حاجت خواستن از امام رضا

یکی از شرایط برآورده شدن حاجت متوسل شدن به معصومین است. که در نزد پروردگار جایگاه ویژه ای دارند. به خصوص که ما ایرانیان امام رضا را پناه دلهایمان می دانیم توسل و حاجت خواستن از امام رضا برای شیعیان ایرانی نمادی شناخته شده است.

حاجت خواستن از امام رضا

توسل حاجت خواستن از امام رضا برای امور مادی و معنوی: هر روز ۱۱۰ مرتبه این صلوات را به روح حضرت امام رضا علیه السلام فرستاده و تا ۴۰ روز ادامه دهید که فوق العاده مجرب است: «اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي  و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.» خدایا  رحمت فرست بر علی بن موسی الرضا امام با تقوا و پاک و حجت تو بر هر که روی زمین است و هر که زیر خاک، رحمت بسیار و تمام با برکت و پیوسته و پیاپی و دنبال هم چنان بهترین رحمتی که بر یکی از اولیائت فرستادی.

حاجت خواستن از امام رضا

امام رضا (ع) فرمودند: هرگاه دچار امر دشواری شدی دو رکعت نماز بخوان. در رکعت اول بعد از حمد آیه الکرسی و
در رکعت دوم بعد از حمد سوره قدر.   بعد از نماز قرآن را بر روی سر بگیر و بگو: «أَللَّهُمَّ بِحَقِّ مَنْ أَرْسَلْتَهُ إِلى خَلْقِکَ، وَ بِحَقِّ کُلِّ ایَةٍ فیهِ، وَ بِحَقِّ کُلِّ مَنْ‏ مَدَحْتَهُ فیهِ عَلَیْکَ، وَ بِحَقِّکَ عَلَیْهِ، وَ لا نَعْرِفُ أَحَداً أَعْرَفَ بِحَقِّکَ مِنْکَ» سپس ۱۰ مرتبه هر یک از ذکر ‌ها را بگو: «یا سَیِّدی یا اَللَّهُ»  «بِحَقِّ مُحَمَّدٍ». «بِحَقِّ عَلِیٍّ»  «بِحَقِّ فاطِمَةَ»  «بِحَقِّ الْحَسَنِ»  «بِحَقِّ الْحُسَیْنِ»  «بِحَقِّ عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ»  «بِحَقِّ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ»  «بِحَقِّ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ»  «بِحَقِّ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ»  «بِحَقِّ عَلِیّ ‏بْنِ مُوسى»  «بِحَقِّ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ»  «بِحَقِّ عَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ»  «بِحَقِّ حَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ»  «بِحَقِّ الْحُجَّةِ». اگر چنین کنی پیش از آن که از جایت برخیزی خداوند حاجتت را برآورده می‌کند.

ذکر بین الطلوعین آیت الله بهجت| ذکر آیت الله بهجت در بین الطلوعین برای اجابت سریع دعا

حاجت خواستن از امام رضا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.