چند نکته روانشناسی کاربردی برای تولید ویدئو مارکتینگ (ساخت ویدئو تبلیغاتی)

همه افراد به دنبال این هستند که فروش بالایی داشته باشند و بتوانند کالا و خدمات خود را به فروش برسانند. برای فروش محصولات و رضایت مشتری میتوان از راه حل ها و شیوه های مهم فروش استفاده کرد اما باید سعی کنید نیاز مخاطب را بشناسید و در تلاش شناخت مخاطب خود از لحاظ روانشناسی باشید. در این پست قصد داریم مهمترین نکات ساخت ویدئو مارکتینگ video marketing (ساخت ویدئو تبلیغاتی برای بازاریابی و افزایش فروش) بر اساس علم روانشناسی را بیان کنیم. پس با ما همراه باشید تا چند نکته روانشناسی کاربردی برای تولید ویدیو مارکتینگ را بررسی کنیم تا اصول ویدئو مارکتینگ را بهتر بشناسید.

ویدئو مارکتینگ چیست؟

قبل از توضیح و بررسی نکات مهم روانشناسی برای تولید ویدیو مارکتینگ بهتر است که توضیح کوتاهی از ویدیو مارکتینگ داشته باشیم که در واقع ویدیو مارکتینگ چیست و چگونه به پیشرفت شغلی و افزایش فروش کمک می کند؟

معمولا افراد و صاحبان کسب و کار امروزه برای افزایش فروش محصولات و خدمات خود از ویدیو ها و فیلم های تبلیغاتی استفاده می کنند چرا که ویدیو ها هم از نظر بصری و هم شنیداری مخاطب را بسیار درگیر می کند که میتواند بسیار تاثیر گذار باشد.

همچنین بخوانید : راهکارهای افزایش فروش در اینستاگرام ( آموزش افزایش فروش اینترنتی )

ویدیو مارکتینگ و یا بازاریابی ویدیو در واقع یکی از شاخه ها و زیر مجموعه های بازاریابی اینترنتی است که برای تبلیغات و افزایش فروش مورد استفاده قرار می گیرند.

معمولا از ویدیو و فیلم ها استفاده می کنند تا یک کسب و کار، محصول یا خدمات، آموزش و … را در اختیار مخاطب قرار دهند.

نکات مهم تولید ویدئو مارکتینگ از منظر روانشناسی

حال که با ویدیو مارکتینگ آشنا شده اید زمان آن فرا رسیده است که نکاتی را مورد بررسی قرار دهیم که در علم روانشناسی شناخته شده و تصویب شده اند و برای تولید محتوا ویدیو مارکتینگ میتوانیم بسیار از آن استفاده کنیم. پس اگر به دنبال چند نکته روانشناسی کاربردی برای ساخت ویدیو مارکتینگ هستید تا تاثیر ویدئو مارکتینگ بر مخاطب را افزایش دهید این پست را تا آخر مطالعه کنید.

از رنگ ها برای جلب نظر مخاطب استفاده کنید

از رنگ ها برای جلب نظر مخاطب استفاده کنید
از رنگ ها برای جلب نظر مخاطب استفاده کنید

یک نکته روانشناسی مؤثر برای تولید ویدئو مارکتینگ که باید درنظر گرفته شود تاثیر رنگ ها بر مخاطب است. همانطور که میتوان حدس زد رنگهای مختلف احساسات مختلفی را در افراد ایجاد می کنند و برخی بهتر در جلب توجه مردم عمل می کنند. به طور مثال همه ما تاثیر رنگ قرمز را تجربه کرده ایم.

مطالب مرتبط : آموزش دریافت ۱۰۰۰ فالوور در اینستاگرام رایگان

با درک اصول تئوری رنگ می توانید توجه را جلب کرده و احساسات خاصی را با محتوای ویدیویی خود تحت تاثیر قرار دهید.

در یک مطالعه کلاسیک در مورد رنگ Satyendra Singh تشخیص داد که فقط 90 ثانیه طول می کشد تا مشتری در مورد یک محصول نظر دهد و 62-90 درصد از این تعامل تنها با رنگ محصول تعیین می شود.

سعی کنید از رنگ عاقلانه استفاده کنید تا شدیدترین و فوری ترین واکنش را در بینندگان ایجاد کنید.

روانشناسی رنگ ها بر این اساس است که:

  • رنگ قرمز اغلب با قدرت، انرژی و عصبانیت همراه است.
  • رنگ آبی حس اعتماد و امنیت را به شما منتقل می کند.
  • رنگ زرد احتیاط را نشان می دهد.
  • رنگ سیاه نشانگر تجمل و انحصار است.

اما مسلماً تئوری رنگ آنچنان که به نظر می رسد سیاه و سفید نیست. کنتراست، سرزندگی، سایه و زمینه همه می توانند ظاهر و احساس فیلم و پیام شما را تغییر دهند.

به عنوان مثال، رنگ قرمز می تواند عشق و علاقه را در تبلیغ روز ولنتاین منتقل کند و در عین حال پیام بسیار متفاوتی را در یک تبلیغ تبلیغاتی سیاسی ارسال کند.

اعتقاد عمومی بر این است که رنگ قرمز اشتها را تحریک می کند و این ممکن است توضیح دهد که چرا بسیاری از مارک های فست فوداز جمله مک دونالد در تمام تصاویر خود به شدت به این رنگ اعتماد می کند.

از قلاب استفاده کنید تا مخاطب را گیر بیاندازید

از قلاب استفاده کنید
از قلاب استفاده کنید

شاید این اصطلاح کمی عجیب و غریب به نظر برسد اما در واقع اصلا این گونه نیست. منظور از قلاب این است که شما باید در 5 الی 3 ثانیه اول ویدیو مارکتینگ خود آن چنان از جلوه های جذاب استفاده کنی که مانند قلاب مخاطب را گیر بیاندازید که ویدیو را تا آخر مشاهده کند.

طبق داده های فیس بوک 65٪ افرادی که سه ثانیه اول فیلم شما را مشاهده می کنند حداقل ده ثانیه دیگر آن را تماشا می کنند و 45٪ دیگر 20 ثانیه محتوای اضافی را تماشا می کنند و این یک نکته روانشناسی کاربردی در ساخت ویدیو مارکتینگ است که بهتر است مورد توجه قرار بگیرد.

در واقع افراد به دنبال جلب رضایت فوری هستند و اگر ویدیوی شما در چند ثانیه اول آنها را گیر نیندازد، احتمالاً مدت زمان بیشتری باقی نمی ماند.

برای آنکه مشتری و مخاطب را خوب درگیر کنید بهتر است که از موسیقی در ویدیو مارکتینگ خود استفاده کنید.

نایک یکی دیگر از استادان موسیقی است. سالهاست که تبلیغات آنها به خاطر هر موضوعی از موضع گیری درباره بی عدالتی نژادی گرفته تا تجلیل از زنان در ورزش مورد تحسین قرار گرفته است.

این نقطه خاص در سال 2020 پخش شد و نه تنها به خاطر تصاویر زیبا اجرا شده بلکه موسیقی پس زمینه ظریف که به تغییر انرژی در کل داستان کمک می کند مورد ستایش قرار گرفت.

بازاریابان می توانند از تاثیری که موسیقی بر مغز شما می گذارد استفاده کنند. با دقت فکر کنید که می خواهید چه احساسی را برای بیننده ویدیوی خود ایجاد کنید، سپس بهترین موسیقی را برای تحقق این امر انتخاب کنید و آن را به شکلی ارائه دهید که مخاطب به همان چیزی فکر کند که شما میخواهید.

در ویدئو تبلیغاتی خود داستان سرایی کنید

داستان سرایی کنید
داستان سرایی کنید

روایتی ایجاد کنید که به بینندگان شما نشان دهد شما می دانید چه احساسی دارند و آنچه را که می خواهند احساس کنند پیش بینی می کنید. اگر بینندگان از نظر احساسی با محتوای شما در ارتباط باشند، احتمالاً تصمیم می گیرند که پیام مهم باشد.

در قالب یک داستان هدف خود را به مخاطب خود بگویید

سعی کنید داستان سرایی کنید و در قالب یک داستان هدف خود را به مخاطب خود بگویید.

احساسات از آنچه مردم به آنها اعتبار می دهند قدرتمندتر است. بسیاری از مردم بر این باورند که آنها بر اساس منطق انتخاب می کنند، اما احساسات در واقع اکثر تصمیمات ما را تحت تأثیر قرار می دهد یا حتی تعیین می کنند.

بینندگان شما به نحوه ارائه اطلاعات بیشتر از ارزش گفته های شما توجه خواهند کرد. این “اثر قاب بندی” نامیده می شود. این بخشی از مغز شما را به نام آمیگدالا تحریک می کند که با احساسات و تصمیمات سر و کار دارد و به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا دست خود را به بخاری نچسبانید یا حتی نباید کفش پاشنه بلند را روی سنگفرش بپوشید.

کمپانی های اتومبیل سازی به دلیل ایجاد ارتباط با خریداران از طریق داستان سرایی مشهور هستند و هیچ مارکی این کار را بهتر از ولوو انجام نمی دهد.

در پایان روز، مردم می خواهند با افراد دیگر ارتباط برقرار کنند و ما اغلب این کار را با به اشتراک گذاشتن احساسات مشترکمان انجام می دهیم. به طور کلی، ویدئو یک رسانه مناسب برای به اشتراک گذاری است، اما فیلم های با محتوای احساسی حتی بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند.

به بینندگان خود یک دلیل برای به اشتراک گذاشتن و یک دلیل برای اتصال بدهید.

در تولید ویدئو مارکتینگ از افراد معتبر استفاده کنید

از افراد معتبر استفاده کنید
از افراد معتبر استفاده کنید

افراد مشهور و محبوب را همه دوست دارند و 100 در 100 طرفداران بسیاری دارند پس شما میتوانید برای ویدیو ها و ویدیو مارکتینگ های خود از افراد معتبر استفاده کنید که ان ها هم از محصولات و خدمات شما استفاده بسیار می کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.