ابزار ضروری آرایش چشم

آرایش چشم‌ها در متمایز نشان دادن حالت چهره تاثیر بسزایی دارد و استفاده اصولی از ابزارهای آرایش چشم به زیباتر شدن میکاپ صورت کمک می‌کند. برای این که بتوانید چشم‌هایتان را طبیعی آرایش کنید و بابت ریزش و پخش شدن مواد آرایشی در اطراف چشم‌ها نگرانی نداشته باشید، لازم است از لوازم آرایشی باکیفیت و مرغوب استفاده نمایید تا ضمن افزایش ماندگاری آرایش، از ایجاد آسیب در چشم‌ها و پوست نازک اطراف آن جلوگیری شود. برای آرایش چشم‌ها به ابرازهای آرایشی مخصوص میکاپ چشم نیاز دارید که در این مطلب تعدادی از ضروری‌ترین ابزارهای میکاپ چشم‌ها را معرفی می‌کنیم.

ابزارهای ضروری آرایش چشم‌ها کدامند؟

برای آنکه بتوانید چشم‌های خود را به زیبایی آرایش کنید، به این ابزارها نیاز خواهید داشت:

پرایمر و کانسیلر چشم

پرایمر دور چشم به عنوان زیرساز سایه مورد استفاده قرار می‌گیرد و علاوه بر یکدست کردن پوست اطراف چشم‌ها به افزایش ماندگاری و پایداری سایه و خط چشم بر روی پلک‌ها کمک می‌کند. شما می‌توانید به جای پرایمر از کانسیلر نیز برای پوشش دادن پوست حساس و نازک دور چشم استفاده نمایید‌. به این ترتیب سایه چشم به شکل مناسب‌تری بر روی پلک‌ها می‌نشیند و ظاهر بهتری به چشم‌هایتان می‌دهد.

پودر فیکس

از پودر فیکس بعد از پوشش دادن پلک‌ها با پرایمر یا کانسیلر استفاده کنید تا رطوبت این مواد به خوبی خشک شود و زمینه لازم برای آرایش پایدار و ماندگار چشم‌ها به وسیله سایه و خط چشم فراهم شود. برای استفاده از پودر فیکس می‌توانید مقدار مناسبی از آن را به وسلیه براش به پشت پلک‌های خود بزنید تا شرایط لازم برای اضافه کردن سایه و خط چشم مهیا شود.

پودر فیکس برای آرایش چشم

ریمل

داشتن مژه‌های حجیم، بلند و حالت‌دار از اصلی‌ترین فاکتورهای زیبایی چشم‌ها محسوب می‌شود. برای این که جلوه آرایش چشم‌های خود را افزایش دهید می‌توانید از انواع ریمل‌های حجم دهنده، حالت دهنده و بلند کننده مژه استفاده کنید تا مژه‌هایتان پرپشت و تیره نشان داده شوند و مشکل نازک و کوتاه بودن آن‌ها به طور کامل برطرف شود.

برخی از ریمل‌ها ضد آب هستند و می‌توان از آن‌ها در محیط‌هایی مانند استخر یا جریان مهمانی‌های طولانی و بلند استفاده نمود‌. برای خرید انواع ریمل در سایت موتن رو لازم است برند و مدل ریمل مورد نظر خود را در بخش جستجو سرچ کنید و محصول مد نظر خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید.

خط چشم و مداد چشم

خط چشم‌ها به طور معمول حالتی مایع دارند و با قلمی نازک بر روی بن مژه کشیده شده و پس از مدت زمان کوتاهی خشک خواهند شد. آرایش چشم با خط چشم نسبت به مداد چشم سخت‌تر است، اما خط چشم‌ها در مقایسه با مدادهای چشم ماندگاری بالاتری دارند و احتمال پخش و پراکنده شدن آن در اطراف چشم‌ها کمتر است. با استفاده از مداد چشم می‌توانید گوشه چشم‌ها را آرایش کنید و سپس از خط چشم برای آرایش پلک‌ها بهره بگیرید. کارایی خط چشم و مداد چشم باعث بزرگ و کشیده نشان دادن چشم‌های شما خواهد شد.

سایه چشم

دیگر ابزار لازم و ضروری برای آرایش چشم‌ها، سایه چشم است که تاثیر چشمگیری در جلوه و زیبایی آرایش چشم‌ها دارد. سایه‌های چشمی که برای میکاپ خود از آن‌ها استفاده می‌کنید در انواع مدل‌های پودری، مایع و مدادی وجود دارند و تنوع رنگ آن‌ها به اندازه‌ای بالا است که اختیار عمل کامل برای انتخاب طیف رنگ دلخواه جهت آرایش پلک‌هایتان را داشته باشید.

سایه چشم

سایه‌های پودری در پالت‌های سایه رنگ‌های مختلفی را برای آرایش به شما ارائه می‌دهند و ممکن است رنگ آن‌ها مات یا براق باشد. سایه‌های مایع نیز همانطور که از نامشان مشخص است روی پلکتان احساس رطوبت ایجاد می‌کند و بعد از این که آن‌ها را روی پلک‌ها می‌کشید خشک خواهند شد. انواع سایه‌های مدادی نیز دارای بافتی کرمی و نرم هستند و به شما برای افزایش دقت در آرایش چشم‌ها کمک می‌کنند.

فرمژه

فرمژه‌ها ابزارهایی برای حالت دادن به مژه‌ها هستند و می‌توانند مژه‌های شما را فر و حالت‌دار نشان دهند. برای این که ظاهری ایده‌آل به مژه‌های خود ببخشید، بهتر است پیش از استفاده از ریمل‌های حالت دهنده، از فرمژه استفاده کنید تا در مژه‌هایتان تغییر حالت ایجاد شود و میزان حالت پذیری آن‌ها برای ریمل زدن افزایش یابد. فرمژه‌ می‌تواند مژه‌ها را به شکل طبیعی بلند و حالت‌دار نشان دهد.

کلام پایانی

توجه به انتخاب، خرید و استفاده از لوازم آرایشی باکیفیت و مرغوب برای میکاپ چشم‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با استفاده از ابزارهای آرایشی معرفی شده در متن و توجه به ترفندهای آرایش چشم می‌توانید چشم‌های خود را به بهترین شکل آرایش کرده و از زیبایی آرایش خود لذت ببرید.

توجه داشته باشید که اصالت برند تولید کننده این لوازم آرایشی تضمین سلامت پوست و چشم‌های شما خواهد بود. از آنجایی که مواد تشکیل دهنده لوازم آرایش چشم در تماس مستقیم با چشم‌ها به عنوان حساس‌ترین اعضای بدن قرار می‌گیرند، برای محافظت از سلامت چشم‌ها و جلوگیری از آسیب‌هایی مانند التهاب، عفونت، خارش، سورش و … لازم است از لوازم آرایشی استاندارد و باکیفیت ساخت برندهای مطرح و نام آشنا استفاده کنید‌.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.