داستان روز عرفه برای کودکان + نقاشی روز عرفه

در این مطلب داستان کودکانه روز عرفه بهمراه نقاشی کودکانه روز عرفه را در اختیار شما قرار داده ایم که با استفاده از آن روز عرفه را به زبان کودکانه برای کودکان توضیح دهید.

روز عرفه به عنوان روزی که درهای رحمت خداوند گشوده می شود، برای مسلمانان اهمیت زیادی دارد و اعمال مختلفی را به جا می آورند. با نزدیک شدن به روز عرفه 1401، ممکن است بسیاری از کودکان در مورد روز عرفه اطلاعات چندانی نداشته باشند و باید به زبان ساده و کودکانه روز عرفه را به آنها توضیح داد. در این مطلب می خواهیم داستان روز عرفه برای کودکان + نقاشی روز عرفه را با شما به اشتراک بگذاریم تا توضیح روز عرفه برای کودکان راحت باشد. پیشنهاد می کنم برای معرفی روز عرفه برای کودکان، این مطلب را از دست ندهید.

همچنین در مینویسم می توانید فواید خواندن آیت الکرسی برای کودکان را مطالعه کنید.

داستان کودکانه روز عرفه

روزهایی در سال وجود دارند که روز مهم و باشکوهی هستند و معصومین و امامان به انجام اعمال خاصی در این روزها سفارش کرده اند. یکی از این روزها روز عرفه است. به نهمین روز ازماه ذی الحجه روز عرفه گفته می شود که هرسال افرادی که به مکه می روند، در صبح روز عرفه در محلی به نام عرفات که در اطراف کوه واقع شده، گرد هم می آیند و بعد از نماز ظهر و عصر به خواندن دعا و راز و نیاز مشغول می شوند و بعد از مغرب به سمت مشعر الحرام حرکت می کنند.

در روز عرفه بوده که پیامبر (ص) سخن تاریخی خود را با مردم درمیان گذاشت و آنها را به وفاداری در امانت، پرهیز از مال حرام، نیکی با خانواده و همسر و برادری با یکدیگر فراخواند.

افرادی که در حج و صحرای عرفه حضور دارند، به دعا و راز و نیاز مشغول می شوند. پیامبر (ص) در مورد روز عرفه فرموده اند که بعد از اینکه حاجیان در مکه اعمال روز عرفه را به جا می آروند خداوند رو به فرشتگان می کند و می گوید شاهد باشید که من این افراد را آمرزیدم و حالا پاک و مطهر هستند.

علاوه بر افرادی که در مکه حضور دارند، همه ما می توانیم در فضای باز و بدون سقف، اعمال روز عرفه را به جا بیاوریم. غسل روز عرفه را به جا بیاوریم، نماز بخوانیم، دعای عرفه که از امام حسین (ع) به ما رسیده را بخوانیم، صدقه بدهیم، توبه کنیم و کارهای خوب انجام دهیم.

خداوند در روزعرفه به آرزو و خواسته های بنده های خود پاسخ می دهد و هیچ فردی را ناامید نمی کند. در داستان های روز عرفه آمده که امام سجاد (ع) درروز عرفه شخص فقیری از مردم تقاضای کمک می کرد. امام سجاد ع به او گفت: وای بر تو که در این روز بزرگ و مهم از خداوند خواسته خود را طلب نمی کنی. به عبادت مشغول شو و خواسته هایت را از خدا بخواه که حتما خوشبخت خواهی شد.

بنابراین روز عرفه آرزو و خواسته های خود را تنها باید از خداوند بخواهیم.

عرفه به معنی شناخت است و علت نامگذاری روز عرفه این بوده که در زمان حضرت ابراهیم (ع) زمانی که ایشان در مکه اعمال حج را انجام می داد، با رسیدن به صحرای عرفه، جبرئیل از ایشان سوال کرد که آیا خودت را شناختی و او پاسخ داد آری و اینگونه بود که آن صحرا عرفه نام گرفت.

نقاشی در مورد روز عرفه

در ادامه تعدادی نقاشی کودکانه برای روز عرفه را مشاهده می کنید:

نقاشی در مورد روز عرفه

نقاشی تشکر از خدا برای کودکان

نقاشی روز عرفه کودکانه
نقاشی کودکانه روز عرفه
نقاشی روز عرفه برای کودکان
نقاشی در مورد روز عرفه
نقاشی کودکانه روز عرفه

اعمال روز عرفه برای حاجت روایی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.