فواید عرق کاسنی برای پوست (انواع ماسک با عرق کاسنی برای پوست)

خواص عرق کاسنی برای پوست

عرق کاسنی فواید بسیاری دارد که یکی از آن ها خواص مهم آن برای پوست می باشد. در این مقاله در مورد فواید عرق کاسنی برای پوست صحبت می کنیم.

عرق کاسنی (Chicory) از گیاه کاسنی بدست می آید طبع این گیاه سرد می باشد و وقتی دمای بدن بالا می رود، به تعادل دمان بدن کمک می کند و در طب سنتی به خصوص درمان کبد چرب کابرد بسیاری دارد. عرق کاسنی فواید و خواص فراوانی برای بدن دارد. عرق کاسنی سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی مانند روی، منیزیم، منگنز، کلسیم، اسیدفولیک ، آهن و پتاسیم، ویتامین c و فسفر و آهن می باشد. در این پست در مورد فواید عرق کاسنی برای پوست صحبت می کنیم، با ما همرا باشید.

خواص عرق کاسنی برای پوست

مشکلات پوستی و جوش های صورت، اکثرا به دلیل مشکلات کبدی و اختلالات هورمونی به وجود می آید. عرق کاسنی گرمی، مشکلات کبدی و اختلالات هورمونی را برطرف کرده و جوش ها و مشکلات پوستی را از بین می برد و به سلامت پوست کمک می کند..

برای درمان بسیاری از جوش‌ های صورت باید کبد را پاکسازی کرد زیرا منشا بسیاری از جوش‌ های صورت، گرمی و حرارت بدن و یا کثیف شدن خون است. زمانی که کبدتان را پاکسازی کنید صورتتان هم شفاف و بدون لک و جوش می‌ شود. عرق کاسنی، بهترین درمان برای صاف کردن کبد و درخشندگی پوست است.

عرق کاسنی چگونه به زیبایی پوست کمک می کند؟

خواص عرق کاسنی برای پوست

از عرق کاسنی در موارد بسیاری استفاده می شود، اما ارتباط عرق کاسنی با پوست چه چیزی است؟ در زیر به فواید عرق کاسنی برای زیبایی پوست اشاره می شود:

1. غلظت خون را کاهش می دهد

برخی جوش ها در اثر غلظت بیش از حد خون به وجود می آیند، وقتی عرق کاسنی مصرف کنید تاثیر مستقیمی بر کبد دارد و غظلت خون نیز برطرف می شود، از این طریق عرق کاسنی  به درمان جوش های روی بدن و صورت کمک می کند.

2. هورمون های بدن را تنظیم می کند

کبد وظیفه تنظیم هورمون های بدن را دارد و هنگامی که مشکلات کبدی به وجود می آید در عملکرد هورمون ها اختلال ایجاد شده و باعث ایجاد جوش در بدن می شود. بنابریان با مصرف عرق کاسنی عملکرد کبد و هورمون ها تنظیم شده و جوش ها درمان می یابند.

عرق کاسنی با دفع صفرا از بدن و بهبود عملکرد کبد، زمینه را برای تنظیم هورمون ها و نابودی جوش های ناشی از آن فراهم می کند.

3. ضد میکروب می باشد

عرق کاسنی بدن را سم زدایی و پاکسازی کرده و میکروب ها را از بین می برد، بنابراین جوش های میکروبی با مصرف عرق کاسنی بهبود می یابند.

4. گرمی مزاج را برطرف می کند

بسیاری از جوش ها به دلیل غلبه گرمی مزاج و مصرف گرمی جات است. عرق کاسنی طبع سردی دارد که با مصرف آن طبع فرد معتدل شده و جوش های ناشی از گرمی درمان می شوند.

درمان مشکلات پوستی با عرق کاسنی (انواع ماسک)

در زیر چندین ماسک با عرق کاسنی به همراه طرز استفاده از آن ها به شما معرفی می شود.

1. شفاف کردن پوست با عرق کاسنی و عسل

برای این که پوستی شفاف داشته باشید، 3 قاشق غذاخوری عرق کاسنی را با 2 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و روزی 3 مرتبه صورت خود را با این تریکب ماساژ دهید.

2. شادابی پوست با کاسنی و شاه تره

مخلوط 20 گرم برگ کاسنی تازه و 20 گرم برگ شاه تره تازه را در هاون کوبیده و یک قاشق سوپ خوری ژل کتیرای نیمه غلیظ به آن اضافه کنید.

این مخلوط را روی پوست خود بمالید تا پوستی شاداب داشته باشید.

3. پوست زیبا با عرق کاسنی و گلاب

2 قاشق غذا خوری بابونه را با 1 لیوان آب درون قوری ریخته و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. سپس آن را از صافی رد کرد و بگذارید سرد شود.

بابونه سرد شده را با 1 قاشق غذا خوری عرق بید و 1 قاشق غذا خوری عرق کاسنی و چند قطره گلاب مخلوط کرده و این محلول را با پنبه به آرامی بر روی پوست خود مالیده و بعد از20 دقیقه بشویید.

این ماسک را یک روز درمیان صبح ها بر پوست خود قرار دهید تا پوست زیبایی داشته باشید.

4. رفع جای جوش آکنه با کاسنی و ماست

1 قاشق مربا خوری از پودر برگ گیاه کاسنی را مقداری در آب بجوشانید و پس از صاف کردن، آب غلیظ آن را با 2 قاشق سوپ خوری ماست مخلوط کرده و بر روی محل جوش‌ ها بمالید. پس از ۱۵ دقیقه می‌ توانید این ماسک از صورتتان بشویید.

این ترکیب برای از بین بردن جای جوش و آکنه در صورت پیشنهاد می شود.

5. درمان اگزما با عرق کاسنی و تخم مرغ 

عرق کاسنی را با سفیده ی تخم مرغ مخلوط کرده و آن را روی پوست قرار دهید و بعد از 15 دقیقه صورت خود را بشویید. این ترکیب برای درمان اگزما موثر می باشد.

6. درمان خارش پوست با عرق کاسنی و حنا

20 گرم زردچوبه، 10 گرم حنا را با عرق کاسنی مخلوط کرده و این ترکیب را بر محل مورد نظر قرار دهید.

این ترکیب در درمان خارش پوستی موثر می باشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.