سوال از من بپرس استوری اینستاگرام

سوال اینستاگرامی برای استوری

پرسیدن سوال از مخاطبان در اینستاگرام و یا ترغیب کردن ان ها به پرسیدن سوال از شما راهی برای افزایش مشارکت آن ها در پیج شما می باشد. اگر نمی دانید چه سوالی بپرسید و چگونه سوال بپرسید این متن را با دقت بخوانید. در انتها ایده برای سوال از من بپرس استوری اینستاگرام نیز آورده شده است.

در اینستاگرام، مشارکت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. مشارکت بیشتر به معنی رشد بیشتر است. رشد بیشتر به معنی دستیابی به مخاطب بیشتر است. این خود منجر به مشتریان بالقوه بهتر و در نتیجه، درآمد بیشتر می‌شود. 

در حالی که شمردن تعداد لایک‌ها و نظرات لذت‌بخش و سرگرم کننده است اما نگاه کردن به این نظرات در حالی که دنبال‌کنندگان به دنبال مشارکت در اینستاگرام شما هستند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. 

در غیر این صورت، شما اساساً درک درستی از نیازهای مشتریان خود پیدا نخواهید کرد و این منجر به به وجود آمدن اشتباهات فاحش، عدم پیشرفت و بدتر از همه، از دست دادن درآمد می‌شود. بنابراین، اگر دنبال‌کنندگانتان هیچ مشارکتی ندارند و نظری نمی‌دهند، پس شما با مشکل جدی روبرو هستید. 

استیکر سوال و نظرسنجی استوری اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا از طریق مطرح کردن مستقیم سوال از مخاطب، این مشکل را برطرف کنید. آن همچنین یک روش طبیعی به منظور برقراری ارتباط با مشتریان است. 

البته، اگر می‌خواهید مخاطبان شروع به پاسخ دادن به این سوالات بکنند، لازم است تا طرح‌های جالبی در اختیار داشته باشید. در این مقاله، ما به شما آموزش می‌دهیم تا چگونه از استیکر سوال و نظرسنجی اینستاگرام به منظور ایجاد مکالمه و افزایش مشارکت مخاطب که موجب رشد حساب اینستاگرام می‌شود، استفاده کنید. همچنین می توانید از برنامه های افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کنید.

استیکر سوال و نظرسنجی استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام، استیکر سوال خود را در سال 2018 معرفی کرد و چند ماه بیشتر طول نکشید که کاربران شروع به استفاده‌ی گسترده از آن کردند. در واقع، این استفاده آنقدر گسترده بود که کاربران معمولی اینستاگرام از دیگران دوستان اینستاگرامی خود می‌خواستند تا هر چیزی جز استیکر سوال پست کنند. 

مشکل واقعی این بود که اکثر کاربران، سوالات ارزشمندی پست نمی‌کردند. شاید دیده باشید که دوستانتان این سوال را مطرح کرده‌اند، «چرا اینقدر فوق‌العاده و جذاب هستی؟» و یک پاسخ طولانی به استوری اینستاگرام شما (پست یا ویدیو اینستاگرام که پس از 24 ساعت از بین می‌رود) ارسال نموده‌اند.

اکنون حدود سه سال از 2018 گذشته است و بسیاری از کاربران از دوستانشان می‌پرسند: «هر چه می‌خواهید از من بپرسید؟». به نظر می‌رسد که این سوال خوبی باشد. 

وقت آن رسیده تا از استیکر سوال اینستاگرام با همان هدف اصلی به وجود آمدنش استفاده کنید؛ یعنی مطرح کردن سوالات مرتبط. استفاده از سوال و نظرسنجی اینستاگرام دارای دو ویژگی اصلی است:

 • این یک روش طبیعی به منظور شناختن مخاطبتان است؛ و
 • این روش موجب افزایش مشارکت اینستاگرام می‌شود. 

اما به خاطر داشته باشید، هیچ کسی دنبال‌کنندگان شما را مجبور به پاسخ دادن به این سوالات نمی‌کند. این به خود شما بستگی دارد که به منظور افزایش مشارکت دنبال‌کنندگان، محتوای جذاب و جالبی تولید کنید. 

آیا نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید؟ نگران نباشید. ما را در این مقاله همراهی کنید. 

چگونه در اینستاگرام، سوالی مطرح کنم؟

 • ابتدا، یک استوری اینستاگرام جدید ایجاد کنید. 
 • برای انجام این کار، شما یا می‌توانید بر روی آیکون «+» در بالا گوشه سمت راست پروفایل خود کلیک کنید یا بر روی خود عکس پروفایلتان ضربه بزنید. 
 • سپس، یک عکس یا ویدیو‌ی مرتبط آپلود کنید. پس از آن، بر روی دکمه‌ی استیکرها کلیک کنید و استیکر سوال اینستاگرام را انتخاب نمایید. 
 • شما می‌توانید سوال خود را تایپ کنید و استیکر را روی عکس موردنظر قرار دهید. در صورتی که نظرتان تغییر کرد، می‌توانید استیکر را به پایین صفحه بکشید و آن را حذف نمایید. کلیک کردن بر دکمه‌ی «اSend to» به شما این اجازه را می‌دهد تا مخاطب خود را انتخاب کنید. به طور پیش‌فرض، اینستاگرام تنها سوال شما را برای دوستان نزدیک نشان می‌دهد. به منظور اطمینان حاصل کردن از بیشترین مشارکت ممکن، «Your Story» را انتخاب کنید. 

«Share» و سپس، «Done» را بزنید. سوال شما به نمایش درآمده است! برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله نحوه سوال پرسیدن در اینستاگرام را بخوانید.

زمانی که کاربران به سوال شما پاسخ می‌دهند، اعلانی برای شما ارسال می‌شود. با باز کردن استوری اینستاگرام  می‌توانید تمام پاسخ‌ها را مشاهده نمایید. شما همچنین این گزینه را دارید تا پاسخ‌های دنبال‌کنندگان خود را به عنوان استیکر در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید. به آن‌ها هم اعلانی ارسال خواهد شد. 

به اشتراک‌گذاری پاسخ‌ها به افراد نشان می‌دهد که شما برای نظرات آن‌ها احترام قائل هستید. علاوه بر این، این کار به دنبال‌کنندگان نشان می‌دهد که ممکن است روزی از نظر آن‌ها نیز بهره ببرید، و چه کسی است که از کمی شهرت اینترنتی بدش بیاید.

چگونه در اینستاگرام، نظرسنجی ایجاد کنم؟

به منظور استفاده از نظرسنجی، ایموجی اسلایدر یا کوئیز نیز باید همان مراحل یاد شده در بخش قبلی را دنبال نمایید. تنها باید استیکر نظرسنجی را به جای استیکر سوال انتخاب کنید. استیکر نظرسنجی برای مطرح کردن سوالات بله/خیر مناسب هستند در حالی که ایموجی اسلایدرها بیشتر برای سنجش اینکه دنبال‌کنندگان چقدر یک تصویر یا ایده را دوست داشته‌اند، استفاده می‌شوند. 

از سوی دیگر، کوئیزها یک بازی سرگرم‌کننده هستند که می‌توانند جنبه‌ی آموزشی نیز داشته باشند. پس از انتخاب گزینه‌ی پاسخ، متوجه‌ی درست یا غلط بودن آن خواهید شد. و اگر می‌خواهید در مورد آن سوال بحث کنید، می‌توانید نظر خود را از فیلد پایین صفحه ارسال نمایید. تمامی این گزینه‌های برای مشارکت عالی هستند. 

بنابراین، تنها یک سوال باقی می‌ماند: چگونه باید سوالی مطرح کرد که دنبال‌کنندگان برای پاسخ دادن به آن وقت بگذارند؟

5 ایده برای مطرح کردن سوال و نظرسنجی اینستاگرام 

آیا برای نوع سوالاتی که می‌خواهید در اینستاگرام مطرح کنید، نیاز به ایده دارید؟ اول از همه، در مورد یک نکته‌ی مهم صحبت خواهیم کرد.

1- چگونه نباید در اینستاگرام سوال پرسید

حتماً دلیلی وجود دارد که بسیاری از کاربران اینستاگرام هنگام معرفی استیکر سوال در سال 2018، تهدید به ترک این اپلیکیشن گرفتند. 

سوالات می‌توانند بسیار سریع اسپم شوند و به شهرت شما لطمه بزنند، در نتیجه، ممکن است مشتریان بالقوه‌ی خود را از دست بدهید. 

در صورتی که همیشه در حال استفاده از این استیکر باشید یا این که تک تک پاسخ‌ها را به صورت جداگانه استوری کنید، دنبال‌کنندگانتان خیلی سریع از این کار شما خسته خواهند شد. در عوض، از استیکر سوال و نظرسنجی استوری اینستاگرام هوشمندانه استفاده کنید. سوالات ارزشمندی پیدا کنید و آن‌ها را از دنبال‌کنندگانی که فعال‌تر هستند، بپرسید. 

2- از طریق مطرح کردن سوالات مرتبط در مورد کسب و کار خود، مطالعه‌ی بازار انجام دهید

به عنوان مثال، فرض کنید که یک کافی‌شاپ محلی را اداره می‌کنید. شما از استوری اینستاگرام برای پرسیدن قهوه‌ی موردعلاقه‌ی دنبال‌کنندگانتان در فصل تابستان استفاده می‌کنید. 

در صورتی که فراپ کاراملی انتخاب تعداد زیادی از آن‌ها باشد، پس فرصتی بسیار خوبی برای شما ایجاد شده است. موادی که نیاز دارید را تهیه کنید و سپس، پست‌ها و استوری‌هایی در مورد فراپ کاراملی تابستانی ارسال نمایید. 

آن را مقایسه کنید با وقتی که هر روز از دنبال‌کنندگان خود در مورد نظرشان در رابطه با کافی‌شاپ سوال می‌‌کنید. این نوع سوالات اسپم می‌شوند و هیچ نتیجه‌ای هم نخواهند داشت. علاوه بر این، اینگونه سوالات به دنبال‌کنندگانتان نشان نمی‌دهند که شما در واقع می‌خواهید از نظرات آن‌ها در بهبود کسب و کار خود استفاده کنید. 

3- برند خود را مانند یک متخصص ایجاد کنید

زمانی که استیکر سوال استوری اینستاگرام برای اولین بار معرفی شدند، استفاده از افراد متخصص در برندسازی بسیار محبوب بود چراکه این روش همیشه نتایج دلخواه را به همراه داشت. 

با سپردن استوری اینستاگرام به یک فرد حرفه‌ای در کسب و کار یا اینفلوئنسر، شما این اجازه را به مخاطبان خود می‌دهید تا سوالات خاص خود را مطرح کرده و جواب آن‌ها را ظرف چند دقیقه دریافت نمایند. 

شما می‌توانید یک رویداد پرسش و پاسخ برگزار کنید و مخاطبان خود را برای مطرح کردن سوالاتشان هیجان‌زده نمایید. پس از پایان این رویداد پرسش و پاسخ، یک CTA شرکت‌کنندگان را از قدم بعدی مطلع می‌کسازد. 

4- از نظر عموم مردم از طریق سوال کردن در مورد محصولات و خدماتتان مطلع شوید

همانند مثال کافی‌شاپی که قبلاً بدان اشاره شد، شما می‌توانید نظر دنبال‌کنندگان خود در مورد محصول یا خدمات خود را بپرسید. با این وجود، تفاوت بسیار زیادی بین نوع مطرح کردن این سوال وجود دارد. به عنوان مثال، به جای گفتن «نظر خود را در مورد برند ما بگویید!» از جمله‌ی «انتظار دارید در این فصل چه چیزی از ما ببینید» استفاده کنید. 

شما همچنین می‌توانید از اسلایدر ایموجی به منظور اطلاع از این که دنبال‌کنندگانتان تا چه میزان از یک محصول یا خدمات جدید لذت برده‌اند یا دوستش داشته‌اند، استفاده کنید. 

5- لیست ایمیل خود را از طریق گرفتن ایمیل دنبال‌کنندگان برای ارسال هدیه رایگان ایجاد کنید

این یک ایده‌ی عالی برای نظرسنجی استوری اینستاگرام است. از دنبال‌کنندگان خود بپرسید که آیا می‌خواهند هدیه رایگان از شما دریافت کنند – به عنوان مثال، یک کد تخفیف یا منبع قابل دانلود – و اجازه دهید تا با بله یا خیر به شما پاسخ دهند. 

برای تمام کسانی که پاسخ بله داده‌اند، لینکی ارسال کنید تا ایمیلشان را وارد کنند و هدیه رایگان قول داده شده از سوی شما را دریافت نمایند. این یک روش فوق‌العاده به منظور شروع مشارکت مخاطبان و گسترش فهرست ایمیل به طور همزمان است. 

علاوه بر این، حساب‌های پاداش اینستاگرام به هیچ وجه اسپم نمی‌شوند. این روش به اینستاگرام نشان می‌دهد که شما محتوای بسیار ارزشمندی تولید می‌کنید به طوری که همه می‌خواهند تک به تک با شما در اینباره صحبت کنند!

50 ایده‌ی «از من بپرس» برای اینستاگرام

تمامی این 50 ایده برای سوال اینستاگرام را می‌توانید یا به صورت مجزا و یا در قالب نظرسنجی‌های چند گزینه‌ای بکار ببرید. حتی امکان استفاده از آن‌ها در اسلایدر ایموجی و سوالات کوئیزی نیز وجود دارد.

ایده‌های معرفی یک کسب و کار

 1. به ما بگویید از چه چیزی خوشتان آمده است 
 2. انتظار دارید چه چیزی در این فصل از ما ببینید؟ – شما می‌توانید از این برای معرفی محصول نیز استفاده کنید. 
 3. محصولی که آرزو می‌کردید وجود داشته باشد اما در هیچ کجا پیدا نمی‌شود، چیست؟
 4. حدس بزنید (نام برند شما ) امسال چه شگفتی برای شما دارد؟
 5. می‌توانید حدس بزنید کجا هستیم؟ – عکسی از دفتر یا اداره‌ی خود پست کنید. اگر می‌خواهید به دنبال‌کنندگان خود گزینه‌های بیشتری بدهید، حتی می‌توانید آن را به صورت کوئیز نیز مطرح کند. 

تخصص صنعت ایجاد کنید (جای خالی را با صنعت خود پر کنید!)

 1. 30 دقیقه برنامه زنده‌ی پرسش و پاسخ! هر سوالی در مورد — از ما دارید، بپرسید.
 2. چه سوالاتی در مورد — از ما دارید؟
 3. چه چیزی می‌خواهید راجع به — بدانید؟
 4. قوی‌ترین مهارت — شما چیست؟
 5. دلتان می‌خواست در چه مهارت — بهتر بودید؟
 6. دوست دارید در مورد چه موضوعاتی در وبلاگ یا کانال یوتیوب خود صحبت کنیم؟
 7. اگر می‌توانستید تنها یک سوال راجع به — بپرسید، چه خواهد بود؟
 8. 5 نکته‌ی برتر راجع به — به ما بگویید.
 9. تصورات اشتباهی که مردم راجع به شغل شما دارند، چه هستند؟
 10. جای خالی را پر کنید: من به دلیل — بیشتر راجع به (صنعت) شما مطلع شده‌ام. 

با سوالات بامزه بازی کنید

 1. کار کردن از خانه بهتر است یا از دفتر کار – چرا؟
 2. قهوه یا چای؟ (عالی برای نظرسنجی!)
 3. آناناس یا پیتزا؟ بله/خیر (عالی برای نظرسنجی … اما تنها اگر به دنبال بحث و جدال هستید)
 4. نوشیدنی موردعلاقه‌ی شما چیست؟
 5. مکالمه‌ی موردعلاقه‌ی شما چیست؟ 
 6. اگر می‌توانستید برای یک چیز مشهور باشید، آن چه خواهد بود؟ 

سوالات خود را با «ترجیح می‌دهید» جذاب‌تر کنید

 1. آیا ثروت زیاد را ترجیح می‌دهید یا درآمد ثابت؟
 2. برای یک هفته، آیا ترجیح می‌دادید از هیچ نوع شبکه اجتماعی استفاده نکنید یا با کسی در زندگی واقعی صحبت ننمایید؟
 3. آیا ترجیح می‌دادید با کسی از گذشته آشنا شوید یا از آینده؟
 4. آیا ترجیح می‌دادید به خاطر انجام کاری که دوست دارید، فقیر باشید یا برای کاری که از آن متنفر هستید، ثروتمند شوید؟
 5. آیا کشف اقیانوس را ترجیح می‌دهید یا کشف فضا؟

نکات سلامتی و انگیزشی را مبادله کنید

 1. برنامه‌ی روزانه‌ی شما چیست؟
 2. چگونه با وجود کار کردن از خانه، سالم می‌مانید؟
 3. چگونه از فضای کاری بیرون می‌آیید؟
 4. امروز بابت چه چیزی سپاسگزار هستید؟
 5. در حال حاضر برای تبدیل شدن به کسی که آرزویش را داشته‌اید، چه می‌کنید؟
 6. جای خالی را پر کنید: من این کار را به دلیل — انجام می‌دهم.
 7. اگر می‌توانستید به نسل آینده یک توصیه بکنید، آن چه خواهد بود؟
 8. هر چند وقت یکبار ورزش می‌کنید؟ (عالی برای اسلایدر ایموجی یا نظرسنجی)
 9. ورزش‌های موردعلاقه‌ی خود سرکار را به اشتراک بگذارید.

در مورد عادت‌ها و نظرات مخاطبان شبکه‌های اجتماعی خود مطلع شوید

 1. هر روز چند ساعت را صرف شبکه‌های اجتماعی می‌کنید؟
 2. اگر می‌توانستید یک ویژگی جدید به اینستاگرام اضافه کنید، آن چه خواهد بود/
 3. پلتفرم موردعلاقه‌ی شما در شبکه‌های اجتماعی چیست؟ چرا؟
 4. روش موردعلاقه‌ی شما برای شروع مکالمه آنلاین با طرف مقابل چیست؟
 5. در مقیاس 1 تا 10، به چه میزان از شبکه‌های اجتماعی لذت می‌برید؟ (عالی برای نظرسنجی یا اسلایدر ایموجی)
 6. چگونه میزان مشارکت اینستاگرام، توییتر یا فیسبوک را می‌سنجید؟
 7. بیشتر مشارکت آنلاینی که تاکنون داشته‌اید، چه بوده است؟
 8. هر چند وقت یکبار در اینستاگرام پست می‌گذارید؟
 9. روش موردعلاقه‌ی شما برای برنامه‌ریزی یک استراتژی شبکه اجتماعی چیست؟
 10. اگر می‌توانستید یک پلتفرم شبکه اجتماعی جدید ایجاد کنید، آن را چه می‌نامیدید و به چه دردی می‌خورد؟

از دنبال‌کنندگان خود برای ارسال ایمیل یا تماس گرفتن اجازه بگیرید

 1. آیا می‌توانیم برایتان — رایگان ایمیل کنیم؟
 2. آیا می‌خواهید برایتان در رابطه با — ایمیل بفرستیم؟
 3. ایا 25 دقیقه مشاوره رایگان از تیم ما را می‌خواهید (گزینه‌ی خوبی برای جمع‌آوری شماره‌های تماس یا ثبت مشاوره‌های رایگان)
 4. آیا دوست دارید خبرنامه‌ی ما را روزانه دریافت کنید؟
 5. آیا دوست دارید به انجمن آنلاین ما بپیوندید (گزینه‌ی خوبی برای شروع مکالمات پیام مستقیم)

قانون شماره 1 برای مطرح کردن سوال در اینستاگرام

به یاد داشته باشید: بهترین سوالات دارای هدفی فراتر از مشارکت هستند. 

بله، مشارکت بسیار مهم است اما بهترین سوالات باید به مخاطب داده و اطلاعاتی ارائه دهند. همیشه بدانید از سوالات خود چه انتظاری دارید. آیا می‌خواهید به مخاطبان خود نشان دهید که نظراتشان را می‌شوید، به دنبال محتوا هستید، می‌خواهید بیشتر با مخاطبان خود آشنا شوید یا تنها هدف از مطرح کردن این سوالات، سرگرمی است. 

این نه تنها کیفیت سوالاتی که استفاده می‌کنید را بهبود می‌دهد بلکه از اسپم شدن آن‌ها نیز جلوگیری می‌نماید. اگر از سوالات برای آوردن مخاطبانتان در بخش پیام‌های خصوصی خود استفاده می‌کنید، به سیستمی برای دنبال کردن مخاطبان بالقوه نیاز خواهید داشت. 

اکنون وقت آن رسیده که بیشتر در مورد مخاطبان خود تحقیق کنید!

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.