انواع مدل جیب مانتو جدید(مجموعه ی کامل انواع جیب برای مانتو و پالتو زنانه و بچگانه)

جیب ها را می توان بر روی هر لباسی استفاده کرد و محدودیت استفاده برای ان ها وجود ندارد. در ایام دور جیب ها فقط برای نگهداری وسایل استفاده می شدند. اما امروزه در دنیای مد با استفاده از مدل های فانتزی می توان لباس خود را با انواع مدل جیب تزیین کرد. آموزش اندازه گیری لباس به روش متریک (بلوز،شلوار،دامن،بالاتنه) را حتما بخوانید تا بتوانید به راحتی خیاطی کنید و برای ایده گرفتن از مدل مچ آستین پالتو و مانتو (ایده های جذاب برای مچ آستین پالتو و مانتو) و مدل پالتو زنانه با پارچه فوتر مناسب برای خیاطی و دوخت را هم ببینید و بخوانید.

مجموعه ی کامل انواع مدل جیب مانتو های مختلف

جیب ها تنوع زیادی دارند و به دو دسته جیب های خارجی و جیب های داخلی تقسیم می شود و هر کدام از این دو دسته انواع مختلفی دارند.

1.جیب های داخلی

جیب های داخلی به جیب هایی گفته می شود که از داخل لباس دوخته می شوند و فقط قسمت شکاف بالای جیب از بیرون مشخص می شود. این جیب ها در محل درز لباس، مانند درز پهلو یا باقی درز برشهای لباس دوخته می شود. محل قرار گرفتن جیب از خط کمر تا خط باسن کوچک می باشد.

جیبهایی که در درز پهلو قرار می گیرند

این جیبها به صورت شکافی در درز پهلو لباس قابل تشخیص هستند. از بیرون چیزی به جیب دوخته نمی شود و از داخل آستر به آن وصل می شود. این مدل را بر روی شلوار بیشتر دیده اید. لبه جیبی که بر روی شلوار و یا دامن قرار می گیرد می تواند به صورت اریب یا منحنی باشد.

انواع مدل جیب جیب هایی که در درز جلو لباس قرار می گیرند

مانند جیب هایی که در درز پهلو هستند، این مدل جیب هم در قسمت درز به لباس دوخته می شوند با این تفاوت که به درز برش جلو لباس مانند برش عصایی ،دوخته می شود.

انواع مدل جیب جیبهای شکافی

این مدل جیب به درز لباس وصل نمی شود. در قسمت جلوی لباس شکافی ایجاد می کنند و جیب را به آن می دوزند.

انواع مدل جیب مانتوانواع مدل جیب پالتوانواع مدل جیب مانتوجیبهای شکافی با لبه برگردان

بعد از ایجاد شکاف بر روی لباس، لبه ای به جیب وصل می شود که بر روی جیب قرار می گیرد. معمولا برای پالتو یا مانتو های اد اری از این مدل استفاده می شود.

انواع مدل جیب مانتو و پالتوفیلتاب

این مدل جیب بیشتر برای مانتو و پالتو استفاده می شود. به جیب شکافی یک لبه نازک دوخته می شود. مدل جیب فیلتاب در دو نوع یک طرفه و رو طفه وجود دارد.

انواع مدل جیب انواع مدل جیب مانتوجیب فیلتاب یک طرفه

در یک طرف لبه جیب پارچه جدا دوخته می شود.

انواع مدل جیب یک طرفهانواع مدل جیب جیب فیلتاب دوطرفه

در دو طرف لبه جیب پارچه ای به صورت جدا دوخته می شود.

انواع مدل جیب 2.جیب خارجی

مدل جیبهایی که بر روی لباس دوخته می شوند به جیبهای خارجی یا روکار گفته میشوند . معمولا از جنس خود پارچه می باشند یا به عنوان تزیین برای استفاده می شوند که می توان از پارچه های دیگر چه طرح دار یا ساده به عنوان خرج دوخته می شوند.چون جای دوخت جیب از قبل مشخص شده است دقت در دوخت جیب بسیار بالا و دقیق می باشد.

جیب های مستطیل یا مربع

این مدل جیب ها به راحتی و بسیار ساده دوخته میشود. ابتدا پارچه ای به شکل مربع یا مستطیل که سلیقه ای می باشد برش می زنید و بروی مانتو یا لباس خود قرار داده و می دوزید. برای مانتو ها بیشتر از پارچه های طرح دار و یا با پارچه اصلی فرق کند انتخاب می شود.

انواع مدل جیب جیب های منحنی

از انواع مدل جیب می توان به جیب های منحنی اشاره کرد. برای دوخت این مدل جیب نیاز به دقت زیادی است. زیرا در پایین جیب دارای منحنی می باشد که باید با دقت خاصی دوخته شود.دوخت این مدل نیاز به دقت بیشتری دارد. قسمت پایین جیب دارای منحنی است و دوخت قسمت منحنی دقت بالایی می خواهد.

انواع مدل جیب منحنیجیب های چین دار

در این مدل جیب میتوان با ایجاد چین یا پیلی بر روی جیب فضای بیشتری را در ایجاد کرد. این مدل جیب مناسب مانتو و دامن می باشد.

انواع مدل جیب چین دارانواع مدل جیب انواع مدل جیب انواع مدل جیب چین دارانواع مدل جیب

آموزش طرز اتو کردن پارچه مخمل به روش ساده و بدون هیچ آسیبی

جیب پاکتی

مدل این جیب همانند پاکت نامه می باشد ودر قسمت پایین شلوار دارای زاویه می باشد. این مدل جیب معمولا برای پشت شلوار (جین) دوخته می شود. این طرح از جیب برای هم شلوار های شش جیب استفاده میشود.

انواع مدل جیب شلوارانواع مدل جیب شلوارانواع مدل جیب شلوارجیب فانتزی

در طراحی این مدل جیب ها دست طراح باز است و میتواند از همه چیز الهام بگیرد مثل طرح های مختلف گل و حیوانات و یا شکل های دیگر برای تزیین لباس، مخصوصا لباس کودکان استفاده کند که روی لباس دوخته شود. این نوع از مدل ها در طراحی لباس کار بسیار جالبی است و جلوه زیبایی به لباس میدهد. می توان از پارچه ای با طرحها و رنگهای مختلف برای دوخت این مدل جیب ها استفاده کرد.

انواع مدل جیب فانتزیانواع مدل جیب انواع مدل جیب فانتزیانواع مدل جیب فانتزی لباس کودک

انواع مدل جیب فانتزی لباس کودکانواع مدل جیب فانتزی لباس کودکانواع مدل جیب فانتزی لباس کودکانواع مدل جیب فانتزی لباس کودکانواع مدل جیب فانتزی لباس کودک

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.