آکواریوم در فنگ شویی، آکواریوم چگونه می‌تواند انرژی خانه را بهبود بخشد؟ 

نقش آکواریوم در فنگ شویی

در فنگ شویی ماهی یکی از نمادهای مهم است و به معنی وفور و پشتکار است. در این نوشته اطلاعات خوبی درباره تاثیر آکواریوم در فنگ شویی مانند جای آکواریوم در فنگ شویی، تعداد ماهی آکواریوم در فنگ شویی و غیره صحبت می شود.

فنگ شویی یک فلسفه‌ی باستانی در چین محسوب می‌شود. در حقیقت، کلمات فنگ شویی در زبان چینی به معنی «باد» و «آب» هستند. این فلسفه با انرژی و همچنین نمادها کار می‌کند تا میزان انرژی خانه‌ی شما را متعادل سازد تا بتوانید در هماهنگی با محیط زندگی کنید. به دلیل این ارتباط با طبیعت، کاملاً طبیعی است یکی از مهم‌ترین نمادها در فنگ شویی، ماهی باشد. ماهی همواره نماد وفور در شرق آسیا بوده است. ماهی و برنج، عناصر اصلی برای این فرهنگ‌ها و یک مولفه‌ی قابل توجه از اقتصاد به شمار می‌روند. ببینیم نقش آکواریوم در فنگ شویی چیست.

آکواریوم در فنگ شویی (نمادشناسی ماهی)

ماهی کپور چینی بسیار شبیه به سالمون است. این ماهی‌ها برای پشتکارشان شهرت دارند چراکه خلاف جریان آب شنا می‌کنند. اگرچه شنا به سمت سر منشا رودخانه بسیار دشوار است اما نشانگر قدرتی است که در این مسیر پرورش می‌یابد. ماهی کپور به انسان یادآور می‌شود که می‌توانیم از میان سختی‌ها عبور کنیم و به پاداش بزرگ دست پیدا کنیم. در آسیا، داستانی در مورد ماهی کپوری وجود دارد که در رودخانه زرد شنا می‌کرد و از دروازه‌ی اژدها عبور کرد تا تبدیل به یک اژدها قدرتمند شود. 

آکواریوم در فنگ شوییدر فنگ شویی، ما همچنین می‌بینیم که ماهی می‌تواند آزادانه حرکت کند، بدون هیچ مانعی. شنای ماهی در آب (مانند آب یک آکواریوم) نمادی از کنار زدن انرژی‌ها و ایجاد یک جریان در زندگی است. 

همچنین بخوانید: هدف اصلی فنگ شویی چیست

المان آب در آکواریوم فنگ شویی

زیبایی کار کردن با آکواریوم فنگ شویی این است که می توان از المان آب در چیدمان فنگ شویی خانه‌ی خود استفاده کرد. المان آب نیز مانند ماهی به جریان انرژی، ثروت و فرصت‌ها در زندگی اشاره دارد. داشتن یک آکواریوم باعث می‌شود بتوان از المان آب به روشی استفاده کرد که همواره تازه و در گردش می‌ماند و در خود زندگی طبیعی (ماهی) را شامل می‌شود. 

محل قرارگیری آکواریوم در فنگ شویی

بهترین مکان‌ها برای قرار دادن آکواریوم فنگ شویی کجاست؟

شما باید زمانی را صرف نقشه‌ی باگوا فنگ شویی خانه‌ ی خود کنید. زمانی که قسمت موردنظرتان را انتخاب کردید، را در آنجا قرار دهید تا انرژی افزایش یابد. برخی از توصیه‌ها برای قرار دادن آکواریوم فنگ شویی عبارتند از:محل قرارگیری آکواریوم در فنگ شویی

 • ناحیه ثروت (Xun) اگر می‌خواهید با ثروت و دارای کار کنید.
 • ناحیه شغل (Kan) می‌تواند با آکواریوم فنگ شویی به منظور ایجاد انرژی بیشتر و فعالیت در زندگی حرفه‌ای فعال شود.
 • ناحیه خانواده (Zhen) به منظور ایجاد حرکت با شروع چیزهای جدید و هماهنگی بیشتر در خانواده مفید خواهد بود.

آکواریوم فنگ شویی را می‌توان در اتاق‌هایی با کارکردهای خاص قرار داد، مانند:

 • قسمت ورودی به منظور خوشامدگویی به ثروت و انرژی هستی در زندگی.
 • دفتر اداره به منظور دعوت از وفور و ثروت.

از قرار دادن آکواریوم در اتاق با هدف فنگ شویی اجتناب کنید.

نکاتی در مورد آکواریوم در فنگ شویی

در فنگشویی چه نوع ماهی برای آکواریوم بهتر است و چه تعداد ماهی باید در آکواریوم قرار بگیرد.

انواع ماهی 

برای یک آکواریوم فنگ شویی داخل خانه، ما معمولاً ماهی قرمز که نوعی ماهی کپور است را پیشنهاد می‌کنیم. این نوع ماهی‌ما به دلیل رنگشان بسیار خوش‌یمن و فرخنده هستند و ثروت و شانس خوب را جذب خانه می‌کنند. اما در مجموع، اگر به نوع دیگری از ماهی علاقه دارید، باز هم می‌توان از آن‌ها در فنگ شویی استفاده کرد. پیش از خرید، از نحوه‌ی مراقبت مناسب ماهی که می‌خواهید بخرید، اطمینان حاصل نمایید. 

تعداد ماهی در آکواریوم نشانه چیست؟

مهم‌ترین نکته، داشتن مخزن متناسب با تعداد ماهی‌ها، مکانی که در دسترس دارید و زمانی که برای مراقبت از ماهی‌ها می‌توانید صرف کنید، است. داشتن ماهی‌های مریض در یک مخزن کثیف که فضای زیادی را اشغال می‌کند، برای فنگ شویی خوب نیست. 

 • دو ماهی می‌توانند نماینده‌ی یین و یانگ باشند. یک جفت ماهی یکی از هشت نماد بودیسم به شمار می‌رود.
 • سه ماهی نماینده‌ی شروع جدید و هماهنگی خانواده است.
 • 5 ماهی، تعادل را به زندگی دعوت می‌کند.
 • 9 ماهی یا مضارب 9 (در صورت داشتن یک آکواریوم بزرگ)، عدد کامل و عدد شانس در فنگ شویی به شمار می‌رود.

ایجاد تعادل بین پنج المان با آکواریوم

اگر می‌خواهید تاثیر فنگ شویی فضای خود را بیشتر کنید، می‌توانید از آکواریوم خود به منظور ایجاد تعادل بین پنج المان استفاده کنید. به عنوان مثال،

 • المان زمین با سنگ و ماسه.
 • المان فلز را می‌توانید با تزئینات فلزی ایجاد کنید.
 • المان آب همان المان آب تازه در آکواریوم است.
 • المان چوب با گیاهان آبزی (استفاده از گیاهان مصنوعی نیز اشکالی ندارد).
 • المان آتش را می‌توان در رنگ ماهی قرمز، نورپردازی و حتی انرژی ماهی یافت.
آکواریوم یک روش عالی به منظور آوردن انرژی ماهی به فضای داخلی خانه محسوب می‌شود زیرا همه نمی‌توانند یک استخر در حیاط خانه داشته باشند. نگهداری خوب از یک آکواریومی که شامل المان‌های آب و ماهی است، می‌تواند شانس، فراوانی و جریان انرژی را به زندگی شما بیاورد. مطمئن شوید که از میزان مراقبتی که آکواریوم نیاز دارد، اطلاع کامل دارید. اگر مطمئن نیستید می‌توانید از یک آکواریوم در خانه مراقبت کنید، می‌توانید از موتیف ماهی با همان نیت در کارهای هنری بکار رفته در خانه استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.