دعای شب جمعه علامه مجلسی با معنی (الحمدلله من اول دنیا الی فنائها)

دعای علامه مجلسی برای شب جمعه با معنی فارسی را اینجا بخوانید. خواندن دعای مخصوص شب جمعه علامه مجلسی ثواب فراوان دارد و موجب روا شدن حاجات می گردد.

راز و نیاز و عبادت با خدا در روزهای پنجشنبه و جمعه بسیار سفارش شده به خصوص دعا در شب های جمعه بسیار به اجابت نزدیک است. یکی از دعاهای معروف شب جمعه، دعای شب جمعه الحمدلله من اول دنیا الی فنائها از علامه مجلسی می باشد که ثواب فراوانی برای آن ذکر شده است. در ادامه متن دعای منقول شب جمعه علامه مجلسی به همراه معنی فارسی آن آورده شده است. با مینویسم همراه باشید.

دعای مخصوص شب جمعه علامه مجلسی

در در مقدمه‌ی کتاب بحارالانوار ، نهج الفصاحه صفحه 322 و قصص العلماء صفحه 802 آمده است:

علامه محمدباقر مجلسی فرمودند:

روزی در شب جمعه هنگامی که در حال مطالعه بودم این دعا را دیدم و آن را خواندم. یک هفته بعد وقتی خواستم آن دعا را دوباره بخوانم از ملائکه ندایی شنیدم (در حال مکاشفه) که هنوز نوشتن ثواب قرائت قبلی تمام نشده است! این دعای شگفت انگیز این است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلْحَمْدُ لله مِنْ اَوَّلِ الدُّنْیا اِلی فَنائِها وَ مِنَ الآخِرَه اِلی بَقائِها. اَلْحَمْدُاللهِ عَلی کُلِّ نِعْمَه، اَسْتَغْفِرُالله مِنْ کُلِّ ذَنْبٍ وَ اَتُوبُ اِلَیْه، وَ هُوَ اَرْحَمُ الرّاحِمینَ

به نام خدای بخشنده مهربان

ستایش سزاوار خداوند است از ابتدای دنیا تا انتهای آن و از آخرت تا هر زمانی که (تا بی‌نهایت) باقی است. خداوند را ستایش می‌کنم به دلیل تمام نعمت‌هایش! از هر گناهی به درگاه او پوزش طلبیده و توبه می‌کنم. ای دلسوزترین دلسوزان.

نکته: این دعا به نام دعای شب جمعه علامه مجلسی معروف شده است اما این دعا تنها در بحارالانوار آمده و در کتاب‌های دیگر علامه مجلسی و کتاب های دیگر دعا نیامده است بنابراین نمی توان آن را به طور قطع به ایشان نسبت داد اما خواندن آن با نیت صحیح باعث حاجت روایی خواهد شد و هیچ اشکالی ندارد.

همچنین بخوانید: دعای غروب پنجشنبه برای حاجت

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.