جملات زیبا درباره خانواده برای بیان عشق و علاقه و دوست داشتن

متن هاي زيبا در مورد خانواده

در این عصر مدرن، بازگو کردن جملاتی که برخاسته از قلب انسان هستند، اغلب سخت و دشوار است. اجازه دهید اعضای خانواده‌تان از احساس شما باخبر شوند. احساسات خود نسبت به آن‌ها را در قالب جملات زیبا درباره خانواده ابراز کنید.

جمله های زيبا در مورد خانواده ارزشمند هستند زیرا احساسات پنهان در فعالیت‌های روزمره‌ی ما را نشان می‌دهند. شما می‌توانید احساساتی که اغلب به خاطر خجالت ناگفته می‌مانند را با یک جمله قشنگ درباره خانواده نشان دهید. در این مقاله، مجموعه ای از زیباترین جملات در مورد عشق، حمایت و روابط خانوادگی آورده شده‌اند. یکی از این جملات زیبا درباره خانواده شامل سخنان بزرگان درباره خانواده، متن کوتاه درباره خانواده، متن کوتاه در مورد خانواده خوشبخت، جملات فلسفی درباره خانواده، متن طولانی درباره خانواده، جملات قشنگ درباره خانواده را انتخاب کنید و بر روی یخچال خود بچسبانید و یا آن را روی کارتی بنویسید. اجازه ندهید روز دیگری بدون آگاه کردن خانواده تان از احساسی که نسبت به آن‌ها دارید، سپری شود.

جملات زیبا و کوتاه در مورد خانواده

گاهی اوقات، یک جمله کوتاه زیبا درباره خانواده برای آگاه کردن اعضای خانواده از عشقی که نسبت به آن‌ها دارید، کافی است. یکی از جملات زیبا و کوتاه در مورد خانواده زیر را در زمان مناسب با کسی که دوستش دارید، به اشتراک بگذارید.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

جمله کوتاه و زیبا درباره خانواده

وقتی که خانواده دور هم جمع می‌شود، عشق در هوا موج می‌زند. اگر تاکنون مطمئن نبودی که چه کسی از تو حمایت می‌کند، کافی است نگاهی به کسانی که دوستشان دارید، بیاندازید.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

یه جمله کوتاه درباره خانواده

ما خانواده هستیم. نه تنها به خاطر ارتباط خونی که با هم داریم بلکه به دلیل پیوند عاشقانه‌ای که بین ما وجود دارد.

جمله کوتاه در مورد خانواده

نکته‌ای که در مورد خانواده وجود دارد، این است که شاید همیشه دوستشان نداشته باشید. اما همواره عاشقشان باقی می‌مانید. گاهی اوقات، به خاطر آوردن این نکته کمی زمان می‌برد.

متن طولانی درباره خانواده

خانواده برای افراد مختلف، معنای گوناگونی دارد. برای برخی، خانواده به معنی مادر، پدر و فرزندان است. برای دیگران، خانواده به معنی والدین مجردی است که هم به جای پدر و هم به جای مادر در خانه عمل می‌کنند.

برای برخی دیگر، خانواده به معنای زندگی با پدر و مادربزرگ است. برای برخی از افراد، خانواده خاله یا عمویی است که جای خالی پدر و مادر را پر می‌کنند. برخی از افراد، خانواده را در قالب دو مادر یا دو پدری که در کنار هم خانواده را شکل می‌دهند، می‌شناسند.

برای دیگران، خانواده به معنی دو فردی است که عشق خود را از طریق فرزندخواندگی بیشتر می‌کند. برای دیگران، خانواده محدود به روابط خونی است.

برای دیگران، خانواده شامل دوستانی است که در خوشی و ناخوشی در کنار هم هستند. برای برخی دیگر، خانواده در مورد افرادی است که در زندگیشان وجود دارند. برای برخی از افراد، حیوانات خانگی خانواده را تشکیل می‌دهند.

بله، خانواده برای افراد مختلف، معنای گوناگونی دارد. اما تمام خانواده‌ها یک ویژگی مشترک دارند و آن عشق است.

اعضای خانواده، افرادی هستند که زندگی را ارزشمند می‌کنند. در لحظات خوب و بد، عاشق آن‌ها بمانید زیرا خانواده همه چیز است.

جمله قشنگ درباره خانواده
خانواده خوشبخت

جمله زیبا درباره خانواده خوب من

برای من، خانواده یعنی:

من هیچ‌گاه واقعاً تنها نخواهم بود و همیشه جایی وجود دارد که آن را خانه بدانم. من افرادی در کنارم دارم که من واقعی را می‌شناسند. و حتی با وجود اختلاف نظر باز هم مرا دوست دارند.

اگرچه، گاهی اوقات، ممکن است با هم دعوا کنیم اما در نهایت همه یز به خیر و خوشی تمام می‌شود. زیرا اعضای خانواده همدیگر را می‌بخشند.

در روابط خانوادگی هیچ‌گونه اما و اگری وجود ندارد. اعضای خانواده در کنار یکدیگر می‌مانند و من نمی‌توانم بدون اعضای خانواده‌ام زندگی کنم.

بله، خانواده برای من این معنا را دارد. اگر این برای شما نیز صدق می‌کند، پس مطمئناً با من موافق هستید.

جملات زیبا در مورد عشق و حمایت خانواده

برای من عجیب است که درخت خانوادگی از بالای صفحه رسم می‌شود. در عوض، درخت زندگی من با ریشه‌های عمیقی کشیده می‌شود. این ریشه‌ها مانند اجداد ما هستند که داستان‌هایشان بازگو می شوند و ما را تغذیه می‌کنند. تنه‌ی درخت نشان‌دهنده قدرت و حمایت است.

شاخه‌های درخت بدان معنی است که جوان‌ترها می‌توانند به اهداف خود برسند. و جوانه‌هایی که هنوز باز نشده‌اند، ممکن است در نور آفتاب به رویاهای خود برسند.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

جمله زیبا درباره خانواده خوشبخت

نوازش دست، بوسیدن گونه، در آغوش گرفتن. بدون نیاز به به زبان آوردن کلمات.

عشق خانواده در هوا موج می‌زند. غیر قابل مشاهده اما همیشه حاضر!

ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

جمله قشنگ و بامعنی در مورد خانواده خوب

خانواده: یک کلمه‌ی لطفی برای چیزی قوی. شالوده‌ای برای دوباره روی پای خود ایستادن زمانی که اوضاع خوب پیش نمی‌رود. مکانی که طی سال‌ها بحث و جدال، گریه و شادی و عشق ساخته می‌شود.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

جمللات زیبا در مورد خانواده و عشق خانواده

خانواده: کسانی که به خوبی شما را می‌شناسند. کسانی که شما را فراتر از شجاعت و غرور می‌بینند. کسانی که با عشق حاصل از خاطرات دوران کودکی هر وقت به زمین بخورید، شما را بلند می‌کنند. کسانی که نقاط ضعف و قوت شما را می‌دانند. این افراد کسانی هستند که دوستشان دارید و موهبت داشتن آن‌ها نصیبتان شده است.

جملات زیبا در مورد اعضای خانواده

اعضای خانواده، کسانی هستند که شما همه چیز از جمله سرماخوردگی، ظاهر، باقیمانده‌ی غذا و دشمنی خود را با آن‌ها سهیم می‌شوید. اعضای خانواده، کسانی هستند که شما را بیشتر از همه دوست دارند اما وقتی با هم بیرون می‌روید، تظاهر می‌کنند که شما را نمی‌شناسند.

اعضای خانواده، کسانی هستند که شما واقعاً بر روی آن‌ها حساب باز می‌کنید … البته تنها برای قرض گرفتن لباس، پول خورد کردن اعصابتان!

اعضای خانواده، کسانی هستند که به آن‌ها احترام می‌گذارید. اگرچه ترجیح می‌دهید که بمیرید به جای این که دوستانتان آن‌ها را ببینند.

اعضای خانواده، کسانی هستند که بدون آن‌ها نمی‌توانید زندگی کنید. اگرچه، گاهی اوقات، دلتان می‌خواهد این شانس را امتحان کنید.

جمله های زیبا درباره خانواده

آن‌ها می‌گویند: تو شبیه آن‌ها هستی! و من فریاد می‌زنم: به هیچ‌وجه! یکی از اعضای خانواده خیلی اخمو است. یکی دیگر، خیلی جیغ جیغو است. چانه‌ی یکی از اعضای خانواده بیرون زده است. بینی یکی از اعضای خانواده بزرگ است! اما بینی من کوچک است. هیچ شباهتی وجود ندارد.

 اما برخی روزها من نیز موافق وجود این شباهت هستم. خانواده‌ی من از افراد مختلفی تشکیل شده است اما قلب‌های تک تک ما شبیه به هم می‌باشند.

جمله زیبا درباره پیوند خانوادگی

پیوندهای خانوادگی یکی از قوی‌ترین پیوندهای موجود در جهان هستند. با خواندن اشعار خانوادگی زیر در مورد چیزهایی که شما را به اعضای خانواده‌تان وصل می‌کنند فکر کنید.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

جمله زیبا درباره وابستگی افراد خانواده به یکدیگر

پیوندهای خانوادگی مانند تارهای عنکبوت هستند. آن‌ها ظریف ولی در عین حال قوی هستند. و اگر شکسته یا از بین بروند، می‌توان دوباره آن‌ها را بافت.

و مانند یک تار عنکبوت، این خطوط پیچیده بین اعضای خانواده کشیده می‌شوند و پیوندی را ایجاد می‌کنند که حتی اگر دیده نشود، به راحتی قابل احساس است.

بهترین چیز در مورد تار خانوادگی این است که تمامی اعضا را در کنار هم نگه می‌دارد. به علاوه، کمک می‌کند تا هر یک  از اعضا احساس کنند که جایی وجود دارد که در آن به او عشق می‌ورزند.

متن زیبا در مورد خانواده – تشبیه خانواده به کتاب

خانواده شبیه به کتاب است. ما می‌توانید صفحات آن را ورق بزنید و نگاهی به آن‌ها بیاندازید. هر فصل، داستان درس‌هایی است که یکی از اعضا در طول دوران خوشی و ناخوشی یاد گرفته است. هر صفحه، هر فصل با نام خانواده‌ای که در جلد کتاب نوشته شده است، به هم متصل می‌شوند.

این داستان‌ها، داستان خانواده‌ی ما را بازگو می‌کنند. بنابراین، این کتاب را با نسل‌های آینده‌ی خود می‌دهیم تا آن‌ها نیز با این داستان‌ها آشنا شوند.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

جمله قشنگ درباره عشق در خانواده

عشق، همگی ما را به هم وصل می‌کند. آن بی‌دوام است. گاهی دچار لغزش می‌شود. تقریباً می‌شکند. عشق ما را به هم وصل می‌کند. آن ظریف است. اما وقتی اوضاع دشوار می‌شود، آن نیز محکم و سخت می‌شود. و ما را در کنار هم جمع می‌کند.

جمله زیبا درباره پسرعمو و دخترعمو

همانند برادران و خواهرانی که یک درجه دورتر هستند. به اندازه‌ی کافی جا برای رقابت بین خواهران و برادران وجود دارد در حالی که همگی تجربیات یکسانی را تجربه می‌کنند.

تولدها، مراسم عروسی، تعطیلات و غیره. تاریخچه‌ای سرشار از خاطرات خانوادگی. گاهی شاد، گاهی غمگین و گاهی خنده‌دار. روابط بین عموزاده‌ها یک رابطه‌ی خاص است. آن‌ها مانند دوستانی هستند که اتفاقاً DNA یکسانی نیز دارند.

زندگی بدون عموزاده‌ها مثل همیشه نخواهد بود. بنابراین، می‌خواهم عموزاده‌هایم بدانند که چقدر دوستشان دارم.

جملات زیبا درباره خانواده (عمو، عمه‌، دایی و خاله)

عموها و عمه‌ها اغلب مانند والدین ثانویه هستند. آن‌ها از راه دور عشق می‌ورزند اما در زمان نیاز پا پیش می‌گذارند.

عمه‌ها و عموها در وقت نیاز همیشه در کنار ما هستند. وقتی نمی‌توان موضوعی را با پدر و مادر در میان گذاشت، آن‌ها بهترین گزینه هستند.

عموها و عمه‌هاگاهی چیزهای جالبی به ما یاد می‌دهند مانند ماهیگیری یا قلاب‌دوزی.

عمه‌ها و عموها بامزه هستند. گاهی داستان‌هایی را می‌گویند که والدینتان هیچ‌گاه حاضر به گفتنشان نخواهند بود.

بله، عموها و عمه‌ها، زندگی خانوادگی را بهتر می‌کنند. بنابراین، به آن‌ها بگویید که چقدر دوستشان دارید.

سخنان بزرگان درباره خانواده

آنچه که این مجموعه از نقل قول های الهام بخش را زیبا و خاص می‌کند، این است که از زبان افراد الهام‌بخشی نوشته شده است. این نویسندگان، فیلسوفان و موسیقی‌دانان نیز همان پایین و بالاهای زندگی خانوادگی همگی ما را تجربه کرده‌اند. 

با این وجود، این افراد بزرگ، روش‌هایی برای مقابله با چنین چالش‌هایی پیدا کرده‌اند. به این ترتیب، ااین افراد علیرغم جنگ و دعواهای بین اعضای خانواده، نقل قول های الهام بخش و زیبایی را در اینباره بیان کرده‌اند. 

 • خانواده چیز مهمی نیست بلکه همه چیز است – مایکل جی فاکس
 • خانواده همه چیز من است. جایگاه کنونی من به خاطر مادر، پدر، خواهر و برادرم است. هر دارم از آن‌هاست. آموزشی که دارم به خاطر وجود آن‌هاست – رونالدینیو
 • خانواده یکی از شاهکارهای طبیعت است – جورج سانتایانا
 • شما خانواده‌ی خود را انتخاب نمی‌کنید. این هدیه‌ی خدا به شماست همانطور که شما هدیه‌ای برای آن‌ها هستید – دزموند توتو
 • مهم‌ترین چیز در جهان، عشق و خانواده است – جان وودن
 • این بخشی از مفهوم خانواده است، نه عشق. دانستن این که خانواده مراقب شما هستند. در هیچ جای دیگری نمی‌توان این درصد از حمایت و پشتیبانی را پیدا کرد؛ نه پول، نه شهرت و نه کار – میچ آلبوم
 • پیوند واقعی بین اعضای خانواده، پیوند خونی نیست بلکه احترام و شادی در زندگی هر یک از اعضاست – ریچارد باخ
 • کریسمس بهترین زمان برای جشن گرفتن عشق الهی و خانواده و خلق خاطراتی است که تا ابد باقی خواهند ماند. خداوند، کامل و بی عیب و نقص است. جالب است که تنها ما انسان‌ها موهبت خداوند را دریافت می‌کنیم و می‌توانیم آن را در روز کریسمس و هر روز دیگری از سال با دیگران به اشتراک بگذاریم – جوئل اوستین
 • من دوران کودکی بسیار فوق‌العاده‌ای داشته‌ام. اعضای خانواده‌ی من به یکدیگر بسیار نزدیک بودند. بزرگ شدن در این خانواده در کنار خواهران و برادران فوق‌العاده بود. من تنها یک یا دو سال با هم اختلاف سنی داشتیم و همیشه از یکدیگر حمایت می‌کردیم. من همه چیز را از برادر و خواهر بزرگترم یاد گرفتم و برادرها و خواهران کوچک‌ترم یاد دادم – خواکیم فونیکس
 • یک مردن واقعی به همسرش عشق می‌ورزد و خانواده در اولویت زندگی خود قرار می‌دهد. هیچ چیزی در جهان به اندازه‌ی همسر و پدر خوب بودن موجب آرامش و رضایت من نشده است – فرانک آباگنل
 • زندگی زمانی که صاحب فرزند و خانواده‌ی خود می‌شوید، تغییر می‌کند. شما بیشتر مراقب کارهایی که می‌کنید، هستید. دیگر تا دیروقت بیرون نمی‌مانید، تا صبح با دوستانتان به خوشگذرانی نمی‌پردازید. شما زود به خانه برمی‌گردید، از دخترتان مراقبت می‌کنید و با او بازی می‌کنید – پل پیرس
 • خداوند، موهبت داشتن یک خانواده‌ی فوق‌العاده، دوستان و همکارانی را به من داده است که همیشه حامی و شادی‌آور زندگی من بوده‌اند. نمی‌دانم بدون آن‌ها چه باید بکنم – جوسی لورن
 • خانواده‌ی هر فرد، مهم‌ترین چیز در زندگی او به حساب می‌رود. من به این موضوع این چنین نگاه می‌کنم: یکی از این روزها در چهار دیواری اتاق بیمارستان بستری خواهم شد و تنها کسانی که در کنار من خواهند بود، اعضای خانواده است – رابرت بیرد
 • احساس ارزشمند بودن تنها در محیطی پرورش پیدا می‌کند که به تفاوت فردی احترام گذاشته می‌شود، اشتباهات تحمل می‌شوند، برقراری ارتباط صادقانه است و قوانین انعطاف‌پذیر می‌باشند. چنین محیطی تنها در خانواده پیدا می‌شود – ویرجینیا ساتیر
 • من متکی به عشق خانواده‌ام هستم – مایا آنجلو
 • من پناهگاه عالی دارم که خانواده‌ام است. من رابطه‌ی خوبی با برادران و خواهرانم دارم. این باعث می‌شود که همیشه حس کنم به کجا تعلق دارم – جوس کارراس
 • تمرین صبر نسبت به دیگری، چشم‌پوشی از عیوب یکدیگر و تحمل بار مسئولیت از ابتدایی‌ترین شرط فعالیت اجتماعی تمامی انسان‌ها در محیط خانواده است – لورنس لوواسیک
 • زمانی که خانواده قوی و محکم باشد، فرزندان نیز این چنین خواهند بود؛ و در نتیجه، سطوح بالاتری از بهزیستی و نتایج مثبت‌تری حاصل خواهد شد – ایان دانکن اسمیت
 • خانواده اولین سلول حیاتی جامعه‌ی انسانی است – پاپ ژان پل
 • زمانی که اوضاع دشوار می‌شود، تنها کسانی که در کنار شما می‌ایستند، اعضای خانواده است – جیم باچر
 • در شغل من، من به دستاوردها و موفقیت‌های بسیار زیادی دست پیدا کرده‌ام. اما برای من، بزرگ‌ترین دستاورد، فرزندان و خانواده‌ام است. این در مورد پدر خوب بودن، همسر خوب بودن و برقراری ارتباط با اعضای خانواده است – دیوید بکهام
 • چیزی به عنوان خانواده‌ی از هم گسیخته وجود ندارد. خانواده، خانواده است که توسط مدارک ازدواج، برگه طلاق و اسناد فرزندخواندگی تعیین نمی‌شوند. خانواده در قلب انسان شکل می‌گیرد – جویبل سی
 • زمانی که دارای یک خانواده‌ی بزرگ هستید، می‌بینید که در حین بزرگ شدن، نحوه‌ی به اشتراک‌گذاری را یاد می‌گیرید. خواهرانتان حامی شما هستند. شما تنها نیستید «همگی ما از تو حمایت می‌کنیم!». خانواده به شما حس امنیت می‌دهد و این یک احساس ارزشمند است – گیزل بانچن
 • من سعی می‌کنم همانند پدرم زندگی کنم. او همیشه اول از همه مراقب دیگران بود. او حتی پیش از آن که دیگران شروع به خوردن بکنند، غذا نمی‌خورد. مورد بعدی این که پدرم هیچ‌گاه مرا بر اساس برد یا باخت‌هایم قضاوت نمی‌کرد – بن روتلیسبرگر
 • روزی می‌رسد که کارهایی برای من انجام می‌دهی که زا ان‌ها نفرت داری. این یعنی خانواده بودن – جاناتان سافران بوئر
 • پایبند بودن به خانواده است که خانواده را شکل می‌دهد – میچ آلوم
 • داشتن یک خانواده‌ی شاد نیازمند تلاش بسیار زیاد هم از سوی والدین و هم از سوی فرزندان است. هر یک از اعضای خانواده باید به روش خود تبدیل به خدمتکار دیگری شوند – پاپ ژان پل دوم
 • من فکر می‌کنم که خانواده کلید، و اگر نسبت به خانواده‌ی خود عشق داشته باشید، پس دیگران را هم دوست خواهید داشت و در نتیجه، وحدت شکل می‌گیرد – مارلون وایانز
 • من از جامعه‌ای آمده‌ام که در آن ارزش‌های خانواده بسیار اهمیت دارند. این ایده که باید هر کاری برای خانواده انجام داد، عشق بی قید و شرط برای فرزندان – ادنیتا نازاریو
 • این کاری است که کسانی که دوستتان دارند انجام می‌دهند، شما را در آغوش می‌گیرند و به شما عشق می‌ورزند هنگامی که اصلاً دوست‌داشتنی نیستید – دب کالتی
 • من همچنین معتقد هستم که والدین، اگر شما را دوست داشته باشند، شما را در امنیت نگه می‌دارند و گاهی‌اوقات، این بدان معنی است که اصلاً متوجه نمی‌شوید چه فداکاری‌هایی انجام داده‌اند به گونه‌ای که با آن‌ها نامهربانانه رفتار می‌کنید. در صورتی که اگر می‌دانستید، چنین رفتاری از خود نشان نمی‌دادید – میچ آلبوم
 • من به خاطر داشتن چیزهای فوق‌العاده بسیار زیادی در زندگی مورد رحمت خداوند قرار گرفته‌ام از جمله، خانواده، دوستان و خداوند. و من هر روز به آن‌ها فکر می‌کنم – لیل کیم
 • شما می‌توانید با خانواده‌ی خود خداحافظی کنید و هزاران مایل از آن‌ها فاصله بگیرید. اما به طور همزمان، آن‌ها را در قلب و ذهن خود خواهید داشت زیرا شما فقط در یک جهان زندگی نمی‌کنید بلکه جهان در شما زندگی می‌کند – فردریک بوچنر
 • اگر ملتی می‌خواهد بدون فساد باشد و به سرزمین ذهن‌های زیبا تبدیل شود، به اعتقاد من سه عضو اجتماعی کلیدی برای ایجاد این تغییر وجود دارد: پدر، مادر و معلم – عبدل کلام
 • به این نکته توجه کنید که همدیگر را وقتی لبخند زدن دشوار است، با لبخند ملاقات می‌کنیم. به یکدیگر لبخند بزنید و در خانواده برای همدیگر وقت بگذارید – مادر ترزا
 • خوشبختی یعنی داشتن یک خانواده‌ی بزرگ، دلسوز، مهربان و نزدیک در یک شهر دیگر – جورج برنز
 • عشق خانواده و نحسین دوستان بسیار مهم‌تر از ثروت و افتخار است – چارلز کورالت
 • خانواده، نقطه‌ی قوت و ضعف من است – آیشواریا رای باچان
 • خانواده به معنای پیوند خونی نیست بلکه افرادی است که شما را دوست می‌دارند. کسانی که همیشه حامی شما هستند – کاساندرا کلر
 • چراکه هیچ دوستی مانند خواهر در تمامی اوضاع نیست، برای خوشحال کردن، برای هدایت وقتی یکی به بیراهه می‌رود، برای روحیه بخشیدن، برای تقویت کردن – کریستینا روزتی
 • رابطه‌ی بین خواهران احتمالاً رقابتی‌ترین رابطه در بین اعضای خانواده است. اما وقتی بزرگ می‌شوند، این به قوی ترین رابطه تبدیل می‌شود – مارگارت مید
 • روابط انسانی خود را گرامی بدار، رابطه‌ات با دوستان و اعضای خانواده – باربارا بوش
 • شما باید برای خانواده‌ی خود وقت بگذارید، مهم نیست چه اتفاقی در زندگی رخ دهد – متیو کوییک
 • اگر نمی‌توانید از دست اسکلت خانواده خلاص شوید، شاید بتوانید آن را به رقص وادار کنید – جورج برنارد شاو
 • به هر شکل قابل تصوری، خانواده پیوندی به گذشته و پلی به سوی آینده است – آلکس هالی
 • من عاشق وقت گذراندن با دوستان و اعضای خانواده هستم. ساده‌ترین چیزها در زندگی، بیشترین لذت را برای من به همراه دارند: درست کردن یک غذای خوب، لذت بردن با دوستان – سیدنی مورگان
 • من فکر نمی‌کنم که کمیت زمان به اندازه‌ی کیفیت زمان با خانواده خاص باشد – ربا مک‌اینتایر
 • مردانگی یعنی مراقبت کردن از دیگران و توانایی خوشبخت کردن انسان‌های دیگر. نه خودتان؛ بلکه این که بتوانید دیگران را خوشبخت کنید – مجیک جانسون
 • بله، واقعیت دارد. کریسمس می‌تواند نشانگر کار زیاد، به خصوص برای مادران، باشد. اما وقتی که کریسمس‌های زندگی خود نگاه می‌کنید، متوجه می‌شوید که سنت‌های کریسمسی و خاطرات ماندگاری خلق کرده‌اید. این خاطرات، خوب یا بد، به شما کمک می‌کنند تا اعضای خانواده را در بلندمدت در کنار یکدیگر نگه دارید – کارولین کندی
 • به کودکی کمی عشق بورزید تا چند برابر آن به خود شما برگردد – جان راسکین
 • یکی از چیزهایی که ما را به عنوان یک خانواده به هم پیوند می‌دهد، شوخ‌طبعی مشترک است – رالف فاینس
 • سخن پایانی: اگر خانواده‌ی شادتری می خواهید، رازی مگویی بین یکدیگر نداشته باشید – بروس فیلر
 • انسان سرشار از محبت خداوند تنها با خوشبخت کردن خانواده‌ی خود راضی نمی‌شود بلکه دوست دارد تا کل جهان و نسل انسان را خوشبخت کند – ژوزف اسمیت جونیور
 • اما ما یک خانواده‌ی بسیار معمولی داریم که بالا و پایین‌های بسیار زیادی داشته است. ما هم مشکلات خود را داشته‌ایم اما دلیل خوبی برای جشن و بزرگداشت داشته‌ایم – ژولیوس اروینگ 
 • انگیزه‌ی اصلی من، حمایت کردن از خانواده است که دلیل بعدی برای هر صبح از خواب بیدار شدن نیست. این همیشه انگیزه‌ی من بوده است، مراقبت کردن از کسانی که بر من تکیه کرده‌اند – تونی پارسون
 • در آینده‌ای نزدیک، انسان‌ها قرار است تا نزدیکی 100 سال زندگی کنند. نظر ما در مورد اثرگذاری خانواده دیگر کاربردی ندارد. گفتن این موضوع هیچ فایده‌ای ندارد که قرار است برای 15 سال فرزند داشته باشید و سپس بازنشست خواهید شد و سرگرمی‌هایی خواهید داشت زیرا پس از 60 سالگی، 40 سال دیگر وقت برای زندگی کردن دارید و از نظر سلامتی هم تا 90 سالگی در وضعیت خوبی به سر می‌برید – تئودور زلدین
 • من 5 خواهر و یک برادر داشتم؛ بنابراین، داشتن یک خانواده‌ی بزرگ برای من نعمت است. اما اکنون که پدر شده‌ام و سعی می‌کنم پدر خوبی باشم، این کار بسیار سختی است – دیوید چاروت
 • تمامی خانواده‌های شاد شبیه به یکدیگر هستند. اما هر خانواده‌ی ناراحتی به روش خود ناراحت است – لئو تولستوی
 • تنیس تنها یک بازی است اما خانواده برای همیشه است – سرنا ویلیامز
 • ما باید مراقب خانواده‌ی خود باشیم هر جایی که آن‌ها را پیدا می‌کنیم – الیزابت گیلبرت
 • هیچ چیزی مانند خانواده، انسان را دیوانه‌تر، شادتر و حتی خشمگین‌تر نمی‌کند. یا حتی … امن‌تر – جیم باچلر
 • خانواده‌ی هیچ کسی نرمال نیست. نرمال بودن، دروغ ساخته شده توسط آژانس‌های تبلیغاتی برای القای احساس حقارت به باقی انسان‌هاست – کلر لازربینک
 • آیا خانواده شبیه به این است: احساس پیوند بین اعضا به طوری که اگر قطعه‌ای گم شود، کل مجموعه در هم می‌شکند؟ – ترنتون لی استوارت
 • من خانواده‌ی بسیار خوبی دارم و برای داشتن چنین خانواده‌ای بسیار خوش‌شانس بوده‌ام. من به شدت به خانواده اعتقاد دارم. یکی از کارهایی که می‌توان در خانواده انجام داد، صحبت کردن است – دن کوآیله
 • خیلی طول نمی‌کشد تا با شل شدن پوست و ضعیف شدن قلب، بچه‌ها متوجه می‌شوند؛ داستان‌هایشان، و تمام دستاوردهایشان، داستان‌های پدران و مادرانشان را سنگ به سنگ در زیر آب‌های زندگیشان قرار می‌دهند – میچ آلبوم

کلام آخر

آیا می‌توانید زندگی بدون خانواده‌تان را تصور کنید؟ برای بسیاری از انسان‌ها، این تصور غیرممکن است. بدون حمایت و تشویق خانواده، به جرات می‌توان گفت که نمی‌توانستیم به جایگاه کنونی خود دست پیدا کنیم. به همین دلیل است که خانواده مهم‌ترین جنبه از زندگی هر فرد به شمار می‌رود. 

خانواده، منبع بی‌انتهای عشق، خوشبختی و درک عمیق است. بدون حضور کسانی که دوستشان دارید، زندگی دشوارتر خواهد بود و جذابیت کمتری پیدا خواهد کرد. هر اتفاقی که در زندگی رخ دهد، شما می‌توانید مطمئن باشید که اعضای خانواده در کنارتان خواهند بود؛ حتی در طول چالش‌برانگیزتزین شرایط. دانستن این که افرادی دور شما را گرفته‌اند که حامی و مشوق شما در جستجوی خوشبختی هستند، بسیار دلگرم‌کننده است. 

به منظور برجسته کردن و نشان دادن اهمیت خانواده، مجموعه‌ای نقل قول های الهام بخش و زیبا در مورد خانواده را جمع‌آوری کردیم. این متن های زیبا در مورد خانواده یادآور تمام لحظات زیبایی است که در کنار خانواده‌ی خود داشته‌اید. 

در حالی که هیچ یک از ما خانواده‌ی خود را انتخاب نمی‌کنیم اما اکثر ما بسیار خوش‌شانس هستیم. در واقع، هنگام فکر کردن به این موضوع، اکثر افراد معتقدند که در بهترین خانواده به دنیا آمده‌اند. اعضای خانواده می‌توانند بهترین دوست شما باشند. و بهترین دوست هم می‌تواند عضوی از خانواده باشد. 

باید به خاطر داشته باشید که خانواده از خون متولد می‌شود اما وابستگی به خون ندارد. اعضای خانواده می‌توانند بهترین دوست شما باشند و بهترین دوست هم می‌تواند عضوی از خانواده باشد – ترنتون لی استوارت

والدین و خواهران و برادران کسانی هستند که شما را بهتر از هر کس دیگری می‌شناسند. آن‌ها کسانی هستند که واقعاً برای موفقیت‌هایتان خوشحال می‌شوند و در سختی‌ها هیچ‌گاه شما را تنها نمی‌گذارند. اعضای خانواده، شما برای آنچه که هستید دوست می‌دارند.

در واقع، اعضای خانواده شما را با تمام کاستی‌ها دوست دارند و حتی این کاستی‌ها موجب می‌شود که بیشتر به شما علاقه‌مند گردند. قطعاً باید قدردان چنین عشق بی قید و شرطی بود. 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.