گلهای آپارتمانی که به نور زیاد احتیاج ندارند و سایه دوست هستند

گلهایی که به نور زیاد نیاز ندارند

در این پست گلهای آپارتمانی که نیاز به نور زیاد ندارد ارائه شده است.

پرورش گیاهان آپارتمانی در خانه یا اتاق حتما نیاز به نور مستقیم ندارد. این 7 گیاه در شرایط کم نور رشد می کنند و رشد آنها نیز آسان است. برای نگهداری این گیاهان به هیچ عنوان دچار دردسر نخواهید شد. با مینویسم همراه باشید تا گلهای آپارتمانی که به نور زیاد احتیاج ندارند و به نوعی در دسته گیاهان آپارتمانی مقاوم قرار می گیرند را برایتان نام ببریم.

گلهای آپارتمانی بدون نیاز به نور خورشید زیاد

7 گیاه آپارتمانی سایه دوست:

زاموفیلیا

زاموفیلیا یکی از گیاهان آپارتمانی سایه دوست است و یک انتخاب مناسب برای نگهداری در خانه است. زاموفیلیا یک گیاه سایه دوست است که با نور کم مشکلی ندارد و رشد بی دردسری دارد. همچنین به آبیاری کمی احتیاج دارد و در برابر شرایط داخل خانه و همچنین خشکی مقاوم است. برگهای سبز رنگ و درخشانی دارد و کم توجهی را تحکل میکند.

گلهای آپارتمانی که به نور زیاد احتیاج ندارند

سانسوریا

این گیاهان یکی از سازگارترین گیاهان سایه دوست آپارتمانی هستند که در نور غیر مستقیم به خوبی رشد میکنند. همچنین در برابر آفتاب نیز مقاومند. دامای گرم را ترجیح میدهند. همچنین به آبیاری زیاد احتیاج ندارند و اگر بیش از حد آبیاری شوند حتما دچار پوسیدگی خواهند شد. سعی کنید به فاصله دو آبیاری خاک گیاه خشک شده باشد. برگ های گیاه را خیس نکنید چرا که نیازی به رطوبت اضافی ندارد. سالانه دوبار گیاه را کود بدهید.

درباره نحوه پاجوش زدن سانسوریا بیشتر بخوانید

گلهای آپارتمانی که به نور زیاد احتیاج ندارند

پتوس

مراقبت از پتوس بسیار آسان است ، این گیاه دوست داشتنی راهی آسان برای افزودن مقداری سبزی در خانه شما است. این گیاهان از طیف وسیعی از محیط ها لذت می برند. آنها در نور روشن ، غیر مستقیم و همچنین نور کم خوب عمل می کنند و می توانند در خاک خشک یا گلدان های آب رشد کنند. آنها در خاک غنی از مواد مغذی رشد می کنند ، اما تقریباً در خاک فقیر از نظر مواد مغذی نیز رشد می کنند. گیاهان پتوس به دلیل اینکه می توانند نور کم را تحمل کنند ،مناسب نگهداری در خانه هستند. در حالی که پتوس طیف گسترده ای از شرایط نوری را دوست دارد، اما در نور مستقیم خورشید خوب عمل نمی کند. پتوس به دلیل این که می تواند در آب یا در خاک خشک رشد کند بسیار محبوب است. قلمه ها را می توان از گیاه مادر گرفته و در آب ریشه دوانده و به عنوان گیاه آپارتمانی در آب نگهداری کرد.

گلهای آپارتمانی که به نور زیاد احتیاج ندارند

گل گندمی

گیاه گندمی تقریبا در هر نوع محیط و آب و هوایی قابلیت رشد دارد. میتوانید در فضاهای مختلف خانه از آن استفاده کنید. یکی از بهترین گیاهان که سازگاری بسیار با محیط آپارتمان دارد. بسیار کم دردسر و کم توقع است و نگهداری آن بسیار آسان است. همچنین یکی از گیاهان آپارتمانی مناسب برای تصفیه هوا نیز می باشد و خاصیت تصفیه کنندگی آن باعث محبوبیت دو چندان آن شده است. یک انتخاب عالی برای سلامتی خواهد بود. گندمی رشد سریعی دارد. به یاد داشته باشید نور زیاد و مساقیم باعث سوختن برگهایش می شود. آبیاری بیش از حد باعث پوسیدگی میشود. بعد اط خشک شدن خاک به آن آب بدهید.

گلهای آپارتمانی که به نور زیاد احتیاج ندارند

آگنولما

یکی از گیاهان تزئینی زیبا و محبوب و جزو گل های آپارتمانی بدون نیاز به نور زیاد است که میتواند در سایه رشد کند. ناگفته نماند برخی ازگونه های آن نور بیشتری احتیاج دارند. اما از قرار دادن در نور مستقیم خودداری کنید. در فصل تابستان به طور منظم ابیاری کنید و آب اسپری کنیئ اما در زمستان آبیاری را کاهش بدهید.

گلهای آپارتمانی که به نور زیاد احتیاج ندارند

نخل شامادورا

این نخل را به راحتی میتوانید در منزل نگهداری کنید. این گیاهان اکثرا سرسبز و پر هستند. اگر نور مناسبی داشته باشد که بهتر در غیر این صورت نگران نباشید. این گیاه بدلیل اینکه در خانه است گل نمیدهد اما شاداب است. این گیاه با نور کم و مصنوعی هم طراوت خود را دارد و می توان گفت جزو گل های آپارتمانی بدون نیاز به نور آفتاب می باشد.

گلهای آپارتمانی که به نور زیاد احتیاج ندارند

بامبو

معمولا بامبو را در آب نگداری میکنند که در این صورت باید هفته ای یک بار آب آن را عوض کنید. اگر در خاک است باید خاک مرطوب باشد ولی از بیش از حد خیس بودن آن جلوگیری کنید.این گیاه به نور غیر مستقیم نیازدارد و از گل های آپارتمانی که به نور زیاد احتیاج ندارند می باشد. نور مستقیم باعث سوزاندن برگها میشود.
در صورت مشاهده سوختگی در برگها گیاه را به مکان کم نور تری منتقل کنید.

گلهای آپارتمانی که به نور زیاد احتیاج ندارند

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.