ورزش پیلاتس برای چه سنی مناسب است؟

آیا تاکنون خواسته اید ورزش پیلاتس را امتحان کنید اما دقیقاً مطمئن نبودید که چه چیزی در آن دخیل است و آیا پیلاتس برای شما مناسب است یا خیر؟ در ادامه مطلب پاسخ پرسش های خود را در زمینه اینکه ورزش پیلاتس برای چه سنی مناسب است و چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد، خواهید گرفت.

تمرینات پیلاتس برای چه گروه سنی مناسب است؟

این سوالی است که ممکن است برای شما هم پیش  آمده باشد. ورزش پیلاتس برای هر سنی مناسب است و  در هر سنی مخاطبانی دارد که از تمرینات پیلاتس بهره مند می شوند. در حقیقت، بسیاری از مخاطبان ورزش پیلاتس میانسال یا مسن تر هستند. برای حفظ سلامتی مهم است که بدن را با افزایش سن قوی و منعطف نگه دارید. یک برنامه تمرینی پیلاتس به درستی طراحی شده، یکی از بهترین راه ها برای رفع نارسایی های پیشرفت سن است. در واقع، بسیاری از افراد دقیقاً به این دلیل که به سن خاصی رسیده اند، تمرین پیلاتس را انجام می دهند.

همچنین بخوانید: کوچک کردن شکم در یک ماه با ورزش با ۱۰ تمرین مفید

چگونه ورزش پیلاتس در هر سنی مفید است؟

تمرینات پیلاتس یک انتخاب ایده آل برای افراد شلوغ و میانسال است که به دنبال راهی آرام و دلپذیر برای بازگشت به آمادگی جسمانی طولانی مدت هستند. یکی از زیبایی های پیلاتس این است که متناسب با هر فرد، از نظر سن و وضعیت جسمی برای وی تمرینات مفید وجود دارد.

اکثر تمرینات پیلاتس کم تحرک هستند که برای پیشگیری از پوکی استخوان مفید است. روالهای ملایم پیلاتس باعث ایجاد استحکام و بهبود وضعیت استقرار، انعطاف پذیری و چابکی می شوند. تمرینات پیلاتس همچنین برای تعادل خوب هستند که یکی دیگر از مواردی است که برای سالمندان در حال سقوط مفید است.

مخاطبان مسن پیلاتس هنوز ممکن است مجبور باشند قبل از شروع ورزش پیلاتس از مشاوره پزشکی بهره بگیرند و پیلاتس را کندتر شروع کنند. با این حال برای اکثر افراد پیلاتس یک تمرین ایمن و مؤثر است که بسیاری از آنها در دهه ۸۰ و ۹۰ سنین زندگی خود و بعد از آن انجام می دهند.

جوزف پیلاتس عفیده داشت که سن واقعی شما تابعی از احساس شما نسبت به تاریخ شناسنامه خود است، یا همانطور که خودش این موضوع را بیان کرده است : ” اگر در سن ۳۰ سالگی سفت و بی شکل هستید، پیر هستید. اگر در سن ۶۰ سالگی ، قوی و نیرومند باشید، جوان هستید. ”

ورزش پیلاتس برای چه سنی مناسب است؟

۷ مزیت پیلاتس برای سن ۵۰ سال و بیشتر

با افزایش سن، ممکن است متوجه شویم که بدن ما دیگر قابلیت ورزشهایی را که قبلاً انجام می دادیم را ندارد. خوشبختانه پیلاتس یک ورزش بسیار مؤثر و کم تحرک است که مزایای بسیاری برای گروه سنی ۵۰ سال به بالا دارد. در اینجا ۷ مزیت پیلاتس برای سن ۵۰ سال و بیشتر را بررسی می کنیم.

ورزش پیلاتس برای کل بدن مناسب است

پیلاتس کل بدن را از طریق یک سری حرکات کنترل شده بدون فشار بر روی مفاصل یا قلب تقویت می کند. پیلاتس در همه سنین کل بدن را ایمن و مناسب می کند. پیلاتس می تواند برای کلیه سطوح تناسب اندام و نیازهای ویژه مناسب باشد و این امر را برای کسانی که به دنبال شروع روال تناسب اندام هستند، مناسب می کند.

ورزش پیلاتس برای کمردرد و درد مفاصل مناسب است

پیلاتس عضلات قسمت مرکزی بدن را تقویت می کند. این امر باعث می شود ورزش پیلاتس را به عنوان یک درمان مناسب برای کمردرد استفاده کنند. همچنین پیلاتس باعث می شود مفاصل از طریق حرکات کم تحرک، روغن کاری شوند و درد مفاصل و آرتروز کاهش پیدا کند.

همچنین بخوانید: ورزش آمادگی جسمانی بانوان چیست

ورزش پیلاتس برای افزایش انعطاف پذیری مناسب است

هر تمرین پیلاتس برای تقویت در حالی که عضلات را به کار می گیرد، بر روی دامنه حرکت مفصل نیز کار می کند. این رویکرد هوشمندانه به حرکت باعث افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکت در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه می شود.

ورزش پیلاتس برای جلوگیری از صدمات مناسب است

هنگامی که هسته بدن یک فرد از طریق تمرینات پیلاتس تقویت شود، بدن در نحوه حرکت و در نتیجه در برابر آسیب های ورزشی یا آسیب های روزمره بسیار کارآمدتر خواهد شد.

ورش پیلاتس برای بهبود وضعیت بدن مناسب است

علاوه بر ساخت یک هسته قوی و بهبود انعطاف پذیری، پیلاتس همچنین به ایجاد وضعیت مناسب برای بدن کمک می کند. پیلاتس عضلات خلفی را در قسمت پشت و شکم تقویت می کند در حالی که عضلات سفت را در قسمت های قفسه سینه و شانه دراز می کند تا با حالت گرد یا حلقوی در حالت ایستاده مبارزه کند.

ورزش پیلاتس برای افزایش تراکم استخوان مفید است

پیلاتس با ایجاد تراکم استخوان می تواند در جلوگیری از ریزش استخوان و پوکی استخوان کمک کند. اگر پوکی استخوان در حال حاضر وجود داشته باشد، می توان تمرینات پیلاتس را اصلاح کرد تا روال ایمنی برای کند کردن یا متوقف کردن پیشرفت پوکی استخوان انجام شود.

ورزش پیلاتس برای آرامش ذهن مناسب است

به منظور انجام تمرینات با کنترل و دقت، پیلاتس نیاز به تمرکز دارد و در هر حرکت یک ارتباط عمیق بین ذهن و بدن ایجاد می کند.پیلاتس همچنین بر ایجاد هماهنگی از طریق حرکت و تنفس تمرکز می کند که ذهن را با افزایش سن، هوشیار نگه می دارد.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید