۵۰ نوع از زیباترین گل های زینتی به همراه تصاویر

سیاره ما، هزاران گونه از گل ها را در خود جای داده است. مشخص نیست که دقیقا چند گونه گل وجود دارد، اما ما لیستی از محبوب ترین گل هایی که در گلدان ها و شلف ها حتی باغچه ها وجود دارند و به عنوان هدیه استفاده میشوند، تهیه کردیم :

زیباترین گل های زینتی

با پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن اینترنت در تمامی خانه ها شما میتوانید با چند کلیک و سرچ ساده زیبا ترین گل های زینتی جهان را بشناسید و طبق سلیقه و علاقه خود حتی به صورت آنلاین خرید کرده و گل شاخه بریده محبوب خود را در یک باکس یا دسته گل تحویل بگیرید.اما شاید با محبوب ترین گل های بازار ایران آشنا نباشید پس ما در این بخش به شما گوشه ای از زیبا ترین ها را معرفی خواهیم کرد.

آلسترومریا

این گل که در بازار به آلستر معروف است یکی از گل های زینتی زیبا و قیمت مناسب بهاره – تابستانه است و دوام خیلی بالایی دارد.این گل که شباهت زیادی با لیلیوم مینیاتوری دارد به خوبی جای خود را در دل مردم باز کرده و با خال های تیره رنگ جلوه ای متفاوت به گلدان یا دسته گل شما خواهد داد.

گل آلستر

آماریلیس

آماریلیس یک گل پیازی محبوب با شکوفه های سوسن مانند و ساقه بلند و ضخیم است. گلهای خوش بوی آن، در رنگ های مختلف یافت میشوند. این گل به سوسن بلادونا نیز معروف است.

گل اماریلیس

آنامون ( آنوما )

آنامون که به لاله نعمان نیزمعروف است، گلی شبیه گل خشخاش با شکوفه های کوچک رنگی است. در رنگ های مختلف، از جمله قرمز، ابی، صورتی و سفید یافت میشوند.

گل آنومان

 

لیلیوم اورینتال

نوعی سوسن محبوب در رنگ های مختلف، که رنگ نارنجی و زرد آن بسیار زیباست. نوع آسیایی آن به اندازه انواع دگر دیگر معطر نیست. این گل ها، به سوسن پلنگی نیز معروف اند.
بهتر است بدانید که لیلیوم سفید رنگ گل زینتی پرکاربرد در تاج گل های ترحیم است.

گل لیلیوم

مینا

گلهای کوچکی شبیه آفتابگردان که برای تزیینات استفاده میشود. گل های مینا معمولا به رنگ سفید و صورتی روشن و تیره هستند. گونه های جدید و بزرگتر مثل matsumoto به رنگ قرمز، بنفش و زرد نیز وجود دارند.

گل مینا

آزالیا

گیاهی با شکوفه های پرپشت که به رنگ سفید یا صورتی دیده میشود. آزلیاها معمولا در فضای آزاد هستن و یا درون گلدان، در تزئین خانه استفاده میشوند.

گل آزالیا

ژیپسیفولیا

ژیپسیفولیا یا چیپسیفولیا یا چیپسی خوشه هایی هستند از شکوفه های سفید که اکثراً به عنوان مکمل برای گل رز استفاده میشوند. این گل زینتی به عروس نیز معروف است.

گل عروس

بگونیا

گیاه شکوفه دهنده ای که در باغچه ها و به عنوان دکوراسیون در خانه استفاده میشود. این گیاه گونه های مختلفی دارد که برای برگ و گل های خوش رنگششان محیوب هستند.

گل بگونیا

آستر یا پرنده بهشتی

گلی بسیار جالب که به دلیل شباهت به یک پرنده استوایی، به این اسم نامگذاری شده است. گل زینتی پرنده بهشتی، با داشتن گلبرگ های رنگارنگ و منقار شکل، ظاهر منحصربفردی دارد.آستر یا پرنده بهشتی

گل شیپوری

گیاهی بسیار زیبا به شکل زنگوله که دارای گلبرگ ها و ساقه ضخیم است. اصالت این گل زینتی که عمر طولانی دارد، به آفریقای حنوبی برمیگردد و اغلب نماد زیبایی محسوب میشود.

گل شیپوری

گل استکانی

گل کامپانولا که برای شکوفه های کوچک زنگوله ای شکلش معروف است، اغلب به رنگ بنفش کمرنگ دیده میشود. این گل های زینتی به اسم گل زنگوله ای یا زنگوله کانتربری نیز شناخته مشود و عرفاً نماد تشکر و قدردانی است.

گل استکانی

تاج خروسی

گیاهی با عمر طولانی که در رنگ های مختلف یافت میشود. این گل که به اسم cultivation نیز شناخته میشود، تاریخچه دیرینه ای دارد و نماد جذابیت و برتری است. این گل های زینتی که به رنگ های روشن دیده میشوند، دارای سنبله ی برزگ پرزدار و گلبرگ های ضخیم هستند و عموما به گل تاج خروس معروف اند.

گل تاج خروسی

گل داوودی

گل خوش رنگی که گونه های مختلفی دارد. این گل عموما به نام mums شناخته میشود و نماد شادی و سرخوشی است.

مطالب مرتبط : آموزش کاشت گل داوودی 

گل داوودی

زعفران

گلی با گل های رنگارنگ گرد و برگهای علف مانند‌. زعفران نماد سرخوشی است.

گل زعفران

سیکلامن

گیاه شکوفه داری که بیشتر به صورت گلدانی محبوب است. شکوفه های آن معمولا به رنگ صورتی بوده و برگهایش دارایی رگه هایی از رنگ نقره ای هستند.

گل سیکلامن

ارکیده

گونه ای از ارکیده استوایی که با برگ های نازک و بلند خود شناخته می‌شوند. این گل های زینتی در رنگ های مختلف وجود دارند و به صورت گیاه گلدان و همینطور دسته گل، محبوب اند.

گل ارکیده

گل نرگس

گل های نرگس که اغلب به رنگ سفید یا بوده و دارای شکوفه های شیپوری شکل اند و  همواره نماد جوانمردی هستند.

گل نرگس

کوکب

گونه ای متعلق به مکزیک و آمریکای مرکزی که دارای شکوفه های چند گلبرگی هستند. این گل در رنگ های مختلف وجود داشته و نماد ظرافت و زیبایی است.

گل کوکب

گل دیزی

دیزی ها با شکوفه های چند گلبرگی و دیسک شکل خود شناخته میشوند. در این گل ها اغلب گلبرگهای سفید یا صورتی یک مرکز زرد را احاطه کرده اند.

گل دیزی

دلفینیوم

این گل صحرایی که اسم آن بر اساس شاخه بلند و نوک تیز شکوفه هایش، از دلفین گرفته شده است، در رنگهای آبی، سفید، بنفش و گاها زرد دیده میشود. دلفینیوم متعلق به گونه لارکسپور بوده و سمبل سبکباری و سبک سری است.

گل دلفینیوم

فریزیا

گلی معطر که دارای تعداد زیادی شکوفه ی کوچک و رنگارنگ است. این گل هم خانواده زنبق بوده و اغلب در گلدان نگهداری میشود.

گل فرزیا

گاردنیا

گلی که با شکوفه های ظریف سفید و برگهای سیز تیره خود شناخته میشود. گاردنیاها به دلیل رایحه زیبایشان، با ارزش اند.

گل گاردنیا

ژرانیوم

گلی از گونه دیزی که اصالتش به آفریقای جنوبی برمیگردد و با سنبله های بزرگش شناخته میشود. این گل های زینتی در رنگ های مختلف وجود دارند و نماد پاکی هستند.

گل ژرانیوم

گلادیولوس

گلادیولوس که دارای برگهای شمشیری شکل و ساقه بلند است، در رنگ های مختلف دیده میشود. این گل به زبق شمیشیری نیز معروف است و نماد قوت شخصیت است.

هیبیسکوس

گیاه شکوفه ای استوایی که به رنگهای مختلف دیده میشود. این گل به عنوان گیاه گلدانی، عالی بوده و نماد زیبایی است.

سنبل

گلی معطر که با برگهای نازک و شاخه های پر شکوفه خار دارش شناخته میشود. اصالت این گل به سرزمین های مدیترانه برمیگردد و با اسطوره شناسی یونان مرتبط است.

گل سنبل

ادریسی

گلی منحصربفرد با خوشه های گرد از شکوفه های ریز. این گل به رنگ های آبی، صورتی، بنفش و دو رنگه دیده میشوند.

گل ادریسی

راعی

این گیاه همیشه سبز برای شاخه های تزئینی خود که به رنگ قرمز، هلویی و سبز هستند، استفاده میشود. نام دیگر آن St. John’s Wort است.

گل راعی

زنبق

گلی ۶ گلبرگه که اغلب به رنگ بنفش و یا ابی و گاها به زرد و سفید است. این گل در اکثر نقاط دنیا رشد میکند و سمبل ایمان و خرد است.

گل زنبق

یاس

گیاهی شبیه تاک با شکوفه های کوچک بسیار که اغلب به رنگ سفید یا زرد است. گل یاس بسیار خوش‌بو است و اغلب برای تهیه عطر استفاده میشود.

گل یاس

کالانکوئا

گیاهی پر طراوت با گل های کوچک که رنگ های مختلف دارد. کالانکوئا گل خانگی محبوبی است که به راحتی میشود از ان نگهداری کرد.

گل کالانکوئا

اسطوخودوس

درختچه ای نقزه فام که که آب و هوایی ساحلی را دوست دارند. این گیاه معطر، گل هایی به رنگ بنفش و گاها سفید دارند. اسطوخودوس نماد عشق و از خودگذشتگی است.

گل اسطوخودوس

لیاتریس

گل های بلند خاردار یا کرک دار که شبیه گل شیشه شور است و اغلب در دسته گل ها به عنوان گل مکمل استفاده میشود.

گل لیاتریس

یاس بنفش

درختچه کوچک چوبی که در بهار گل های بنفش یا سفید معطر و زیبا میدهد. این گل سمبل پاکی و عشق اول است.

گل یاس بنفش

سوسن

گونه ای از گل های معطر که با شکوفه های بزرگ زنگوله ای و گلبرگ های حلقه‌ ای خود شناخته میشوند. سوسن سمبل پاکی است.

گل سوسن

زنبوری

گل بنفش یا سفیدی از خانواده استاتیس که به اسطوخودوس دریایی نیز معروف است. اغلب به عنوان گل تکمیلی یا به صورت خشک شده استفاده میشود.

گل زنبوری

لیسیانتوس

گل کوچکی شبیه رز با شکوفه های متعدد. این گل رنگهای مختلفی دارد و اغلب به صورت ترکیبی با گلهای دیگر استفاده میشود.تلفظ دیگر نام این گل لوسی انتوس است.

گل لیسانتوس

ماگنولیا

ماگنولیا برای شکوفه‌های بزرگ و معطرش محبوب است. این گل های ظریف اغلب به رنگ صورتی کمرنگ یا سفید بوده و نماد نجابت هستند.

گل مگنولیا

میخک

گونه ای از میخک که در هر شاخه چندین شکوفه دارد. مانند گونه های دیگر میخک، هر ساله در رنگ های مختلف موجود هستند.

گل میخک

 

بنفشه دورگه

گونه ای از بنفشه با گلبرگ های مخمل مانند. این گل در رنگ های مختلف حتی دو رنگه و سه رنگه، وجود دارد.

گل بنفشه

گیاه صلح یا اسپاتی فیلوم

گیاهی شکوفه ای که نماد همدردی است. این گل توسط شکوفه های سفید پرچم شکل و شاخ و برگ سبز تیره خود شناخته میشود و به اسپاتی فیلوم نیز معروف است.

گل اسپاتی فیلوم

رز مینیاتوری

نسبت به دیگر گونه های رز کوچک بوده و نام دیگر آن رز دلبر است. این گل گونه های مختلفی از جمله تک شکوفه ای و چند شکوفه ای دارد.
این گل به دلیل ظریف و کوچک بودن در ساخت تاج گل عروس بسیار کاربرد دارد.

گل رز مینیاتوریبنت قنسول

گلی منحصربفرد به فرد با برگ های رنگارنگ که شبیه گلبرگ های بزرگ هستند. بنت قنسول ها در زمستان و به خصوص کریسمس، به عنوان گل دکوری مجبوب اند.

گل بنت قنسول

پومپون ( توپی )

گلی کوچک از خانواده داوودی که به وسیله شکوفه های گرد با گلچه های بسیار رویش، شناخته میشود. پومپون ها معمولا به عنوان مکمل در دسته گل ها استفاده میشوند.

گل پومپونآلاله

گل گوچکی شبیه لاله با شکوفه های فنجانی شکل که رنگ های مختلف دارد و اغلب به رنگ زرد یا سفید است. آلاله گلی محبوب از این خانواده است.

گل آلاله

رز

خانواده ای از گل ها که با گلبرگ های لایه لایه ظریف و ساقه خاردارشان شناخته میشوند و گونه ها و رنگ های مختلفی دارند. رز، قرن ها نماد عشق بوده است و یکی از مشهورترین گل هاست.

گل رز

شب بو یا میمون

گلی با ساقه بلند و خوشه هایی از شکوفه های رنگارنگ کوچک. نامگذاری این گل به دلیل شباهت آن با دهان اژدها است.

گل شب بوستاره بیت لحم

گلی بهاری با برگ های علفی بلند و خوشه های از شکوفه های کوچک ستاره ای شکل. شکوفه های این گل معمولا به رنگ سفید با رگه‌های سبزهستند.

گل ستارهآفتابگردان

گلی با ساقه ضخیم و شکوفه های بزرگ خورشید مانند. آفتابگردان ها معمولا مرکز تیره و گلبرگ های روشن زرد دارند. این گل نماد گرمی و عشق ورزی است.

گل افتاب گردانلاله

گیاه پیازی محبوب با شکوفه های رنگارنگ فنجانی شکل. لاله ها نماد عشق و شهرت هستند. گونه های مشهور لاله، لاله های هلندی و فرانسوی هستند.

گل لاله

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.