار حایز اهمیت است.

راهنمای کامل انتخاب تور مسافرتی مطمئن: تورلیدر باتجربه
تورلیدر مناسب

یک تور مسافرتی مطمئن دارای نماد T می باشد.

سایت‌های گردشگری معتبر از نماد اطمینان گردشگری که به نماد T مشهور است، استفاده می‌کنند.

صدور مجوز فعالیت گردشگری در فضای مجازی (نماد گردشگری) که از طرف سازمان میراث فرهنگی صادر می‌شود به نماد اطمینان گردشگری یا نماد T معروف است. تورهای مسافرتی برای فعالیت در فضای مجازی می توانند پس از اخذ مجوز برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی به سامانه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به آدرس: Enamad.ir مراجعه نمایند و این نماد را دریافت کنند.

نداشتن این نماد نشان دهنده بی اعتبار بودن تور مسافرتی نیست اما اگر تور مسافرتی دارای این نماد بود می توان مطمئن شد که مجوزهای لازم را کسب نموده است.

رعایت حداقل موارد توصیه‌ شده از طرف پلیس فتا می‌تواند از بروز کلاهبرداری‌ هایی که از طرف افراد سودجو با استفاده از سایت‌ های نامعتبری که توسط این شیادان طراحی می‌شود، جلوگیری کند.

به نحوه  برنامه‌ ریزی تور دقت کنید

شما به آژانس‌های مسافرتی هزینه می‌پردازید تا بتوانند اوقات فراغت‌تان را به بهترین نحو پر کنند. تورهای مسافرتی آیا فعالیت‌های زیادی برای شما در نظر گرفته‌اند یا بیشتر وقت‌تان در اختیار خودتان است؟ برنامه‌ریزی سفر را از قبل دریافت و توری را انتخاب کنید که در این زمینه اعتدال را رعایت کرده باشد. فعالیت‌های تفریحی زیاد یا بیکار ماندن در طول روز، هر دو می‌تواند سفر شما را ملال‌آور کند.

قبل از انتخاب و رزرو یک تور مسافرتی درباره برنامه ها، نحوه برنامه ریزی و … سوال کنید و آن را با تورهای مسافرتی دیگر مقایسه کنید و توری را انتخاب کنید که بهترین برنامه ریزی و استفاده از زمان را دارد.

برای انتخاب تور مسافرتی مطمئن به نحوه برنامه ریزی تور دقت کنید

راهنمای کامل انتخاب تور مسافرتی مطمئن: برنامه ریزی مناسب
برنامه ریزی

علاوه بر نکاتی که برای انتخاب یک تور مسافرتی مطمئن ذکر شد موارد زیر را نیز بررسی کنید:

  • از نحوه ی انصراف از تور و شرایط آن بپرسید تا اگر بنا به هر دلیلی نتوانستید به این سفر بروید همه ی پولتان از بین نرود.
  • دیگر نکته‌ای که باید در انتخاب تور مسافرتی مطمئن توجه داشته باشید، وجود بیمه در تور مسافرتی است.
  • مواردی که برای ثبت قرار داد امضا می کنید به خوبی مطالعه کنید.
  • وجود اینترنت در طول سفر را جویا شوید
  • از تیپ شخصیتی و سنی همسفران خود اطاعاتی داشته باشید.

برای انتخاب یک تور مسافرتی مطمئن بهترین راه این است که به شکل حضوری به دفتر تور مراجعه کنید و موارد لازم را به صورت حضوری چک کنید اما اگر از سایت های اینترنتی و یا فضای مجازی برای رزو تور استفاده می کنید به مواردی که اشاره کردیم دقت کنید تا بهترین تور مسافرتی را انتخاب کنید. بعد از انتخاب تور مسافرتی مطمئن و رزو آن یک نسخه از قراردادتان را نگه دارید.

توجه داشته باشید که قرارداد تور گردشگری مسافر که مورد تایید سازمان میراث‌ فرهنگی و گردشگری است لازم است در دو نسخه تهیه شود که هر دو از اعتبار یکسان بهره‌ مند بوده و این موضوع در قرارداد ذکر شود، همچنین یکی از این نسخه‌ ها باید در اختیار مسافر قرار گیرد.

پیشنهاد می شود برای اطلاع از ارزانترین مقاصد گردشگری دنیا، این مقاله را مطالعه کنید .

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.