اطلاعات کامل درباره حیواناتی که نماد و سمبل کشورها هستند

از مهمترین روش های بازاریابی و معرفی یک کشور تعریف و توسعه یک سمبل به عنوان نماد برند آن کشور است. سران برخی از کشور ها، با توجه به بعضی خصوصیات بارز حیوانات، آنها را به عنوان نماد کشور خود انتخاب نمودند. به عنوان مثال چین و استرالیا در برند سازی کشور خود، همراه برنامه های تاثیرگذار، بسیار موفق عمل کرده اند. در این مطلب قصد داریم شما را با حیواناتی که نماد و سمبل کشورها هستند آشنا سازیم.

۱۰ مکانی که بهترین حیات وحش و طبیعت دنیا را دارد

حیواناتی که نماد و سمبل کشورها هستند

حتی اگر اهل مسافرت هم که نباشید که بدانید کدام حیوان و به چه دلیل نماد و سمبل یک کشور شناخته شده بسیار جالب است و باعث ارتقا سطح اطلاعات عمومی شما می شود.

1. سگ آبی سمبل کشور کانادا

سگ آبی نماد و سمبل  کشور کانادا محسوب می شود و به دلیل خرید و فروش پوست این حیوان در پیشرفت کانادا ، زمان استعمار بریتانیا نقش بسیار مهمی دارد. تصویر سگ آبی (castor canada) را می توانید بر روی بعضی از سکه های کانادا و برخی تمبرهای پستی این کشور مشاهده. سگ آبی نمادی از تدبیر و سازندگی نیز می باشد.

سگ آبی سمبل کشور کانادا
سگ آبی سمبل کشور کانادا

2. کانگورو نماد کشور استرالیا

کانگورو نماد و سمبل کشور استرالیا می باشد و حدود شصت و سه گونه از این جانور کیسه دار در کشور استرلیا زندگی می کنند. زیستگاه بعضی از گونه های کانگورو در کشور گینه نو نیز وجود دارند.  «شترمرغ» و «کوآلا» از دیگر نماد ها این کشور می باشد.

کانگورو نماد کشور استرالیا

3. خروس نماد کشور فرانسه

خروس به عنوان یکی از نمادهای کشور فرانسه و پرتغال محسوب می شود. اما خروس های فرانسوی شهرت بسیاری دارند. خروس در فرانسه به سقوط امپراتوری رم غربی و ظهور دوباره سرزمین گل «فرانسه قدیم» اشاره می کند. خروس نماد ایمان و عدالت در پرتغال و همچنین خروس وابستگی به خورشید، چالاکی، غرور، دنیای مردگان، شجاعت و برتری می باشد.

خروس نماد کشور فرانسه

4. شیر سمبل انگلستان

شیر به عنوان نماد و سمبل رسمی کشور انگلستان می باشد و حتی تصویر آن روی نشان و علائم سلطنتی و برخی از سکه های واحد پول این کشور نقش دارد.

اما کشورهایی همچون ایران، بلغارستان، چک، دانمارک، اتیوپی، فنلاند، مقدونیه، مونته نگرو و چند کشور دیگر نیز شیر (lion england) را نماد کشور خود می دانند و علت آن ، گونه های خاص شیر در هر منطقه می باشد. شیر نماد شجاعت، عدالت، شکوه، و جلال، قدرت، نجابت می باشد و از همه مهم تر او را نماد سلطنتی می خوانند.

شیر سمبل انگلستان

دانلود والپیپر شیر برای کامپیوتر با کیفیت فول اچ دی

5. پاندا سمبل کشور چین

زیستگاه  اصلی پاندا چین مرکزی می باشد و پاندا (panda) مترادف با نام کشور چین است و چینی ها این جانور را به عنوان یک گنجینه ملی خود می داند.

پاندا سمبل کشور چین
پاندا سمبل کشور چین می باشد

6. عقاب ماهي خوار سرسفيد نماد کشور آمریکا

 از سال 1782 ميلادي عقاب ماهي خوار سر سفيد به عنوان نماد ملي ايالات متحده انتخاب شده است. تصوير اين عقاب روي مهر رياست جمهوري ايالات متحده و نيروي هوايي اين کشور و برخي از سکه هاي آن ديده مي شود.

عقاب ماهي خوار سر سفيد نماد کشور آمریکا

تصویر زمینه عقاب سرسفید برای کامپیوتر و لپ تاپ

7. پوما یا یوزپلنگ آمریکایی جنوبی نماد آرژانتین

پوما نام نماد و سمبل کشور آرژانتین است. شاید تا به حال پوما (puma) را فقط به عنوان یک برند ورزشی شناخته باشید اما در اصل این نام یک پستاندار از Yokun از نژاد گربه سانان که در کانادا تا آمریکای جنوبی زندگی می کند می باشد. در ایران آن را به عنوان شیر کوهی و در کشور های دیگر پلنگ فلوریدا و گربه وحشی می شناسند.

پوما یا یوزپلنگ آمریکایی جنوبی نماد آرژانین

8. جگوار یا پلنگ خالدار آمریکایی سمبل کشور برزیل

نماد کشورهای برزیل و گینه جگوار (brazilian jaguar) یا پلنگ خالدار آمریکایی می باشد  و نماد پیام آوری، روح جنگل و قدرت است.

جگوار یا پلنگ خالدار آمریکایی
جگوار یا پلنگ خالدار آمریکایی

50 عکس پلنگ وحشی و پلنگ سیاه با کیفیت full HD

9. لاما سمبل کشور بولیوی

نماد کشور بولیوی لاما (llama) می باشد و تصویر آن روی پرچم این کشور وجود دارد و همچنین بر روی نشان های رسمی بولیوی دیده می شود.

لاما سمبل کشور بولیوی
لاما سمبل کشور بولیوی

10. کندور سمبل بولیوی

کندور در سلسله جبال آند آمریکای جنوبی زندگی می کند و یکی از نمادهای اصلی کشورهای شیلی، اکوادور و کلمبیا محسوب می شود.

کندور نماد بولیوی

11. ببر سیبری نماد کشور کره شمالی

نماد کشور کره شمالی ببر سیبری (North-Korea Siberian-tigers) است.ببر نماد قدرت روحانی و نیروی غیر مادی است.

North-Korea Siberian-tigers
ببر سیبری نماد کشور کره شمالی

دانلود عکس ببر سیاه وحشی برای بک گراند لپ تاپ

12. ببر مالزیایی نماد کشور مالزی

نماد کشور مالزی نیز ببر مالزیایی (Malaysia_tiger) است. ببر نمادی از انجام اعمال در زمان مناسب، تجزیه و تحلیل آنی و از خود گذشتگی می باشد.

ببر مالزیایی نماد کشور مالزی
ببر مالزیایی نماد کشور مالزی

13. گرگ خاکستری نماد کشور ترکیه

کشور ترکیه نماد گرگ خاکستري (wolf-TURKISH) را به عنوان سمبل آزادي و عدم تسليم در برابر بيگانه برای خود انتخاب کرد.

گرگ خاکستری نماد کشور ترکیه

بزرگترین گونه گرگ جهان را مشاهده کنید 

14 حیواناتی که نماد کشور هندوستان هستند

  • ببر بنگال

یکی از نمادهای ملی کشور هند ببر بنگال است که گونه سلطنتی آن نماد ملی کشور بنگلادش است.ببر نمادی از موجودی خلاق، قدرتمند، وحشی و مخرب است.

«ببر بنگال» یکی از نمادهای ملی کشور هند است که گونه سلطنتی آن نماد ملی کشور بنگلادش است؛ دیگر نماد ملی کشور هند «طاووس» است. علاوه بر این «ببرسیبری» نیز نماد کشور کره شمالی و «ببر مالزیایی» نماد کشور مالزی است. ببر نمادی از قدرت روحانی و نیروی غیر مادی است.

این حیوان نمونه ای بارز از جانوران خلاق، قدرتمند، وحشی و مخرب است، نمادی از انجام اعمال در زمان مناسب، تجزیه و تحلیل آنی و از خود گذشتگی. «قمری» نیز به عنوان نماد جهانی صلح و بی گناهی شناخته شده. در روزگاران گذشته و در افسانه های یونانی آن را پرنده آتن خوانده و نشانه زندگی مجدد می دانستند .

tiger bangal

  • طاووس

زادگاه طاووس هندوستان است و این پرنده زیبا نماد ملی هند محسوب می شود. در اکثر فرهنگ ها طاووس نماد الهی و دینی است و جایگاهی فراتر از زیبایی ظاهری دارد.

طاووس یکی از نماد هندوستان

  • گاو نر

در نظر مردم هند گاو مظهر باروری و حیوانی مقدس محسوب می شود و گاو ماده آرزوها را برآورده می کند. اما تصاویر گاو نر دارای سر آدمی و بال، وظیفه نگهبانی و حفاظت را به خصوص در تندیس های تو آشوری دارد. در دروازه شرقی کاخ ملل تخت جمشید نیز چنین تصویری دیده می شود.

گاور نر یکی از نماد های کشور هندوستان

در دیدگاه  عبرانیان و بعد از آن دیدگاه رومیان به منزله عهدی است که با یکی از خدایان بسته شده است. رسم قربانی کردن گاو در سال نو و جشن های بهاری در بین النهرین و مناطق دیگر با میترا، خوشه های گندمی را به تصویر می کشد که از خون گاو جوانه می زند.

در گذشته بسیاری از ریتون ها را به شکل سر گاو درست می کردند و باور داشتند که قدرت درونش به کسی که آن را می نوشد، منتقل می شود. علامت گاو که با نام ثور شناخته می شود یکی از صورت های فلکی است و ظهور دوباره بهار را نوید می دهد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.